Kuciak - Janicki, Wawrzyniak, Maloca, Stolarski - Borysiuk, Krasić, Haraslin (59' Nunes), Wolski, F.Paixao - M.Paixao (80' Kuświk)
Polacek - Todorovski, Tosik, Guldan, Dziwniel - Janus (69' Vlasko), Starzyński, Kubicki (81' Żyra), Piątek, Jagiełło (46' Janoszka) - Woźniak

Mecze na żywo: Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin
FT'
Ja z własnej strony dziękuję ślicznie Państwu za ten wspólnie spędzony czas.

FT'
Lechia Gdańsk utrzymała bardzo korzystny wynik z przerwy. Zimna kalkulacja Piotra Nowaka i jego piłkarzy wystarczyły, aby dzisiaj zainkasować komplet punktów. W składzie gospodarzy trudno wskazać jakikolwiek słaby element.
Zagłębiu Lubin dzisiaj zabrakło większej konkretności na boisku. "Miedziowi" muszą uważać, bo występ w grupie mistrzowskiej może uciec.

90+3'
Koniec spotkania w Gdańsku!

90+2'
Vlasko pomylił się w dosyć dogodnej pozycji na gola.

90+1'
żółta kartka Grzegorz Kuświk pokazał wysoce niesportowe zachowanie w szesnastce Zagłębia. W pełni zasłużona kartka za próbę wymuszenia rzutu karnego.

90'
Do regulaminowego czasu dorzucono trzy minuty.

88'
Sławczew za Flavio. Była to ostatnia korekta w dzisiejszych zawodach.

87'
Ariel Borysiuk ma mecz życia! Przepiękne huknięcie z dystansu. Polacka przed kapitulacją wyratowała poprzeczką. Zbyt biernie zareagowała obrona przeciwnika.

86'
Aut dla gospodarzy. Któryś z obrońców Zagłębia oddalił głową zagrożenie od swojej bramki. Chwilę wcześniej Lechia miała rzut wolny.

85'
OFICJALNE INFORMACJE:

84'
Martin Polacek nieźle się nagimnastykował, aby zatrzymać potężną próbę, którą pokazał Ariel Borysiuk. Bardzo mocny strzał mógł wylądować pod poprzeczką.

83'
Kuświk potraktowany wślizgiem przez rywala. O rzucie karnym nie mogło być mowy, ponieważ atak wślizgiem mieścił się w ramach przepisowej gry.

81'
Zmianę, ostatnią, obejrzeliśmy u gości. Żyra za Kubickiego.

80'
Z golem ten mecz zakończył Marco Paixao. Za Portugalczyka na placu gry pojawił się inny napastnik, Grzegorz Kuświk.

78'
Ariel Borysiuk koszmarnie skiksował zza pola karnego. Gdyby piłka na nodze zawodnika naszła trochę lepiej, to moglibyśmy obejrzeć naprawdę fantastycznego gola.

77'
żółta kartka Z kolejnego meczu wyeliminował się Jarosław Kubicki. Niepotrzebny faul sprawił, że sędzia wyciągnął żółtą kartkę.

76'
Jakub Tosik wywiązał się ze swojego zadania na medal. Zawodnik w kapitalnym stylu przerwał szarżę Rafała Wolskiego.

75'
Wystartował ostatni kwadrans gry w tym meczu!

73'
W centrum boiska dokonano faulu na piłkarzu Lechii.

72'
59%-41%. Taki sondaż w kontekście posiadania piłki.

70'
Rykoszet po płaskim strzale Janoszki. Korner.

69'
Druga zmiana autorstwa Piotra Stokowca. Jan Vlasko zastąpił Krzysztofa Janusa.

68'
Coraz więcej w ofensywie działają goście. Lechia Gdańsk pokazuje jednak dużą rozwagę w bloku defensywnym.

66'
Piłkarski bilard zrobił się pod bramką Polacka. Na jego szczęście pierwszy do futbolówki dopadł kolega z zespołu.

65'
Dziwniel dobrym balansem ciała zatrzymał szybkiego Stolarskiego. Będzie rzut rożny.

63'
Na kolejnym spalonym znalazł się gracz "Miedziowych". Nieudolnym ustawieniem w ofensywie wykazał się Krzysztof Janus.

61'
Stolarskiemu zabrakło celności przy wrzutce z prawego skrzydła boiska. Młody zawodnik zagrał zbyt mocno i przede wszystkim za wysoko.

59'
Na zmianę taktyczną zdecydował się sztab szkoleniowy Lechii. Nunes za Haraslina.

