Kasprzik - Widanov, Kopacz, Danch, Słodowy - Madej, Kurzawa (77' Cerimagić), Dźwigała (71' Przybylski), Gergel, Kwiek - Korzym (67' Janota)

Mecze na żywo: Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
90+4'
Dziękuję ślicznie Państwu za uwagę.

90+4'
Koniec spotkania. Pogoń Szczecin wypuściła zwycięstwo. Ostatnie dwadzieścia minut bardzo dobre, czego dowodem są dwa gole i groźne akcje. Na ten moment przyjezdni opuścili ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

90+3'
Widanow kąśliwie kopnął na bramkę Kudły, futbolówka po drodze odbiła się od obrońcy, ale w miarę szybko zainterweniował goalkeeper, wybijając ją na rzut rożny.

90+2'
Widanow cwaniacko nabił zawodnika Pogoni Szczecin. Od bramki nową akcję rozpocznie Kasprzik.

90'
240 sekund dłużej potrwa dzisiejsze widowisko.

89'
Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego uwierzyli w siebie po zdobyciu gola.

87'
1:1! Gergel dobrze podał na lewą stronę do Madeja, ten szybko dośrodkował, obrona Pogoni się pogubiła, co momentalnie wykorzystał Kwiek i pewnym uderzeniem z kilku metrów pokonał Kudłę.

84'
Miłosz Przybecki zmarnował doskonałą okazję. Matras długim podaniem uruchomił pędzącego Przybeckiego, a ten z bliskiej odległości posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

83'
Cerimagic dobrze wypracował sobie pozycję do uderzenia, jednak samo uderzenie było fatalne.

82'
Świetna akcja na jeden kontakt Dwaliszwiliego z Akahoshim, lecz japońskiego pomocnika umiejętnie powstrzymali defensorzy Górnika Zabrze.

80'
Zmiana. Łukasz Zwoliński już poza placem gry, w jego miejsce Przybecki.

79'
Cerimagic popchnął dobrze blokującego Murawskiego.

77'
Cerimagic zmienił na boisku Kurzawę.

76'
Akahoshi wybornie zagrał na obieg do Dwaliszwiliego, gruziński napastnik stanął przed znakomitą szansą, ale musiał on uznać wyższość Kasprzika, który instynktownie nogami wybił strzał.

75'
5126 widzów na stadionie w Szczecinie.

73'
1:0! Akahoshi idealnie dośrodkował z rzutu rożnego, futbolówkę nie był w stanie wybić żaden z obrońców Górnika, dopadł do niej Matras i dokładnym strzałem głową z bliska nie dał szans Kasprzikowi.

72'
Kapitalne uderzenie Akahoshiego, który zgarnął bezpańską piłkę, lecz strzał zza pola karnego w odpowiednim momencie zablokowany.

70'
Nieudany wślizg Murayamy w odbiorze piłki. Faulowany był Madej.

69'
Janota genialnie crossem obsłużył szybko wbiegającego Janotę, ale ten w dogodnej pozycji posłał futbolówkę obok prawego słupka

68'
Zmiana. Murayama w miejsce Listkowskiego.

67'
Bardzo niebezpieczny atak na piłkę Słodowego. W pełni zasłużona kartka.

67'
Żółta kartka dla Mateusza Matrasa za faul taktyczny na Gergelu. Defensywny pomocnik nie zagra w kolejnym spotkaniu.

66'
Festiwal dośrodkowań po stronie "Portowców". Skutecznie sytuacje wyjaśniają przeciwnicy.

64'
Mocne wgranie Lewandowskiego z lewej strony, jednak do piłki kapitalnie wyszedł Kasprzik i wychwycił zagranie.

63'
Dwaliszwili dał się nabrać obronie rywala. Dobre ustawienie m.in. Dancha.
Pozycja spalona Gruzina.

62'
Zmiana w składzie gospodarzy. Dwaliszwili zastąpił na placu gry Małeckiego.

60'
Kompletnie nieudane dośrodkowanie Frączczaka. Z centry zrobił się bardzo niecelny strzał na bramkę. Sytuacja do zapomnienia.

59'
Kurzawa spróbował szczęścia z dystansu, lecz znów piłka nie miała prawa zagrozić "Portowcom".

58'
Kolejny niecelny strzał po stronie gości.

56'
Strzał na vivat w wykonaniu Adama Dźwigały. Zagranie w bezpiecznej odległości opuściło plac gry.

55'
Faul Listkowskiego na połowie Górnika Zabrze.

54'

52'
Adam Dźwigała usiłował sfinalizować dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale strzał głową minął światło bramki.

51'
Mocne huknięcie z ogromnej odległości w realizacji Matrasa, lecz jego kopnięcie zostało ofiarnie zblokowane przez obrońcę.

49'
Zbyt głęboka centra Małeckiego z lewej flanki, futbolówka pewnie wylądowała w rękawicach Kasprzika.

48'
Co za sytuacja Zwolińskiego! Napastnik Pogoni otrzymał świetne podanie od Lewandowskiego, a następnie za wszelką cenę próbował wypracować sobie miejsce do strzału, ale Kurzawa sprytnie zblokował pędzącego rywala.

46'
Gergel w starciu indywidualnym z Lewandowskim. Korner dla gości.

46'
Kontynuujemy zawody!

Jak ta pierwsza połowa wyglądała w liczbach ?

45'
Szymon Marciniak zakończył pierwszą część spotkania. Mamy nadzieję, że zawodnicy bardziej postarają się w drugiej odsłonie. Górnik Zabrze minimalnie lepszy.

