Malarz - Jędrzejczyk (90+3 ' Żyro), Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Kopczyński, Moulin - Guilherme, Hamalainen (67' Sanogo), Nagy (64' Szymański) - Niezgoda (57' Szwoch).
Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Piesio (85' Socha), Sambea, Marciniak (77' Nalepa), Kun (90+4' Żebrakowski) - Da Silva (62' Sołdecki) - Siemaszko (67' Jurado).

Mecze na żywo: Legia Warszawa - Arka Gdynia
FT'
Bardzo dziękujemy Państwu za ten spędzony czas i wspólnie przeżyte emocje. Życzymy spokojnej nocy.

FT'
Gdynianie po raz pierwszy w swojej historii zdobyli Superpuchar Polski. Legioniści mogą sobie pluć w brodę po mogli rozstrzygnąć mecz w regulaminowym czasie gry. Nie zrobili jednak tego, a Arkowcy bardzo pewnie wykonywali rzuty karne, co dało im końcowe zwycięstwo.

PT'
Broni Steinbors! Arka Gdynia zdobywcą Superpucharu Polski 2017!

PT'
Kopczyński może przedłużyć szanse Legii lub je ostatecznie zaprzepaścić.

PT'
Hiszpan nie pomylił się. 4:3 dla gości!

PT'
Kolejnym wykonawcą "jedenastki" Jurado.

PT'
Steinbors był bliski obrony, ale nie dał rady. 3:3!

PT'
Steinbors broni karnego! Źle wykonany rzut karny.

PT'
Druga seria, Moulin wykona karnego.

PT'
Bardzo uderzenie w prawy róg, Malarz zmylony. 1:1!

PT'
Teraz Arka, piłkę ustawia Warcholak.

PT'
Steinbors wyczuł intencje, ale nie zdołał wybronić. 1:0!

PT'
Rozpoczną Legioniści, pierwszym wykonawcą Szwoch.

PT'
Koniec regulaminowego czasu gry. Będzie konkurs "jedenastek"!

90+5'
żółta kartka"Zapasy" w starciu Sanogo z Sobierajem, obrońca Arki ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

90+4'
Piąta korekta w składzie gości: Kun zszedł z placu gry, jego miejsce zajął Żebrakowski.

90+3'
Strzał Sołdeckiego po wrzutce Sambei minął bramkę.

90+2'
Zmiana w zespole gospodarze: Żyro za Jędrzejczyka.

90+1'
Rzut rożny dla Arki po centro-strzale Warcholaka wybronionym przez Malarza.

90'
Doliczone zostało aż pięć minut.

89'
żółta kartkaKontra arkowców, Nalepa został sfaulowany taktycznie przez Jędrzejczyka, co skończyło się karą indywidualną dla legionisty.

88'
Legia podejmuje ostatnie próby zakończenia meczu w regulaminowym czasie. Póki co, bez skutku.

87'
Jeśli do końca meczu nie zmieni się wynik, to wówczas nie będzie dogrywki, lecz rzuty karne.

86'
Kolejny rzut wolny dla Arki. Centra Sambei nie znalazła adresata w postaci kolegi z zespołu.

85'
Warto przypomnieć, że w meczach o Superpuchar Polski można wykorzystać więcej niż trzy zmiany. Arka dokonała czwartej: Socha za Piesio.

84'
Sam poszkodowany wykonał stały fragment gry, ale obrońcy zdołali wybić futbolówkę.

83'
Piesio, zdaniem sędziego, przekroczył przepisy w starciu z Szwochem niedaleko pola karnego Arki. Rzut wolny dla Legii.

82'
żółta kartkaTaktyczne przewinienie Szwocha. "Żółtko" dla pomocnika Legii.

80'
Szymański mógł dać prowadzenie swojej drużynie, jednak nie trafił w piłkę będąc w niezłej sytuacji.

79'
Hlousek przebiegł z piłką około 60 metrów, będąc już pod polem karnym, zdecydował się na centrę, ale nie znalazł adresata.

78'
Druga część meczu stoi na niższym poziomie niż pierwsza.

77'
Trzecia zmiana w Arce Gdynia: miejsce Marciniaka zajął Nalepa.

76'
Uderzenie Moulina sprzed pola karnego przeszło tuż obok słupka.

75'
Jurado upadł na murawę po starciu z Pazdanem. Nie można jednak powiedzieć, że obrońca gospodarzy przekroczył przepisy.

74'
Obyło się bez zagrożenia, dobra interwencja Sołdeckiego.

73'
Korner dla gospodarzy.

72'
Jurado dorzucił futbolówkę w szesnastkę do Piesio, jednak ten drugi nie trafił jej czysto. Wydaje się, że Hiszpan nieco za długo zwlekał z zagraniem, przez jakość akcji była niższa.

71'
Dośrodkowanie Moulina przeszło całe pole karne i opuściło boisko.

70'
Rzut wolny dla Legii Warszawa na wysokości pola karnego.

69'
Legia próbuje zbudować akcję umożliwiającą stworzenie zagrożenia pod bramką Arki, jednak brakuje im nieco dokładności.

68'
Mocny strzał Szymańskiego skutecznie wyłapał Steinbors.

67'
Po zmianie w obu drużynach: w Legii za Hamalainena wszedł Sanogo, a w Arce miejsce Siemaszki zajął znany z gry w Piaście Gliwice Jurado.

66'
Udane piąstkowanie Steinborsa po centrze Hlouska.

64'
Druga zmiana w Legii Warszawa: w miejsce Nagy'ego pojawił się Szymański.

63'
Warcholak w starciu szybkościowym z Jędrzejczykiem nie zdołał utryzmać piłki w boisku.

62'
Roszada w Arce Gdynia: za Da Silvę wszedł Sołdecki.

61'
Bardzo dobra akcja Arki zakończyła się tylko rzutem rożnym. Siemaszko źle trafił w piłkę, próbując ją uderzyć, przez co zdołał ją wybić na korner Pazdan.

59'
Silny strzał Moulina z dosyć dużej odległości przeszedł nad poprzeczką.

58'
Gospodarze powoli budowali akcję, po chwili Moulin przerzucił futbolówkę do Jędrzejczyka, który zgrał ją do Guilherme. Brazylijczyk nie zdołał jej sięgnąć przed linią końcową.

57'
Zmiana w zespole Jacka Magiery. Boisko opuszcza Niezgoda, a jego miejsce zajął do niedawna piłkarz Arki Gdynia, Szwoch.

55'
Zakotłowało się w polu karnym legionistów, koniec końców od bramki zacznie jednak golkiper warszawian.

54'
Niebezpieczeństwo w polu karnym gospodarzy, strzał Da Silvy został zblokowany. Korner dla gości.

53'
Potężny strzał Piesio z dystansu minimalnie minął słupek bramki Legii Warszawa!

52'
Groźny strzał z lewej strony pola karnego w wykonaniu Zbozienia został odbity przez Malarza.

51'
Faul w ofensywie piłkarzy Arki i akcja po centrze Da Silvy została przerwana.

50'
żółta kartkaOstry wślizg Pazdana na własnej połowie, który trafił jednocześnie w piłkę i w nogi Siemaszki. Arbiter potraktował to jako faul i ukarał obrońcę żółtą kartką.

49'
Dośrodkowanie Guilherme trafiło w rękę Warcholaka, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

48'
Dośrodkowanie brazylijskiego pomocnika znalazło adresata w postaci Marcjanika, ale defensor Arki uderzył głową ponad bramką.

47'
Faul Moulina na Da Silvie na połowie legionistów z prawej strony boiska.

46'
Druga połowa rozpoczęta!

Zawodnicy wracają na plac gry. W składach nie nastąpiły żadne zmiany.

Po niezłej w wykonaniu obu zespołów pierwszej połowie, do przerwy mamy remis. Widoczną przewagę mają gospodarze, ale nie potrafią tego udokumentować więcej niż jedną bramką.

Przerwa!

45+1'
Hlousek w akcji ofensywnej dał się złapać na spalonym, przez co akcja gospodarzy została przerwana.

45'
Do regulaminowego czasu gry została doliczona minuta.

43'
Uderzenie Piesio z ponad 35 metrów przeszło nad poprzeczką.

42'
Dobrze rozegrana akcja pomiędzy Nagym i Jędrzejczykiem, po chwili ten drugi wrzucił piłkę do Niezgody, jednak młody napastnik Legii nie trafił w nią czysto.

41'
Główka Marciniaka po centrze Da Silvy wyraźnie minęło celu.

40'
Silny strzał Warcholaka odbił się od jednego z piłkarzy w murze i piłka spadła na górną siatkę bramki Malarza. Korner dla gości.

39'
Kolejny faul na zawodniku Arki z prawej strony boiska blisko pola karnego. Od rzutu wolnego rozpocznie Da Silva lub Warcholak.

38'
Kun miał niebezpiecznie dużo miejsca po prawej stronie, przez co ze spokojem mógł dorzucić piłkę w pole karne, co też zrobił. Futbolówki nie sięgnął jednak Siemaszko.

36'
Silny strzał zza szesnastki Nagy'a przeszło obok słupka.

35'
Guilherme nie zrozumiał na czas intencji Jędrzejczyka, który odgrywał mu piłkę głową i piłka została odprowadzona przez Sobieraja poza linię końcową.

34'
Gdynianie cały czas podejmują próby stworzenia sobie okazji pod bramką Malarza, jednak golkiper gości od straty gola nie musiał ani razu poważniej interweniować.

33'
Składna akcja gospodarzy zakończyła się wyjątkowo niecelnym uderzeniem Guilherme z szesnastki.

32'
Tym razem wrzucał Brazylijczyk i obyło się bez większego zagrożenia.

