Panele winylowe – ciekawy sposób na wykończenie podłóg

Poszukując trwałego i ładnego sposobu na wykończenie podłóg w swoim mieszkaniu na pewno pomyśleć warto nad winylowymi panelami. Dostępne są one w szerokiej gamie wzorów i kolorów, a ich liczne zalety sprawiają, że rozwiązanie takie jest na wiele lat. Winyl to bardzo trwały materiał, każdy taki panel dysponuje kilkoma jego warstwami.

Producenci na górną powierzchnię kładą dodatkowo bezbarwną warstwę poliuretanu, który daje wyjątkową odporność na mechaniczne uszkodzenia. Takie panele świetnie sprawdzają się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w różnych publicznych obiektach, w których natężenie ruchu jest znacznie większe. Obecnie w sprzedaży jest całkiem spory wybór winylowych paneli, klienci zaczynają je wybierać zamiast klasycznych. Ma to też przełożenie na dużą różnorodność jeśli chodzi o kolory i wzory, zarówno w stylistyce przypominającej naturalne drewno, jak również w różnych kształtach geometrycznych.

Niewielka grubość i bardzo dobra przewodność cieplna powodują, że panele winylowe świetnie się sprawdzają nad ogrzewanie podłogowe. Najlepszym rozwiązaniem wtedy jest ich przyklejenie do posadzki przy użyciu dedykowanego kleju. tego typu montaż będzie wymagał idealnie równego podłoża, podobnie zresztą jak klasyczne wpusty. Przy montażu klasycznym zalecane jest użycie specjalnych podkładów, dzięki którym się wyrówna ewentualne nierówności. Jeśli wszystko zostanie zrobione w prawidłowy sposób, to bez problemów taka podłoga wytrzyma wiele lat użytkowana.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz