Coraz to lepsza propozycja dla firm – na który kredyt masz prawo liczyć?

Po wygranych przez partię kierującą w naszym kraju następnych już wyborów parlamentarnych, wolno usłyszeć coraz silniejsze głosy, że ostatecznie nadszedł czas przekształcania kraju. Ma to być odzew na zarzuty opozycji, iż premier łata tylko dziury budżetowe, nie martwiąc się o zadbanie o zdrowe struktury gospodarcze w Polsce. Jakąś z naszych najogromniejszych bolączek, jest zbytnie zadłużenie w stosunku do całego budżetu. Co prawda daleko nam do Włoch czy Grecji, jednak ocieramy się o próg, który zapisany jest w konstytucji polskiej.

Wszyscy zaintrygowani są zgodni, ze najważniejszym rozwiązaniem byłoby zachęcić obcy kapitał do jeszcze poprawniejszego wchodzenia na skonstruowany przez nas rynek. To właśnie dzięki temu nie tylko powstrzymałoby się bezrobocie, czego doświadczyliśmy już kilka lat temu. Budżet polski miałby akcesoryjne wpływy, co pozwoliłoby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Pomysłem rządu na jeszcze szybsze inwestowanie w naszym kraju, ma być stworzenie szczególnego banku dla zagranicznych inwestorów. Ma on udzielać inwestorom pożyczki oraz kredyty, jakie mają być w głównej mierze dotowane przez budżet, a w konsekwencji niżej oprocentowane i tańsze – kredyt dla firm bez zaświadczeń. Poza tym zasady przyznawania takich pożyczek czy kredytów mają być uproszczone. Zamiast długiego oczekiwania na decyzję, opierać się można na centralnym banku danych wszystkich firm zagranicznych, z którego wpłynęłyby wszelkie niezbędne do podjęcia decyzji dane. To oznaczałoby udzielenie pożyczki w ciągu dnia.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz