Kuciak - Wawrzyniak, Janicki, Maloca, Haraslin - Krasić (66' Mak), Borysiuk, Wolski, Peszko, F.Paixao - Kuświk (60' M.Paixao)
Borjan - Rymaniak, Dejmek, Grzelak, Kallaste - Żubrowski, Możdżeń, Palanca (58' Marković), Aankour (88' Mrozik), Pylypchuk (86' Kotarzewski) - Górski

Mecze na żywo: Lechia Gdańsk - Korona Kielce
FT'
Dziękuję Państwu za uwagę. Zachęcam do zaglądania na nasz portal.

FT'
Lechia Gdańsk zremisowała bezbramkowo z Koroną Kielce. Zawód po stronie gospodarzy, którzy dzisiaj stracili dwa oczka. W drodze do mistrzostwo Polski może to się okazać decydujące.
Bohaterem niedawno zakończonego meczu w mojej ocenie - Dusan Kuciak. Słowacki bramkarz, w kilku sytuacjach pokazał ogromny kunszt.

FT'
Mariusz Złotek zakończył zawody.

90+4'
Gwizdek arbitra. Na spalonym złapany został piłkarz Lechii, który próbował sfinalizować sytuację ze stałego fragmentu.

90+3'
Z blisko trzydziestu metrów rzut wolny otrzymała drużyna z Pomorza.

90+2'
Widać wyraźnie, że to gospodarzom dużo bardziej zależy na komplecie punktów.

90'
Do regulaminowego czasu gry Mariusz Złotek dorzucił 4 minuty.

89'
Nieprzyjemne uderzenie zza pola karnego zaliczył Flavio Paixao. Futbolówka przeleciała światło bramki Borjana.

88'
Maciej Bartoszek podziękował Aankourowi. Ostatnim zawodnikiem wprowadzonym z ławki, w tym meczu, okazał się Mrozik.

87'
Borjan wykorzystał zasięg swoich ramion. Bramkarz wyłapał dośrodkowanie, które z prawej flanki posłał Wawrzyniak.

86'
Jakub Kotarzewski wprowadzony przez sztab szkoleniowy przyjezdnych. Odpocząć może Pylypchuk.

85'
Możdżeń taktycznie przewinił. Arbiter okazał się bardzo litościwy, nie wyrzucając go z boiska.

84'
Rymaniak robił wszystko, aby nie dotknąć piłki ręką, w swoim polu karnym. Sędzia nie miał żadnych podstaw do podyktowania jedenastki.

83'
Jest remis w klasyfikacji celnych uderzeń. Oba kluby zaliczyły po cztery celne próby.

82'
Dusan Kuciak nie mógł dobrze interweniować. Słowacki goalkeeper był faulowany we własnej strefie. Gra przerwana.

81'
żółta kartka Bardzo nieprzepisowo rywala blokował Mario Maloca. Stoper gospodarzy wpisał się do notesu sędziego.

80'
W opinii Piotra Nowaka Rafał Wolski już nic nie wniesie do gry zespołu. Popularny "Wiśnia" na placu gry.

78'
Bardzo ofiarnie Rafał Grzelak. Jego heroizm uratował gości przed utratą gola. Gdyby nie ofiarna interwencja, to zapewne Flavio Paixao znalazłby miejsce do ulokowania piłki w bramce.

76'
Kuciak przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Gospodarze bardzo chaotycznie wyszli z zagrożenia, pod swoją bramką.

75'
Przed kibicami ostatni kwadrans podstawowego czasu gry.

73'
żółta kartka Za realizację faulu taktycznego żółtą kartkę obejrzał Ariel Borysiuk. Defensywnego pomocnika nie będzie na następnym spotkaniu w lidze.

71'
Flavio zepsuł całkiem nieźle obiecujący się atak. Portugalczyk został genialnie obsłużony podaniem na wolne pole. Flavio Paixao próbował jeszcze dogrywać do swojego brata bliźniaka, ale futbolówkę w porę przechwycił Borjan.

69'
Dynamika spotkania uległa znaczącemu regresowi.

67'
Żubrowski przekroczył zasady gry. Minimalnie spóźniony wślizg w jego wykonaniu.

66'
Kapitan Lechii, Milos Krasić, zdjęty z placu gry. Mak wydelegowany przez trenera Piotra Nowaka.

64'
Z ogromnym trudem piłkę na rzut rożny sparował Borjan. Gola zdobyć próbował Haraslin. Ten zaliczył bardzo niebezpieczny,
płaski strzał w prawy sektor bramki.

63'
Między innymi takie oprawy można zobaczyć na stadionie w Gdańsku.

61'
Strzał z nieprzygotowanej pozycji wykonał Marković. Dusan Kuciak, z pełnym spokojem, mógł obserwować lot futbolówki.

60'
Kuświk zakończył mecz bez zdobyczy bramkowej. Szansę na podreperowanie statusu strzeleckiego otrzymał Marco Paixao.

58'
Maciej Bartoszek przygotował autorską zmianę. Marković w miejsce Palanki.

57'
Flavio Paixao trzyma się za głowę. Portugalski napastnik stanął przed naprawdę dogodną szansą na doprowadzenie do prowadzenia. Uderzenie piłki głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, powędrowała minimalnie obok prawego słupka bramki.

56'
Rafał Wolski kapitalnie oddał niemal przypadkowy strzał. Piłka uderzona z linii bocznej boiska mogła przelobować wysuniętego Borjana.

55'
Mateusz Możdżeń jest zmuszony do trzymania nerwów na wodzy. Ten zawodnik ma już żółtą kartkę na swoim koncie.

54'
Świetnie na linii też Borjan. Goalkeeper Korony Kielce błysnął wyśmienitym refleksem, broniąc kąśliwe uderzenie, Haraslina, z bliskiej odległości.

53'
Dusan Kuciak ponownie zmuszony do realizacji genialnej interwencji. Słowacki bramkarz efektownie wyciągnął silny strzał, który z kilkunastu metrów oddał Górski.

51'
żółta kartka Rafał Wolski został zdecydowanie odepchnięty przez Mateusza Możdżenia. Sędzia główny nie kalkulował i pokazał żółty kartonik.

50'
Lechia Gdańsk miał ogrom szczęścia. Korona Kielce wyprowadziła ładną, składną akcję ofensywną.

49'
Pylypchuk miał czas i miejsce na to, by dużo dokładniej przymierzyć, z pola karnego. Ukrainiec, w swojej finalizacji, posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką bramki Kuciaka.

47'
żółta kartka Żółta kartka powędrowała dla Rafała Janickiego. Obrońca Lechii zbyt agresywnie walczył o górną piłkę.
Janickiego, z powodu nadmiaru żółtych kartek, nie ujrzymy w następnym meczu ligowym.

47'
Od konkretnej ofensywy drugą połowę meczu rozpoczęli gospodarze. Żubrowski, dobrym zagraniem, oddalił zagrożenie.

46'
Piłkarze już gotowi do wznowienie gry, po przerwie.

Czas dla sympatyków wszelakich danych statystycznych.

Sędzia zasygnalizował koniec pierwszej odsłony spotkania.

45+2'
żółta kartka Rafał Grzelak dostał żółtą kartkę.

45+1'
Borjan spokojnie zatrzymał sygnalizowane uderzenie piłki autorstwa Rafała Wolskiego.

45'
Pierwsza połowa meczu w Gdańsku potrwa o jedną minutę dłużej.

44'
Końcowe sekundy regulaminowego czasu gry I połowy.

42'
Z bardzo trudnej pozycji starania podjął Grzegorz Kuświk. Strzał z niemal leżącej pozycji powędrowało daleko od światła bramki.

41'
Cios za cios. Piłka dynamicznie krąży od jednego do drugiego pola karnego.

39'
Rafał Wolski postraszył kibiców z Kielc. Bardzo silne kropnięcie nie minęło dobrze ustawionego obrońcy rywala.

38'
Haraslin wysilił się, aby dotrzeć do bardzo mocnego crossowego zagranie. Zdążył, ale już nie zdołał minąć rywala, a potem wrzucić futbolówkę na pole karne.

36'
Rafał Grzelak bardzo efektownie złożył się od uderzenia, z kilkunastu metrów od bramki. Lechię uratował Dusan Kuciak, skutecznie łapiąc futbolówkę.

35'
Milos Krasić ambitnie próbował kończyć niezłą centrę od rzutu rożnego. Strzał piłki głową wylądował tuż obok prawego słupka bramki.
Zawodnicy gospodarzy skarżyli się, że to piłkarz Korony jako ostatni dotknął futbolówkę.

34'

32'
Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, ponieważ na pozycji spalonej wychwycono gracza Lechii Gdańsk.

31'
Po krótkiej przerwie do gry wrócił Aankour.

30'
Korner dla przyjezdnych. Zawodnik Lechii wybił piłkę poza boisko.

29'
Zawodnik ofensywny Korony Kielce musiał skorzystać z pomocy medyków.

28'
Przewrócony został Aankour. Rafał Janicki bezpardonowo walczył o futbolówkę.

27'
Górski nie wychwycił ustawienia obrońców "Biało - Zielonych". Sędzia liniowy nie popełnił gafy, przerywając akcję.

26'
Defensywa przyjezdnych świetnie poradziła sobie z zagrożeniem, jakim był stały fragment gry. Borjan pewnie wyłapał centrę Peszki.

25'
Rzut wolny dla gospodarzy. Wolski dostanie okazje na dośrodkowanie.

23'
Dusan Kuciak wyratował swoich kolegów, którzy dali Górskiemu dojść do genialnej sytuacji strzeleckiej. Słowacki bramkarz wyśmienicie skrócił kąt snajperowi Korony.

22'
Haraslin szukał rzutu karnego. Mariusz Złotek dał jasny sygnał, że jedenastki nie będzie.

21'
Kolejny ofsajd piłkarzy Korony Kielce. Aankour nie przeanalizował dokładnie tego, jak ustawiona jest obrona przeciwnika.

20'
Mario Maloca popisał się znakomitym wślizgiem. Portugalczyk przerwał dobrze obiecującą się akcję rywali.

19'
Grzelak schwytany na pozycji spalonej. Nie było żadnych spekulacji.

18'
Mecz się nam wyrównał. Był moment, w którym to Lechia, w pełni zdominowała grę na boisku.

16'
Korner dla gości. Niepewne wyjście Kuciaka mogło się źle skończyć dla klubu z Gdańska.

14'
Coraz bliżej tego, aby gospodarze objęli prowadzenie! Haraslin dopadł do bezpańskiej futbolówki, a następnie soczyście przymierzył, z dwunastego metra. Piłka poleciała minimalnie obok prawego słupka bramki.

13'
Żubrowski popełnił kapitalną interwencję! Młody gracz zablokował Kuświka, który miał idealną szansę na zdobycie gola.

12'
Ariel Borysiuk oddał nieudane uderzenie.

11'
Będzie rzut wolny dla Lechii. I będzie to stały fragment gry, z którego można zagrozić. Rzut wolny wywalczył Kuświk.

9'
Flavio Paixao chciał uderzyć z naprawdę ogromnej odległości. W porę zareagował jeden z obrońców Korony Kielce.

8'
Ariel Borysiuk nieprzepisowo zatrzymał Pylypchuka. Mariusz Złotek musiał odgwizdać faul, w środkowej strefie boiska.

6'
Nieudana próba Górskiego. Napastnik przyjezdnych strzelał z blisko dwudziestego metra. Piłka poleciała daleko od prawego słupka.

5'
Maloca jest zawodnikiem, który zawsze jest groźny przy stałych fragmentach. Portugalski obrońca próbował głową sfinalizować akcję od rzutu wolnego, ale minimalnie przestrzelił.

4'
Krasić potraktowany wślizgiem przez Grzelaka.

2'
Kolejny faul, który został odgwizdany przez arbitra głównego.

1'
żółta kartka Pierwsze przewinienie w tym meczu. Pylypchuk został ukarany żółtą kartką.

*'
Start!

*'
Minuta ciszy poświęcona Jerzemu Czubale.

*'
W Gdańsku, w roli rozjemcy głównego, wystąpi Pan Mariusz Złotek.

*'
W ostatnim bezpośrednim pojedynku ligowym lepsza okazała się Korona Kielce (2:0).

*'
"18" Korony Kielce!

*'
"18" Lechii Gdańsk!

*'
Obie ekipy rywalizują ze sobą w grupie "mistrzowskiej".

*'
Zapraszamy Państwa na śledzenie relacji LIVE z meczu: Lechia Gdańsk - Korona Kielce
Start spotkania o 15:30