Jakim sposobem odszukać właściwe pole kempingowe?

Przyczepa kempingowa żąda holowania, wobec tego niezbędne są konkretne informacje w tym zakresie. Holować można przeróżne przyczepy, jednak trzeba wiedzieć, iż ciągnąć można tylko oraz jedynie taką przyczepę, jakiej masa pełna jest niższa od masy auta.

Jeżeli chodzi o kempingowe, znacznie więcej na kampery. Prócz tego przepisy honorują ciągnięcie tak oznaczanej przyczepy kempingowej lekkiej, jakiej ciężar nie narusza siedemset pięćdziesiąt kilogramów. Jeśli z kolei dysponujemy samochodem terenowym oraz będziemy pragnęli ciągnąć za sobą ciężką przyczepę, być może będzie nieodzowne postaranie się o poboczne uprawnienia do holowania.

Zapoznając się z sprawą holowania, warto też sięgnąć do rozporządzeń technicznych, samochodów i przyczep. W homologacji, a też w każdym dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest określona maksymalna masa holowanej przyczepy. Także w kodeksie drogowym jesteśmy w stanie znaleźć parę przepisów, powiązanych z przyczepami. Między każdą przyczepą, a holującym ją pojazdem musi znajdować się połączenie w postaci linki bądź łańcucha.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz