Pawełek - Dankowski, Celeban, Pawelec, Lewandowski - Kovacević (69' Stjepanović), Riera, Madej (60' Engels), Morioka, Pich - Biliński (79' Zwoliński)

Mecze na żywo: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
FT'
Dziękuję uprzejmie Państwu za spędzony czas. Życzę miłego wieczoru.

FT'
Śląsk Wrocław nie posiadał dzisiaj żadnych argumentów na to, aby przeciwstawić się silnemu Zagłębiu Lubin. Ekipa gospodarzy pokazała piłkarską mądrość.
Zagłębie Lubin przybliżyło się do upragnionego utrzymania w LOTTO Ekstraklasie sezonu 2016/17.

FT'
Koniec meczu!

90+9'
Martin Nespor trafił w poprzeczkę! Woźniak idealnie zagrał na nogę Czechowi! Do sukcesu zabrakło kilku centymetrów.

90+8'
żółta kartka W opinii sędziego głównego Polacek zbyt długo zwlekał ze wznowieniem gry.

90+8'
żółta kartka Z kolejnego meczu wyeliminował się Cotra. Żółta kartka.

90+7'
Ostatnie sekundy gry dla Muchy. Debiut.

90+6'
czerwona kartka Wysoce niesportowe zachowanie w wykonaniu Riery. Bardzo brutalny faul. W pełni zasłużona czerwona kartka.

90+5'
Na boisku bijatyka. Któremuś zawodnikowi ewidentnie puściły nerwy.

90+4'
Coraz energicznie po boisku biegają piłkarze przyjezdnych. Czy to nie jest trochę za późno?

90+3'
Piast Gliwice podwyższył wynik w Chorzowie. Jest już 3:0!

90+2'
W szesnastce "Wojskowych" padł Adam Buksa. Arbiter dał jasny sygnał - rzutu karnego nie będzie.

90'
Sędzia Jakubik dołożył siedem minut.

89'
Za chwilę się dowiemy, o ile arbiter główny przedłużył mecz.

88'
Niecelny strzał zza pola karnego zaliczył Riera.

87'
Adam Buksa wpuszczony na plac gry. Piotr Stokowiec za wkład w dobry wynik podziękował Łukaszowi Janoszce.

86'
Rzut rożny. Zblokowano strzał Łukasza Piątka. Gracze z Wrocławia reklamowali fakt, że futbolówka wcześniej przekroczyła linię końcową.

84'
Adrian Rakowski już pojawił się na murawie. Uraz Sebastiana Madery okazał się chyba poważniejszy, niż wcześniej przypuszczano.

83'
Minimalnie obok słupka powędrowała futbolówka, po ciekawym strzale Zwolińskiego. Snajper próbował skutecznie zakończyć akcję ze stałego fragmentu gry.

82'
21:3 - tak wygląda statystyka, która odnosi się do ilości strzałów.

80'
Madera leży na murawie. Na boisko wkroczyli medycy.

79'
Ostatnia korekta taktyczna u gości. Łukasz Zwoliński za Kamila Bilińskiego.

78'
Pawelec dobrze stanął na linii strzału. Arkadiusz Woźniak podjął próbę z głębi pola karnego.

77'
Pawelec ryzykowanie głową. Mariusz Pawełek pewnie złapał futbolówkę.

75'
8109 widzów zjawiło się na stadionie w Lubinie.

74'
Gra wznowiona.

73'
Ruch Chorzów przegrywa u siebie 0:2 z Piastem Gliwice. Dla "Niebieskich" to kolejny gwóźdź do trumny, w kontekście walki o utrzymanie.

72'
Na boisku pojawiła się pirotechnika. Sędzia został zmuszony do przeprowadzenia przerwy.

70'
Ponad poprzeczką powędrowała futbolówka, po próbie Roberta Picha.

69'
Kovacević zmieniony przez Stjepanović. Na taki ruch taktyczny zdecydował się trener Jan Urban.

67'
"Miedziowi" szukają kolejnego gola. Ten gol pewnie już by zabrał wrocławianom jakiekolwiek nadzieje na odrobienie strat.

66'

64'
Mateusz Lewandowski doskonale przeciął niemal bramkowe podanie. Gdyby nie interwencja bocznego obrońcy, to przed znakomitą szansą na podwyższenie wyniku stanąłby Woźniak.

63'
Pawełek zgarnął ciekawą centrę. Śląsk Wrocław jest bardzo bierny.

61'
Filip Starzyński znów fenomenalnie od rzutu wolnego! Strzał oddany ze znacznej odległości leciał w lewe okno, ale genialnie interweniował Pawełek, parując piłkę.

60'
Łukasz Madej nie patyczkował się z Kubickim. Dla doświadczonego pomocnika było to ostatnie zagranie dzisiejszego dnia.

59'
W polu karnym Zagłębia upadł Pawelec. Sędzia nie dostrzegł złamania reguł gry.

57'
Cotra umiejętnie zblokował skaczącego Picha. Śląsk Wrocław nie zdołał sfinalizować sytuacji ofensywnej.

56'

54'
Gol podwyższający dla Zagłębia! Starania Łukasza Piątka zostały docenione! Najpierw słupek bramki, a następnie zabójcza dobitka - w takich warunkach padł gol.

52'
Ogromnie blisko! Blisko było gola na 2:0! Łukasz Piątek oddał potężny strzał zza pola karnego. Mariusza Pawełka przed kapitulacją uchroniło spojenie!

50'
Bardzo długo piłkę rozgrywali zawodnicy Śląska Wrocław.

48'
Mariusz Pawełek dobrze wychwycił kąśliwie lecącą futbolówkę.

47'
Mariusz Pawelec skutecznym zagraniem głową przeciął soczyste dośrodkowanie z prawego skrzydła boiska.

46'
Ruszyliśmy z drugą odsłoną spotkania w Lubinie!

45+1'
Sędzia Krzysztof Jakubik zasygnalizował koniec I części gry.

45'
Minimum minutę dłużej potrwa I połowa.

43'
żółta kartka Arkadiusz Woźniak otrzymał żółtą kartkę. Bardzo nieprzemyślany atak na nogę Madeja.

41'
Robert Pich znajdował się w szesnastce przeciwnika. Słowacki pomocnik chciał zamknąć akcję ofensywną, jednak jego kolega zdecydowanie przesadził z mocą i niedokładnością.

40'
Mariusz Pawelec ponownie uratował Wrocław! Obrońca wybił piłkę z linii bramkowej! Martin Nespor efektownie minął Mariusza Pawełka, a potem próbował zdobyć gola, ale lepszy był Pawelec. To była sytuacja stuprocentowa!

38'
Mariusz Pawelec był dobrze ustawiony. Boczny defensor przyjezdnych zatrzymał potężną próbę z dystansu.

37'
żółta kartka Kamil Biliński sprowokował rywala do popełnienia faulu. Guldan został ukarany żółtą kartką.

35'
Bardzo dużo łatwych strat zaliczają piłkarze Śląska Wrocław.

34'
Cotra otrzymał ostrzeżenie słowne. Mogła być kartka. Obrońca gospodarzy bez pardonu zatrzymał przeciwnika.

33'
Filip Starzyński znów w grze. I od razu przyłapany na ofsajdzie.

32'
Martin Nespor zepsuł akcję swojego zespołu. Sędzia liniowy wychwycił pozycję spaloną.

31'
Sztab medyczny Zagłębia udziela pomocy Starzyńskiemu.

30'
Filip Starzyński nabawił się chyba poważniejszego urazu.

29'
Filip Starzyński faulowany. Rzut wolny dla gospodarzy.

28'
Łukasz Piątek otrzymał ogromny prezent, w postaci przestrzeni do oddania strzału. Próba zrealizowana w pobliżu pola karnego, powędrowała bardzo daleko od prawego słupka.

26'
Duża przewaga po stronie Zagłębia Lubin. Wrocławianom trudno jest wyprowadzić jakiekolwiek ataki.

25'
Kolejne zagrożenie bramki Mariusza Pawełka. Goalkeeper skutecznie przerzucił piłkę nad poprzeczką, po dobrym uderzeniu Piątka.