44'
Maciej Korzym odepchnął Matrasa. Sędzia odgwizdał faul.

43'
Odważna decyzja Rafała Murawskiego o zaskoczeniu bramkarza kropnięciem z ogromnej odległości, ale strzał poleciał nad bramką.

41'
Patryk Małecki zupełnie nieudanie starał się zagarnąć piłkę od Madeja. Żółty kartonik dla popularnego "Małego".

39'
Spóźniony wślizg Dźwigały w nogi Małeckiego. Próba odbioru została nagrodzona żółtą kartką.

37'
Kwiek w nieprzepisowy sposób zatrzymany w środku pola. Rzut wolny.

36'
Dwa rożne wybijali goście, jednak żadna z prób zagrożenia się nie powiodła.

34'
Matras niebezpiecznie wgrał w 16-kę przeciwnika, do piłki próbował dotrzeć Zwoliński, ale był lekko pociągany za koszulkę. Sędzia nie dopatrzył się faulu.

34'
Małecki wygrał starcie indywidualne na lewym skrzydle z Widanowem, lecz centra mocno niedokładna.

33'
Przewinienia w ofensywie dopuścił się Gergel. Słowak w niewłaściwy sposób atakował w powietrzu Mateusza Lewandowskiego.

31'
Oblężenie bramki Kasprzika. Portowcy próbują skrzydłami zagrozić, ale jak na razie świetnie ich ataki oddalają obrońcy Górnika Zabrze.

29'
Słodowy dostał z łokcia od Zwolińskiego. Na całe szczęście nic groźnego obrońcy się nie stało.

28'
Bardzo dobrze radzą sobie przyjezdni z licznymi centrami wicelidera. Niemal wszystkie pojedynki powietrzne wygrane.

27'
Listkowski przewrócony przez Widanowa.

25'
Faul taktyczny w realizacji Kurzawy. Od rzutu wolnego rozpoczną grę podopieczni Czesława Michniewicza.

24'
Genialne prostopadłe Madeja w kierunku wbiegające Korzyma, napastnik przyjął piłkę, jednak nie był w stanie pokonać Kudłę, bo ten doskonale skrócił kąt i wybronił uderzenie.

23'
Niebezpieczne wejście Rafała Murawskiego w centralnej części placu gry. Jeszcze bez kartki dla kapitana Pogoni.

21'
Kapitalnie rozegrany rzut wolny przez gości. Kwiek zacentrował, zagranie głową przedłużył Danch, a na pokonanie bramkarza w dogodnej okazji miał Kurzawa, ale jego strzał odbił Kudła.

19'
Zablokowane kopnięcie Korzyma z kilkunastu metrów, futbolówkę ofiarnie wybronił Czerwiński.

18'
Soczyste uderzenie Łukasza Madeja z kilkudziesięciu metrów, strzał zmierzający pod poprzeczkę z ogromnym trudem sparował Kudła.

17'
Łukasz Zwoliński schwytany w pułapkę ofsajdową.

16'
Niedokładne dośrodkowanie Widanowa w pole karne. Piłka minęła wszystkich zawodników.

14'
Małecki nieźle zszedł z lewego skrzydła do środka, a następnie pokusił się o mocne huknięcie, lecz próba poszybowała wysoko nad poprzeczką.

11'
Kolejny pojedynek Korzyma z Czerwiński. Stoper gospodarzy dobrze przetrzymał napastnika, nie naruszając przepisów gry.

8'
Maciej Korzym bezpardonowo walczył o pozycję z Jakubem Czerwińskim. W uznaniu sędziego snajper popełnił przewinienie, popychając rywala.

7'
Zablokowany strzał Rafała Murawskiego z dystansu. Piłka w rękawicach Kasprzika.

6'
Murawski posłał "zawiesinę" z prawego sektora boiska, ale po raz kolejny skuteczną interwencją w powietrzu wykazał się Kopacz.

5'
Ładna akcja popularnych Portowców! Listkowski świetnie obsłużonym podaniem na prawe skrzydło od Frączczaka, młody gracz nie zastanawiał się długo i wystawił futbolówkę ustawionemu na 12. metrze Małeckiego, a ten posłał ją na trybuny stadiony.

4'
Groźna wrzutka Frączczaka z prawego skrzydła, piłkę zmierzającą w kierunku Zwolińskiego w odpowiednim momencie głową wybił Kopacz.

2'
Faul w wykonaniu Murawskiego w środkowej strefie boiska.

1'
Akahoshi na pozycji spalonej. Japończyk kompletnie nie połapał w ustawieniu linii defensywnej przeciwnika.

*'
Zaczynamy 14.serię gier!

*'
Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak.

*'

*'
Tak jest!

*'
W ubiegłą sobotę gospodarze ponieśli swoją pierwszą porażkę w tym sezonie ligowym. Podopieczni trenera Michniewicza musieli na wyjeździe uznać wyższość Cracovii (4:1)

*'
Leszek Ojrzyński ma do dyspozycji takich zawodników na ławce rezerwowych: Przyrowski, Nowak, Cermagic, Janota, Sadzawicki, Przybylski, Jeż

*'
Czesław Michniewicz na ławce zostawił takich piłkarzy: Słowik, Chouwer, Walski, Piotrowski, Dwaliszwili, Przybecki, Murayama

*'
Zapraszamy gorąco Państwa na śledzenie naszej relacji LIVE z meczu 14. kolejki polskiej Ekstraklasy: Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
Początek o 18:00