Z czego się bierze tak duża popularność ekspresów Jura

Każdy kto lubi dobrą kawę dobrze wie, jak ważny jest solidny ekspres do jej parzenia. Ekspresy kawowe oferowane w sprzedaży są bardzo różnorodne. Najtańsze egzemplarze można już kupić za trzysta czy czterysta złotych, ale raczej nie należy spodziewać się po nich jakiś cudów. Droższe urządzenia to także gwarancja lepszej jakości wykonania, odpowiednie trwałości i znacznie smaczniejszej kawy, lecz za takie należy zapłacić od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy. Są jednak producenci, którzy mają w swojej ofercie ekspresy świetne jakościowo w przystępnej cenie, i do takich na pewno zaliczamy Jurę.

Ekspresy Jura to blisko sto lat historii, bowiem firma funkcjonuje już od roku 1931. Od samego początku nastawiona jest wyłącznie na ekspresy do kawy, dlatego wie praktycznie wszystko na temat zaparzania tego wspaniałego napoju. Każdy Ekspres Jura to innowacyjne rozwiązania, zapewniające niepowtarzalne doznania smakowe. Jedno z takich rozwiązań to młynek do mielenia Aroma G3. Zrobiony z bardzo twardej stali bardzo dobrze będzie sobie radził nawet z mocno wypalonym ziarnem, doskonale je rozdrabniając. Dodatkowo użytkownik ma wpływ na grubość samego mielenia, a co się z tym wiąże także smak otrzymanego napoju.

Następnym pomysłem, jaki posiada ekspres Jura e8 jest technika parzenia impulsowego. Dzięki niej uzyskać można dużą intensywność aromatu w przypadku małych kaw. Niezwykle duże znaczenie dla smaku ma jakość wykorzystywanej wody, i tutaj również ekspres Jura ENA ma coś ciekawego. Do jej oczyszczania wykorzystane zostały specjalnie zaprojektowane filtry, po zastosowaniu jakich nie jest potrzebne odkamienianie sprzętu. Oczywiście pamiętano również o wizualnej stronie, a pod tym względem ekspresy Jura doskonale wypadają.

Dedykowany dział projektantów czuwa nieustannie nad tym, aby każdy z modeli miał nowoczesny, stylowy wygląd. I rzeczywiście tak jest, ponieważ wszystkie urządzenia tej firmy wyróżniają się wśród swojej konkurencji. Rzecz jasna są także trwałe, niezawodne i proste w codziennym użytkowaniu, oraz co najważniejsze, potrafią robić naprawdę smaczną kawę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz