Mecze na żywo: Lech Poznań - Lechia Gdańsk

Gorąca dyskusja na płycie boiska.

90+4'
Lech Poznań zdeterminowany do wygrania tego meczu. Nerwy puszczają obu stronom.

90+2'
żółta kartka Niesportowym zachowaniem błysnął Vitoria. Sędzia ocenił to na żółtą kartkę.

90+1'
żółta kartka Z pełną premedytacją rywala przewrócił Mak. Skrzydłowy musiał obejrzeć żółtą kartkę.

90'
Arbiter główny przedłużył spotkanie w Poznaniu o trzy minuty.

89'

87'
żółta kartka Tomasz Musiał pokazał żółtą kartkę Peszce. Skrzydłowy gości bardzo niebezpiecznie próbował walczyć o piłkę.

86'
Z własnego pola karnego wyszedł Kuciak. Musiał to zrobić, aby uprzedzić rozpędzonego przeciwnika.

85'
Dusan Kuciak bardzo dobrze odbił silny, ale również i sygnalizowany strzał autorstwa Jevticia. Bramkarz musiał sparować uderzenie.

83'
Dusan Kuciak świetnie wyszedł do dośrodkowania z rzutu wolnego. Pewna interwencja na przedpolu być może uchroniła gości przed utratą gola.

82'
Darko Jevtić zagroził. Ciekawy rajd w pobliżu pola karnego Lechii. Wgranie z lewego skrzydła zostało skutecznie przerwane przez przeciwników.

81'
Sztab szkoleniowy Lecha Poznań może dokonać jeszcze jedną zmianę.

79'
Odważna szarża na prawej flance Peszki. Niezły drybling, ale nic groźnego nie udało się stworzyć pod bramką Putnocky'ego.

78'
Piłka krąży na połowie gdańskiej drużyny.

77'
Grzegorz Kuświk otrzymał szansę. Milos Krasić trafił na ławkę rezerwową.

75'
Dawid Kownacki miał dogodną okazję na zdobycie gola. Młody napastnik nieczysto trafił w futbolówkę, kiedy był na szóstym metrze od bramki. Piłka posłana minimalnie tuż obok prawego słupka.

74'
Mało brakowało, aby Radosław Majewski dokładnie dograł do wbiegającego kolegi. Podanie wykonane w polu karnym rywala zostało przecięte przez Vitorię.

73'
Na podwójną zmianę zdecydował się Nenad Bjelica. Robak zastąpiony przez Kownackiego, Jevtić za Raduta.

71'
Trener Piotr Nowak szuka czegoś innego w swoim zespole. Sławczew został zmieniony przez Maka.

70'
Rafał Wolski zepsuł rzut rożny. Zdecydowanie za słabo kopnięta futbolówka, z lewego narożnika boiska.

69'
Kostevych ponownie za bardzo ambitnie. Sędzia wychwycił przewinienie w jego realizacji.

67'

65'
Radosław Majewski nie popisał się, centrując futbolówkę, z lewego skrzydła boiska. Dusan Kuciak pewnie przechwycił piłkę. Za głęboko.

64'
Łukasz Trałka solidnie pracuje na żółtą kartkę. Kolejny faul w wykonaniu doświadczonego pomocnika.

63'
Nikomu w koszulce Lechii nie udało się zakończyć akcji ze stałego fragmentu gry. Wrzutkę Wolskiego zatrzymali świetnie ustawieni defensorzy.

62'
Łukasz Trałka wyraźnie ciągnął przeciwnika za koszulkę. Faul popełniony tuż przy polu karnym Lecha Poznań.

61'
Bajeczny rajd Wolskiego. Pomocnik minął czterech przeciwników. Gola nie udało się zdobyć, ponieważ w ostatniej chwili jeden z obrońców zablokował strzał wślizgiem.

60'
Godzina gry w Poznaniu już za nami. Jak na razie piłkarze nie dostarczyli nam powodów do większej ekscytacji.

58'
Próbę z dalszej odległości podjął Radut. Silne uderzenie oddane zza pola karnego powędrowało daleko od lewego słupka bramki.

56'
Bliżej zmiany wyniku jest Lech Poznań. Lechia Gdańsk zbyt biernie.

55'
Dobrą okazję bramkową miał Lech Poznań. Sytuacja ze stałego fragmentu gry. Tomasz Kędziora, świetnym zagraniem głową, nieznacznie się pomylił. Futbolówka poszybowała tuż obok prawego słupka bramki.

54'
Sławczew wytrącił z biegu Majewskiego. Widać było premedytację.

53'
Graczom przyjezdnych brakuje dokładności. Marco Paixao jest dobrze kryty przez parę stoperów.

51'
Marcin Robak na pozycji spalonej. Napastnik gospodarzy próbował zmienić tor lotu piłki.

50'
Rzut wolny dla zespołu z Poznania. Tomasz Kędziora wykorzystał piłkarski spryt.

49'
Groźne dośrodkowanie piłki z rzutu rożnego w realizacji gospodarzy. Z zagrożeniem poradziła sobie dobrze zorganizowana obrona Lechii.

47'
Radut za agresywnie zaatakował Stolarskiego. Pomocnik Lecha za zagranie łokciem mógł dostać żółtą kartkę.

46'
Sędzia zasygnalizował początek drugiej połowy meczu!