23'
Cotra popełnił przewinienie taktyczne, na Madeju. Gra przerwana w środkowej strefie boiska.

22'
W równolegle rozgrywanym meczu Ruch Chorzów bezbramkowo remisuje z Piastem Gliwice.

20'
Presja ze strony Guldana uniemożliwiła Bilińskiemu oddać dobre uderzenie z dystansu. Pewnie futbolówkę złapał Martin Polacek.

19'
Będzie kolejny rzut rożny. Kończący akcję Woźniak został skutecznie zatrzymany.

18'
Morioka zblokował bardzo silny strzał autorstwa Kubickiego. Korner dla podopiecznych Piotra Stokowca.

17'

16'
Zagłębie Lubin chce iść za ciosem. Przed chwilą obejrzeliśmy soczystą próbę zza pola karnego. Mariusz Pawełek spokojnie patrzył się na to, jak futbolówka mija światło jego bramki.

14'
1:0! Filip Starzyński otworzył wynik meczu! Kapitalny strzał bezpośrednio od rzutu wolnego. Piłka powędrowała w prawy sektor bramki Pawełka.

13'
Sieto Riera nieprzepisowo blokował Woźniaka. Sytuacja miała miejsce na dwudziestym metrze od bramki Polacka.

12'
Zgrabny kontratak wyprowadziła ekipa z Wrocławia. Okazję bramkową od przeciwników otrzymał Morioka, jednak Japończyk pomylił się nieznacznie. Futbolówka przeleciała obok prawego słupka bramki.

11'
Arkadiusz Woźniak na pozycji spalonej. Reakcja sędziego liniowego.

10'
Ładna akcja na jeden kontakt w wykonaniu Zagłębia. Do sytuacji strzeleckiej doszedł Arkadiusz Woźniak, ale jego uderzenie, z kilkunastu metrów, poleciało obok prawego słupka.

9'
Arbiter główny dostrzegł faul. Arkadiusz Woźniak został przewrócony we własnym polu karnym.

8'
Będzie korner dla gości. Obrona Zagłębia Lubin skutecznie powstrzymała rywala, podczas stałego fragmentu.

7'
Robert Pich wywalczył rzut wolny. Za ostro zagrał Todorovski.

6'
Z pełnego biegu futbolówkę, z lewego skrzydła, wrzucał Mateusz Lewandowski. Zagranie pewnie wyłapał Martin Polacek.

5'

3'
Zagłębie Lubin potrafiło wygenerować sobie sytuację strzelecką. Z trudnego położenia gola próbował zdobyć Arkadiusz Woźniak, jednak strzał głową powędrował daleko od światła bramki.

2'
Mateusz Lewandowski popełnił przewinienie. Miejsce dobre na to, aby zacentrować na pole karne Pawełka.

1'
Kamil Biliński za zbyt ambitnie próbował odebrać futbolówkę. Sędzia główny przerwał grę.

*'
Czas na start "Derbów Dolnego Śląska"!

*'

*'
Ławka rezerwowa gospodarzy: Małkowski, Buksa, Dziwniel, Janus, Mucha, Rakowski, Vlasko

*'

*'
"Miedziowi" spróbują przedłużyć zwycięską passę. W poprzedniej serii gier pokonali Piasta Gliwice (3:1).

*'
Śląsk Wrocław do tego starcia podchodzi w doskonałych nastrojach. Podopieczni Jana Urbana, w ostatniej kolejce ligowej, wygrali 6:0 z Ruchem Chorzów.
Trzy gole zdobył Kamil Biliński.

*'
Czas najwyższy, aby Państwu przedstawić arbitra głównego. W Lubinie mecz poprowadzi Krzysztof Jakubik.

*'
Ławka rezerwowa Śląska Wrocław: Budzyński, Augusto, Zieliński, Stjepanović, Łyszczarz, Engels, Zwoliński

*'
Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 34.kolejki LOTTO Ekstraklasy. Oba kluby znajdują się w "grupie spadkowej".

*'
Dobry wieczór,
zapraszamy Państwa do śledzenia naszej relacji z meczu: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław