Mecze na żywo: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
90+4'
Dziękuję ślicznie Państwu za uwagę podczas dzisiejszej relacji.

90+3'
Koniec meczu. Legia Warszawa w następnej rundzie PP zmierzy się z Chojniczanką Chojnice. Goście z Gdańska zupełnie bez wizji, by napsuć krwi obrońcom gospodarzy.

90+2'
Marković próbował zamknąć centrę Sebastiana Mili z rzutu wolnego, lecz boczny obrońca z bliskiej odległości umieścił piłkę obok bramki.

90'
180 sekund dłużej potrwa widowisko na Pepsi Arena.

88'
Guilherme na prawe skrzydło do Prijovicia, ale ofensywny zawodnik skutecznie w porę zablokowany przez Markovicia.

85'
4:1! Błąd Lechii w środkowej strefie boiska, piłkę przechwycił Kucharczyk, a następnie dokładnym podaniem obsłużył zupełnie niekrytego Prijovicia, a ten z paru metrów dopełnił formalności.

84'
Groźne wgranie Makuszewskiego z głębi pola karnego, ale nikt z jego drużyny nie sfinalizował wysokiego podania.

82'
Grzegorz Wojtkowiak ukarany żółtym kartonikiem za atak bez pardonu na przeciwniku.

80'
Bereszyński na pozycji spalonej.

79'
Zmiana. Sebastian Mila w miejsce Daniela Łukasika.

77'
3:1! Doskonałe włączenie się w akcję ofensywną Wojtkowiaka, który ciekawym podaniem obsłużył Maka, a ten soczystym uderzeniem pod poprzeczką zmniejszył straty.

75'
3:0! Tomasz Brzyski bardzo dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, najprzytomniej w polu karnym zachował się Lewczuk, który strzał głową pokonał Maricia.

72'
Łukasik efektownym crossem odszukać w polu karnym Krasicia, ale piłka posłana minimalnie niedokładnie.

70'
Ariel Borysiuk ukarany żółtą kartką.

69'
Kapitalna centra Guilherme z lewej strony, piłka odnalazła Nikolicia, lecz wyśmienitą robinsonadą bramkarską popisał się Marić, który sparował uderzenie w prawy dolny róg.

68'
Michał Kucharczyk powalony tuż przed polem karnym Lechii. Trenerzy oraz kibice gospodarzy domagają się stałego fragmentu gry, ale sędzia pozostał niewzruszony na te uwagi.

67'
Zmiana. Bruno Nazario już poza boiskiem, a wszedł na nie Adam Buksa.

64'
Nie kleją się ataki podopiecznym von Heesena. Nie widać pomysłu, by zagrozić bramce Kuciaka.

62'
2:0! Centro - strzał Brzyskiego z rzutu wolnego, piłkę z ogromnym trudem odbił na poprzeczkę Marić, ale już przy dobitce Nikolicia z najbliższej odległości był bez szans.

61'
Guilherme w nieprzepisowy sposób powstrzymany przez Maricia. Rzut wolny z kilkudziesięciu metrów dla Legii.

60'
Zmiana. Rafał Makowski zameldował się na placu gry, na ławkę zesłany został Dominik Furman.

59'
Makuszewski chyba nabawił się jakiegoś urazu. Na całe szczęście pomocnik już się uporał z problemami.

58'
Krasić spróbował szczęścia zza pola karnego, lecz futbolówka w ostatniej chwili odbiła się od jednego z obrońców Legii i wyszła poza 16-kę.

56'
Bruno Nazario zmarnował 100% sytuację, brazylijski pomocnik będąc sam na sam z bramkarzem trafił wprost w Kuciaka, który nie dał się zwieść przeciwnikowi. Kapitalne wypuszczenie przez Łukasika.

55'
Chaos w 16-ce Lechii po rzucie rożnym, na szczęście dla przyjezdnych żadnemu piłkarzowi gospodarzy nie udało się zamknąć długiego podania.

53'
Celne uderzenie Borysiuka z dystansu, jednak strzał okazał się zbyt przewidywalny, by pokonać Kuciaka.

52'
Nieudane dośrodkowanie Wojtkowiaka w kierunku kolegów, lecz próba mocno niedokładna.

50'
Prijović doskonale obsłużony przez Prijovicia na jeden kontakt, napastnik próbował minąć Maricia, jednak wypuścił sobie piłkę zbyt daleko od światła bramki, co ułatwiło skuteczną interwencję bramkarzowi, który sparował strzał na korner.

48'
Odważna próba Krasicia z ogromnej odległości, ale piłkę kopniętą przez gwiazdora gości spokojnie wzrokiem odprowadził Kuciak.

47'
Nikolić po raz kolejny gorszy od linii defensywnej przyjezdnych. Snajper Legii na spalonym.

46'
II połowa spotkania.

46'
Zmiana. Sławomir Peszko zdjęty z murawy, w jego miejsce Michał Mak.

45+2'
Koniec I części gry.

45+1'
Beznadziejne wybicie piłki przez Kuciaka, dopadł do niej Krasić, a potem spróbował uderzyć na bramkę, ale świetnym powrotem popisał się Furman, który wślizgiem zablokował napastnika.

45'
1 minuta doliczona do czasu I połowy.

43'
Niezbyt przemyślany atak Sławomira Peszki. Żółta kartka dla gracza niegdyś Lecha Poznań.

42'
Makuszewski zupełnie niekryty huknął jak z armaty, uderzenie z problemami przed siebie odbił Kuciak, dobić piłkę powinien Nazario, jednak koszmarnie spudłował z kilkunastu metrów.

40'
Ostra gra w ostatnich minutach. Obie ekipy walczą o każdy centymetr murawy.

38'
Świetny przechwyt Krasicia w środku pola, następnie nieźle dograł na prawe skrzydło do Peszki, a ten próbował bez wahania minąć efektownie rywala, ale w tym starciu musiał uznać wyższość rywala.

36'
Bardzo dobre wyjście z bramki Kuciaka. Słowak wypiąstkował przed siebie dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

35'
Kolejny rzut rożny dla gości.

33'
Makuszewski padł w polu karnym wicemistrza Polski. Goście reklamowali rzut karny, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

32'
Marić pokazał swój kunszt bramki po uderzeniu z kilku metrów Prijovicia, który otrzymał kapitalne prostopadłe podanie od Nikolicia.

30'
Soczysta próba Makuszewskiego z dalszej odległości, zagrania z kilkudziesięciu metrów z ogromnym trudem na rożny sparował Kuciak.

27'
Kompletnie nieudanie wybity korner przez Lechię, piłka nie minęła nawet pierwszego gracza przeciwników.

26'
Jak na razie przyjezdnym nie wychodzą akcję lewą flanką. Każda próba jest skutecznie powstrzymywana.

24'
1:0! Brzyski dobrze wrzucił futbolówkę z rzutu rożnego, do zagrania wyszedł Marić, który w pewnym momencie zgubił orientację w terenie, co skrzętnie wykorzystał Prijović, pakując piłkę do pustej bramki.

23'
Krasić wybił futbolówkę, która była zagrywana z rzutu rożnego. Kolejny korner.

21'
Dość nonszalancka interwencja Jakuba Rzeźniczaka, obrońca "szczupakiem" zgrywał do Kuciaka, na jego szczęście słowacki bramkarz w porę zatrzymał podanie.

20'
Bardzo mocne uderzenie Borysiuka z rzutu wolnego, jednak piłka trafiła wprost w dobrze ustawiony mur.

19'
Sławomir Peszko sprytnie zachował się w pojedynku z Vranjesem. Rzut wolny dla Lechii.

18'
Bereszyński nieźle zblokował przeciwnika na lewym skrzydle. Od autu goście tego meczu.

16'
Kąśliwe dośrodkowanie Nazario z narożnika boiska, ale gracze Legii spokojnie wyjaśnili sytuację po tym zagraniu. Futbolówka w rękawicach Kuciaka.

14'
Nikolić złapany na ofsajdzie. Dobre ustawienie w tej sytuacji ekipy z Gdańska.

13'
Nie zbyt udane wznowienie gry przez Kuciaka. Słowacki goalkeeper posłał futbolówkę prosto na aut.

11'
Kucharczyk nie wiadomo czemu odpuścił bieg do podania od Guilherme. Zawodnik Legii chyba bał się pozycji spalonej.

9'
Przewinienie Sławomira Peszki w środkowej strefie boiska. Skrzydłowy faulował w pojedynku powietrznym.

8'
Krasić schwytany w pułapkę ofsajdową. Od rzutu wolnego drużyna ze stolicy.

7'
Peszko chciał zakończyć ładną akcję swojego klubu, ale strzał z dystansu został łatwo zablokowany.

6'
Sławomir Peszko starał się przedrzeć prawą stroną, lecz pomocnik zbyt daleko wypuścił sobie futbolówkę.

4'
Nikolić próbował przepchnąć Janickiego, a potem groźnie skończyć akcję, jednak górą w tym starciu defensor Lechii Gdańsk.

2'
Bardzo groźne dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego, niepewną interwencją wykazał się Marić, ale wcześniej sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

1'
Nieudany wślizg Sławomira Peszki na piłkę. Rzut wolny dla gospodarzy.

*'
Startujemy ze spotkaniem w Warszawie!

*'
W następnej rundzie na wygranego tego starcia będzie czekała Chojniczanka Chojnice. Drużyna prowadzona przez Mariusza Pawlaka pokonała 2:1 GKS Bełchatów.

*'
Z lotu ptaka...

*'
Bilans pucharowych meczów: 1 wygrana Lechii - 1 remis - 6 zwycięstw Legii

*'
Ostatni pojedynek w tej rundzie Pucharu Polski poprowadzi Paweł Gil.

*'
Na ławce rezerwowej gości zasiądą: Budziłek, Kovacević, Maloca, Stolarski, Mila, Mak, Buksa