31'
Krótkie rozegranie z Guilherme, po chwili jego wrzutka została wybita poza boisko przez obrońców Arki. Jeszcze jeden róg.

30'
Korner dla legionistów. Wykonawcą będzie Moulin.

29'
Niezgoda był bardzo bliski zdobycia swojej pierwszej bramki w barwach warszawskiej drużyny! Fenomenalnie jego uderzenie z najbliższej odległości wybronił Steinbors.

27'
Wyrównanie! Moulin będąc w szesnastce oddał niezwykle celny strzał zewnętrzną częścią stopy, nie dając szans łotewskiemu bramkarzowi na obronę.

26'
Przewinienie Piesio na Guilherme. Rzut wolny dla Legii w odległości 40 metrów od bramki Steinborsa. Wrzutka Brazylijczyka padła jednak łupem obrońców.

25'
Nie najlepsze rozegranie tego stałego fragmentu gry i gospodarze przejęli piłkę.

24'
Faul Hlouska na Kunie na prawym skrzydle na wysokości pola karnego.

22'
Niebywałe szczęście arkowców! Po uderzeniu Pazdana piłka trafiła w słupek, po chwili dobitka Jędrzejczyka została wybita z linii przez Marcjanika.

21'
Znakomita interwencja Steinborsa ratuje gości przed wyrównaniem po główce Jędrzejczyka. Rzut rożny.

20'
Gol dla Arki Gdynia! Po kontrataku gości z Pomorza, w pole karne z piłką wpadł Piesio, próbując po chwili zgrać ją przed bramkę, nabijając przy tym Pazdana, po czym piłka wturlała się do siatki.

18'
Kontra Arki, za mocna centra Kuna do Siemaszki, napastnik gdynian zdołał jednak dojść do futbolówki, jednak już po chwili nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

16'
Dośrodkowanie Warcholaka było nieco za mocne dla Siemaszki, który nie miał szans na dojście do piłki. Od autu blisko linii końcowej rozpocznie Hlousek.

15'
Przewinienie Niezgody w ofensywie na Sambei.

14'
Po niezłym początku gości, teraz inicjatywę wyraźnie przejęli gospodarze.

13'
Świetne zawody rozgrywa Nagy, który minął teraz kilku zawodników Arki, po czym wyłożył ją na 20 metrze Hamalainenowi. Fin zdecydował się na strzał, ale został przyblokowany.

12'
Faul na Steinborsie w wykonaniu jednego z legionistów spowodował przerwanie akcji przez sędziego.

11'
Warcholak instynktowną interwencją na linii bramkowej uchronił swój zespół przed stratą bramki! Boczny defensor wybił piłkę po główce Jędrzejczyka. Róg dla gospodarzy.

10'
Rzut wolny dla "Wojskowych" z lewej strony przed szesnastką Arki.

9'
Duży błąd przy wybiciu Pazdana przed własnym polem karnym mogło skończyć się golem dla gości, gdyby nie znakomity blok Dąbrowskiego po uderzeniu Da Silvy.

8'
Rzut rożny dla Legii. Obyło się jednak bez większego zagrożenia.

7'
Ostre, jednak czyste wejście Warcholaka zatrzymało szarżującego Nagy'a.

6'
Dobre dośrodkowanie Warcholaka doszło do Kuna, który oddał niecelny strzał głową.

5'
Atak Legii z lewego skrzydła został przerwany na skutek nieudanego dryblingu Guilherme.

4'
Słaba wrzutka ze stałego fragmentu gry została wyłapana przez Malarza.

3'
Pazdan wyraźnie sfaulował Kuna blisko lewej strony pola karnego. Rzut wolny dla podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego.

2'
Goście od początku atakują rywali wysokim pressingiem.

1'
Rozpoczęli zawodnicy Arki.

*'
Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

*'
Na stadionie Legii rozbrzmiewa klubowy hymn "Wojskowych". Spotkanie rozpocznie się już za chwilę.

*'

*'
Warto odnotować także, że nadchodzący mecz będzie pierwszym na polskich ziemiach, w którym wykorzystywany będzie VAR. Arbitrem odpowiedzialnym za ten system będzie Paweł Gil.

*'
Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Szymon Marciniak.

*'
Leszek Ojrzyński, szkoleniowiec gdynian, postawił na następujących zawodników:

*'
Trener Jacek Magiera zdecydował się na następującą "osiemnastkę":

*'
Z kolei zespół z Pomorza po raz pierwszy w swojej historii wystąpi w tego rodzaju spotkaniu.

*'
Legioniści byli stroną w ostatnich czterech edycjach o to trofeum. Każdy z tych pojedynków kończyli "na tarczy".

*'
Witamy Państwa serdecznie! Przed nami mecz o Superpuchar Polski 2017. Do starcia przystąpi Mistrz Polski, Legia Warszawa oraz zdobywca Pucharu Polski, Arka Gdynia.
Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20:30.