Które opony wybrać – opony samochodowe sezonowe oraz całoroczne?

Warto przyjrzeć się różnicom między oponami na których jeździmy latem, a tymi używanymi zimą. Przede wszystkim różnica dotyczy tu mieszanki wykorzystywanej do wytwórczości tychże opon. W wypadku opon letnich jest to twarda guma, co niweluje tarcie, poprzez co jest ono na tyle małe, iż bieżnik ma dłuższą żywotność. Letnie ogumienie zezwala odpowiedniej monitorować pojazd właśnie w czasie lata, droga hamowania okazuje się znacznie krótsza, za co odpowiada większa przestrzeń styku bieżnika z drogą.

Na domiar tego bieżnik ów bardziej jest ukierunkowany względem tego jak obraca się koło, a to pomniejsza hałas w trakcie jazdy. W wypadku opon zimowych mamy do czynienia z oponami bardziej dzielnymi na ślizganie, to naturalnie dzięki użyciu miększej gumy. Bieżnik ma wtedy większe bloki w tak oznaczanej strefie barkowej, a znaczna ilość drobnych nacięć równoległych upraszcza kierowanie, przyspieszenie a także hamowanie na śliskim podłożu.

To właśnie dzięki adekwatnie uformowanych rowkach w oponie tej łatwo odprowadzana jest woda. Jeżeli pragniesz wymienić, zobacz https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/. Od czasu do czasu także korzystamy w zimie z tak zwanych opon kolcowych. Jeżeli mówimy o motoryzacji to warto poruszyć kwestię dotyczącą opon wykorzystywanych do samochodów i zająć się różnicami odnośnie ogumienia sezonowego i całorocznego. Bez zastanowienia otrzymamy odpowiedź zachwalającą opony sezonowe, a w związku z tym te, które nazywamy zimowymi oraz letnimi, zmienianymi na daną porę roku

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

Dodaj komentarz