Koniec pierwszej odsłony! Do przerwy mamy bezbramkowy remis.

45+1'
Kąśliwe dogranie piłki z rzutu rożnego pokazał zawodnik gospodarzy. W ogromnym zamieszaniu pod bramką Kuciaka najprzytomniej zachował się jego kolega z obrony.

45'
BONUS TIME: 2 MINUTY

44'
Paweł Stolarski przyznał się do taktycznego przewinienia. Stały fragment gry dla piłkarzy Nenada Bjelicy.

43'
Goście zbyt monotonnie rozgrywają futbolówkę.

42'
Rafał Wolski za głęboko wrzucił futbolówkę. Pewny jej chwyt zaprezentował Putnocky.

40'
Sędzia okazał się bezlitosny dla Marcina Robaka. Napastnik Lecha przyłapany na dosyć wątpliwym spalonym.

39'

37'
Nunes faulował w ofensywie. Sędzia główny dosyć szybko wychwycił całe zdarzenie. Wszystko się działo na połowie Lecha Poznań.

36'
Rafał Wolski postanowił, że sam będzie finalizował akcję ofensywną. Nieudany strzał z głębi pola karnego.

35'
Świetne wyjście z bramki zaliczył Putnocky. Słowak uprzedził Krasicia, który próbował dotrzeć do prostopadłego zagrania.

33'
Dusan Kuciak skutecznie pokonał Radosława Majewskiego. Słowacki goalkeeper dobrze sparował uderzenie skierowane w sam środek bramki.

32'
Kolejny sygnalizowany strzał z dystansu na bramkę Dusana Kuciaka. Z dwudziestego metra próbował Makuszewski.

30'
Wbrew przepisom gry Bednarek zatrzymał Paixao.

29'
Paweł Stolarski wprowadzony na plac gry. Kontuzja wyeliminowała Jakuba Wawrzyniaka.

28'
Od rzutu wolnego grę zacznie Lechia Gdańsk.

26'
Kuciak pewnie wyłapał strzał Kostevycha. Gospodarze są coraz bliżsi strzelenia gola.

24'
Marcin Robak nieszczęśliwie minął się z futbolówką, która leciała z lewego skrzydła. Snajper "Kolejorza" wziął za duży zamach.

23'
Radosław Majewski bardzo niecelnie. Nieudolna próba zza pola karnego. Wcześniej, obejrzeliśmy całkiem niezłą centrę na szesnastkę Kuciaka.

21'
Często gra jest przerywana w środkowej strefie boiska. Przed chwilą faulu dokonał zawodnik gości.

20'
Delikatną przewagę mają gospodarze.

18'
Rafał Wolski dał się sprowokować. Maciej Gajos wywalczył stały fragment gry.

17'

15'
Pierwszy kwadrans dosyć nieszczęśliwy dla piłkarzy obu ekip. Co chwilę sędzia musi przerywać grę.

14'
żółta kartka Musiała być kartka. Kostevych przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę rywala. Rafał Wolski został poszkodowany.

13'
Lech Poznań znów zmarnował stały fragment gry. Po raz kolejny posłano zbyt niskie i krótkie dośrodkowanie z rzutu wolnego.

12'
Wawrzyniak zainterweniował wykonując zdecydowany wślizg.

11'
Ekipa z Gdańska stawia na spokój. Gracze Lechii wymieniają krótkie podania.

10'
Vitoria zadeklarował, że jest gotów do kontynuowania meczu.

9'
Na boisku pojawił się sztab medyczny Lechii. Środkowy obrońca mocno odczuł niefortunne zagranie Robaka.

8'
Kolejny negatywny incydent na boisku. Vitoria upadł na murawę.

7'
Za krótkie dośrodkowanie od rzutu wolnego wykonał gracz gospodarzy. Pierwszy z ustawionych rywali powstrzymał zagranie.

6'
Radosław Majewski niefortunnie zderzył się z przeciwnikiem.

5'

4'
Piłkarze Lechii reklamowali zagranie piłki ręką przez Makuszewskiego. Kontrowersja dosyć duża, bo wszystko miało miejsce w polu karnym Lecha.

3'
Łukasz Trałka próbował skutecznie wykończyć dośrodkowanie od rzutu wolnego. Kapitan gospodarzy jednak niewłaściwie nakrył futbolówkę.

1'
Ariel Borysiuk powalony na murawę. Przewinienie zaliczył Marcin Robak.

*'
Start!

*'
Piotr Nowak, szkoleniowiec przyjezdnych, z powodu nadmiaru kartek, dzisiaj nie może na plac gry desygnować Lucasa Haraslina oraz Rafała Janickiego.

*'
Obsada rezerwy Lecha Poznań: Burić, Wasielewski, L.Nielsen, Tetteh, Jevtić, Kownacki, Nielsen

*'
Na ławce rezerwowej gości ujrzymy: Zelenika, Stolarski, Mak, Mila, F.Paixao, Wiśniewski, Kuświk

*'

*'
Lech Poznań dzisiaj podejmie próbę rehabilitacji, po bardzo słabym spotkaniu z Legią Warszawa. Popularny "Kolejorz" w stolicy Polski uległ 0:2.

*'
Lechia Gdańsk do tego spotkania podejdzie bardzo podbudowana, po ostatnim zwycięstwie z Jagiellonią Białystok. Klub prowadzony przez Piotra Nowaka wygrał 4:0.