O czym należy pamiętać wybierając basen ogrodowy

Letnie, upalne dni z pewnością zachęcają do tego, aby znaleźć ochłodę w zimnej wodzie. Jeśli ktoś ma nieco miejsca w swoim ogrodzie, to pomyśleć może o tym, aby postawić w nim odkryty basen. Baseny tego typu cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, i są ogólnie dostępne w wielu wersjach i wielkościach. Zależnie od budowy mogą pozwolić jedynie pochlapać się dzieciom, co oczywiście sprawi im wiele frajdy i radości, ale w największych modelach da się nawet trochę popływać. Generalnie takie baseny możemy podzielić na trzy główne rodzaje, czyli dmuchane, rozporowe oraz stelażowe.

Baseny dmuchane mają najmniejsze rozmiary, nadające się idealnie dla najmniejszych dzieci. Rozkłada się je bardzo szybko, aby je napełnić nie trzeba dużo wody, a oferowane są do tego w przeróżnych kolorach i kształtach. Nieco większe i bardziej pojemne są baseny rozporowe. One najczęściej są okrągłe, ze względu na to że posiadają u góry mocny kołnierz, zabezpieczający przed pęknięciem powłoki. Największe i najbardziej wytrzymałe to wersje ze stelażem, z nich bez problemów mogą korzystać dorosłe osoby.

Konstrukcja basenu oparta jest na stelażu zrobionym z aluminiowych rurek, a ich kształt może być prostokątny lub okrągły. W wielu modelach na wyposażeniu znajduje się także drabinka, ułatwiająca wychodzenie i wchodzenie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem tego typu basenu, to może sprawdzić propozycję firmy www.renovey.com/pl/, oferuje ona zarówno szeroki wybór najróżniejszych basenów jak też liczne akcesoria do nich.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz