Gostomski - Ceesay, Kamiński, Arajuuri (71' Dudka), Kadar - Linetty, Tetteh, Formella, Hamalainen (46' Jevtić), Pawłowski(59'Lovrencsics) - Kownacki
Skaba - Szyndrowski, Grodzicki, Koj, Oleksy (12' Oleksy) - Iwański, Lenartowski, Podgórski, Lipski (78' Surma), Gigołajew - Stępiński (59' Mazek)

Mecze na żywo: Lech Poznań - Ruch Chorzów
90+3'
Dziękuję pięknie wszystkim za uwagę podczas dzisiejszego sprawozdania.

90+3'
Koniec meczu. Lech Poznań zasłużenie awansował do 1/4 finału Pucharu Polski. Na drużynę z Poznania czeka już Zagłębie Lubin, które dzisiaj pokonało na wyjeździe 2:0 Jagiellonię Białystok.

90+2'
Nieudane zagranie Kownackiego, który dostał podanie na 17 metr od Ceesay'a, kopnięcie zawodnika mistrza Polski poleciało za bramkę.

90'
120 sekund dłużej potrwa dzisiejsze widowisko.

89'
Jakieś dyskusje zawodników obu ekip. Na szczęście Marcin Borski nie musiał interweniować.

87'
Heroiczny bój Formelli o piłkę z defensorami Ruchu w ich polu karnym, niestety dla kibiców pomocnik Lecha musiał uznać wyższość rywali.

86'
Nieudana próba Jevticia z rzutu wolnego. Futbolówka po stałym fragmencie gry poszybowała nad poprzeczką bramki.

83'
Gospodarze chcą iść za ciosem! Szymon Pawłowski postanowił udokumentować swój dobry występ jakimś uderzeniem z dystansu, skrzydłowemu udało się znaleźć miejsce, lecz płaski strzał w prawy dolny róg łatwo wyłapał Skaba.

81'
Kownacki wygrał pojedynek indywidualny ze Szyndrowskim, nie czekając zbyt wiele piłkarz gospodarzy spróbował wkręcić piłkę z niemal ostrego kąta, ale sztuka mu się jednak kompletnie nieudała.

79'
Wyborne prostopadłe podanie otrzymał Lovrencsics, który schodził z prawego skrzydła, mając dobrą okazję do groźnego strzału, dał się ograć dobrze interweniującemu obrońcy.

78'
Ostatnia roszada w składzie Niebieskich. Doświadczony Łukasz Surma w miejsce Lipskiego.

76'
Linetty przepięknie zaszarżował na lewym skrzydle, następnym krokiem młodego gracza był głębokie wgranie w pole karne przeciwnika, zagranie próbował zamknąć Lovrencsics, ale w ostatnim momencie Węgier minął się z futbolówką.

74'
W pełni zasłużona żółta kartka dla Tetteha, który w dziecinny sposób dał się oszukać na własnej połowie Lipskiemu.

71'
Zmiana. Dariusz Dudka wpuszczony na plac gry, a zszedł z niego Arajuuri.

70'
Rafał Grodzicki pierwszym zawodnikiem w tym meczu, który został dodany do notesu Marcina Borskiego. Obrońca gości otrzymał żółty kartonik za faul taktyczny w centralnej części boiska.

68'
Głupią stratę Cichockiego w środku pola mogli wykorzystać piłkarze z Poznania, jednak Tetteh swoim strzałem z kilkunastu metrów trafił w dobrze ustawionego Skabę. Ciekawa kontra gospodarzy.

67'
Pozycja spalona Jevticia. Szwajcarski pomocnik dał się nabrać chorzowskiej defensywie.

66'
Jak na razie bez konceptu na grę gracze Waldemara Fornalika. Byłemu selekcjonerowi została jeszcze jedna zmiana.

64'
Dobra komunikacja to połowa sukcesu...

63'
Niebezpieczna wrzutka Lovrencsics w pobliże bramki Skaby, do zagrania wszelkimi środkami próbował dojść Kownacki, lecz do zamknięcia akcji brakło troszeczkę centymetrów.

62'
Bardzo dobre długie podanie Kamińskiego w kierunku Jevticia, ale Szwajcarowi zabrakło naprawdę niewiele, by z pełnym sukcesem przyjąć futbolówkę.

59'
Korekta również u gości. Mazek wszedł na murawę w miejsce Stępińskiego.

59'
Zmiana w szeregach poznańskiej drużyny. Lovrencsics zastąpił zmęczonego trudem spotkania Pawłowskiego.

58'
Lipski cwaniacko dośrodkował w kierunku Gigołajewa, który w dość łatwy sposób urwał się obrońcy, jednakże strzał z powietrza minął lewy słupek bramki.

56'
Faul taktyczny na Lipskim. Goście rozpoczną od rzutu wolnego, który będzie wybijany z połowy boiska.

55'
Tetteh sprytnie zachował się na 40 metrze od bramki. Rzut wolny dla Lecha, ponieważ Stępiński pociągał za koszulkę piłkarza z Ghany.

53'
Szymon Pawłowski starał się wypracować miejsce do uderzenia, jednak blok defensywny Ruchu w porę rozczytał intencje skrzydłowego.

50'
1:0! Ceesay bardzo dobrze wypatrzył na prawym skrzydle Jevticia, który momentalnie próbował dokładnym zagraniem obsłużyć Kownackiego, ale na szczęście pomocnika podanie przeciął Grodzicki, piłka po interwencji defensora wpadła do bramki zaskoczonego Skaby.

48'
Kadar przewrócony przez Podgórskiego. Sędzia główny bez większego namysłu przyznał stały fragment gry ekipie Macieja Skorży.

47'
Ciekawą wizję na groźną akcję miał Tomasz Podgórskie, jednakże centra w kierunku Stępińskiego fatalna.

46'
II połowa spotkania.

46'
Zmiana w składzie Lecha Poznań. Darko Jevtić wpuszczony na drugą połowę, na ławkę został zesłany Kasper Hamalainen.

Po przerwie zobaczymy, co wymyślili Fornalik Brothers

45+2'
Koniec I części meczu. Lech Poznań po pierwszych 45 minutach zdecydowanie lepszy.

45+2'
Formella nieźle opanował crossowe podanie od Pawłowskiego. Młody pomocnik próbował ośmieszyć Koja (zakładając siatkę), ale górą w tej sytuacji były gracz m.in. Pogoni Szczecin

45+1'
Kolejna kontuzja zawodnika Ruchu Chorzów. Tomasz Podgórski w tym momencie opatrywany przez sztab medyczny chorzowskiego klubu.

45'
2 minuty dłużej potrwa I odsłona spotkania.

45'
Ambitna szarża Hamalainena lewą stroną, ale obrońcom Ruchu udało się w odpowiedniej chwili pokrzyżować plany Finowi.

43'
Marcin Kamiński efektownym wślizgiem przeciął niebezpieczne dośrodkowanie z lewej flanki. Korner dla "Niebieskich"

42'
Profesorski wślizg w wykonaniu Szyndrowskiego. Boczny obrońca powstrzymał na lewym skrzydle Szymona Pawłowskiego.

41'
Lipski nieźle odnalazł się w 16-ce Lecha, zupełnie niekryty pomocnik huknął jak z armaty z kilkunastu metrów, piłka posłana jednak tylko w boczną siatkę.

39'
Na odważną próbę pokonaniu Skaby z kilkudziesięciu metrów odważył się Arajuuri, lecz owa próba w bezpiecznej odległości minęła światło bramki.

38'
4-0 w statystyce strzałów.

36'
Marek Szyndrowski w sposób nieprzepisowy atakował rywala. Marcin Borski zagwizdał przewinienie.

35'
Ceesay w dniu dzisiejszym naprawdę nie daje odetchnąć obrońcom przeciwnika, Gambijczyk celnie dośrodkował na 13 metr, do zagranie doszedł gracz Lecha Poznań, ale uderzenie głową bez problemu wybronił Skaba.

31'
Kąśliwe wgranie Ceesay'a, który efektownie przedarł się na prawym skrzydle, następnie obrońca próbował dograć do Kownackiego, lecz w ostatniej chwili podanie przeciął Grodzicki.

29'
Linetty doskonale wypuścił w uliczkę Hamalainena. Fiński pomocnik będąc w sytuacji niemal sam na sam z bramkarzem, koszmarnie spudłował, bo jego lekkie uderzenie instynktownie zatrzymał Skaba.

28'
Gospodarze nieźle wyszli z ostrego pressingu na własnej połowie. Ruch Chorzów przegrywa dzisiaj środek pola.

26'

24'
Kolejny groźny atak Lecha! Dobry przechwyt w środku pola Tetteha, następnie do piłki dopadł Formella i zgrabnym podaniem obsłużył wchodzącego w pole karne Kownackiego, a ten mając odkrytą lewą stronę, posłał futbolówkę obok lewego słupka.

22'
Bardzo niebezpieczne dośrodkowanie Kadara z lewego skrzydła, niestety dla defensora piłkę spokojnie wybił blok obronny rywala.

21'
Dobry strzał Formelii z rzutu wolnego, jednak mankamentem tej próby okazała się lokalizacja uderzenia, bo pomocnik Lecha trafił wprost w Skabę.

20'
Festiwal rzutów rożnych po stronie gospodarzy, ale jak na razie podopieczni Waldemara Fornalika radzą sobie z tym zagrożeniem.

18'
Prosty błąd Ruchu w środkowej strefie powinien wykorzystać Lech Poznań, a konkretnie Szymon Pawłowski, który w dogodnej sytuacji posłał futbolówkę obok prawego słupka bramki.

17'
Soczysta próba Kadara z dalszej odległości, piłka po kopnięciu obrońcy spokojnie minęła światło bramki.

15'
Kownacki złapany na pozycji spalonej. Młody gracz w momencie podania od klubowego partnera znajdował się najbliżej bramki "Niebieskich".

14'
Co za akcja gospodarzy! Szymon Pawłowski otrzymał wyśmienite podanie na lewą flankę, skrzydłowy Lecha wgrał w pobliże bramki, najpierw z zagraniem minął się Linetty, a następnie z bliskiej odległości chybił Kownacki.

12'
Wymuszona zmiana w składzie Ruchu Chorzów. Cichocki na boisku zastąpił kontuzjowanego Oleksego.

11'
Formella usiłował przedłużyć dośrodkowanie z dalszej odległości, ale zgranie pomocnika trafiło wprost w rękawice bramkarza.

9'
Paweł Olesy najprawdopodobniej nabawił się groźnego urazu. Na plac gry przed chwilą wkroczył sztab medyczny.

8'
Kamiński postanowił crossowym zagraniem poszukać w polu karnym przeciwnika m.in. Pawłowskiego, lecz piłka kopnięta mocno niedokładnie.

6'
Ciekawa akcja Lecha Poznań. Szymon Pawłowski postanowił pokonać bramkarza Ruchu Chorzów zaskakującym uderzeniem, jednak futbolówka umieszczona w miejsce, gdzie stał Wojciech Skaba.

5'
Marcin Kamiński próbował sfinalizować dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale strzał głową okazał się zbyt słaby, by pokonać Skabę.

4'
Arajuuri nieźle dograł na prawe skrzydło do Ceesay'a, ale obrońca Lecha został skutecznie wyblokowany.

2'
Gigołajew ucierpiał w pojedynku powietrznym z Tettehem.

*'
Zaczynamy mecz w Poznaniu!

*'
Do prowadzenia tego spotkania został wyznaczony Marcin Borski.

*'
Zwycięzca tego pojedynku w ćwierćfinale PP zagra z Zagłębiem Lubin. Ekipa Piotra Stokowca przed chwilą pokonała 2:0 Jagiellonię Białystok.

*'
Obsada ławki rezerwowej Ruchu Chorzów: Putnocky, Surma, Zieńczuk, Mazek, Cichocki

*'
Obsada ławki rezerwowej Lecha Poznań: Burić, Lovrencsics, Douglas, Kędziora, Jevtić, Holman, Dudka

*'
Zapraszamy gorąco na relację tekstową LIVE ze spotkania 1/8 finału Pucharu Polski: Lech Poznań - Ruch Chorzów.
Początek o 20:30