58'
Łukasz Janoszka nie zauważył ustawienia obrony przeciwnika. Odgwizdano spalony.

57'
Sędzia Mariusz Złotek wychwycił faul w ofensywie. Woźniak nie wykazał się piłkarską mądrością w polu karnym przeciwnika.

56'
Łukasz Janoszka powinien, a nawet był zobowiązany do lepszego przyjęcia prostopadłego podania. W porę dobrze zainterweniował Kuciak, wychodząc z bramki i zagarnął futbolówkę.

55'
Piotr Nowak, trener Lechii, patrzy i analizuje boiskowe wydarzenia.

54'

52'
Milos Krasić był bliski osiągnięcia szczęścia, po strzale głową. Doświadczony pomocnik reklamował zagranie piłki ręką przez rywala, jednak arbiter nie wskazał na jedenasty metr.

50'
Todorovskiemu puściły nerwy. Obrońca przyjezdnych mógł mówić o szczęściu, bo za swoje nieczyste zagranie nie otrzymał żółtej kartki.

49'
Haraslin trochę za daleko wypuścił sobie piłkę przed polem karnym.

48'
Defensywa pomorskiego klubu po raz kolejny poradziła sobie ze stałym fragmentem gry, który był wykonywany przez Zagłębie.

47'
Filip Jagiełło nie sprostał oczekiwaniom Piotra Stokowca. Jego miejsce na boisku zajął Łukasz Janoszka.

46'
Druga połowa gry! Lechia Gdańsk pierwsza kopnęła piłkę!

Pierwsza część gry w obiektywie cyfr, liczb...

Lechia Gdańsk i jej kibice mają powody do radości. Piłkarska rozwaga na boisku zaowocowała prowadzeniem do przerwy. Na uwagę w szeregach gospodarzy szczególnie zasługuje Rafał Wolski.
Zagłębie Lubin nie grało źle, ale pod polem karnym Lechii brakowało mu spokoju oraz więcej koncentracji.

Pierwsza połowa tego spotkania przeszła do historii.

43'
Rafał Wolski zaliczył bardzo groźny strzał z kilkudziesięciu metrów od bramki Polacka. Ten wypluł piłkę przed siebie, a jego błąd mógł wykorzystać Marco, jednak był na pozycji spalonej.

42'
Stolarski doprowadził do sytuacji, gdzie rywal musiał nieczysto zagrać. Rzut wolny dla "Biało - zielonych".

41'
Starzyński szuka sposobu na stałe fragmenty gry. Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało skutecznie wybite głową przez jednego z defensorów.

38'
Ofsajd zasygnalizował sędzia liniowy. Piątek był minimalnie za późno obsłużony podaniem.

37'
Deszcz w Gdańsku. Aura powinna motywować piłkarzy do podejmowania prób z dalszej odległości. Przed momentem oglądaliśmy minimalnie niecelne uderzenie z dystansu.

36'
Remis w ilości celnych strzałów na bramkę. Oba zespoły zaliczyły po trzy próby.

35'
żółta kartka Guldan obejrzał żółtą kartkę. Defensor popełnił przewinienie, które zatrzymało bardzo dobrze obiecującą się akcję Lechii.

34'
Maloca wykonał dobry wślizg w defensywie. Portugalski obrońca zdecydowanym atakiem przerwał akcję Zagłębia na prawej flance boiska.

33'

31'
135:77 - statystyka odnosząca się do ilości wykonanych celnych podań.

29'
Dusan Kuciak musiał zachować spokój. Bardzo niebezpieczne wgranie od rzutu wolnego zaprezentował Filip Starzyński. Było blisko tego, by słowacki bramkarz został przelobowany.

28'
1:0! Marco Paixao! Portugalski napastnik doskonale sfinalizował bardzo ładną akcję swojego zespołu. Dużą przy tej sytuacji wykonał Rafał Wolski, który posłał kapitalnego crossa w kierunku Haraslina.

27'
Pozycja spalona Janusa.

26'
Po kilkuminutowej przerwie ofensywnej do głosu próbowała dojść gdańska Lechia.

24'
Kolejne wgranie z lewego skrzydła, którego autorem został Dziwniel. Na posterunku był jeden ze stoperów Lechii Gdańsk.

23'
Kuciak na medal przejął dośrodkowanie, które z pełnego biegu zagrywał Dziwniel. Słowacki bramkarz okazał się na przedpolu nie do pokonania.

21'
Trybuny gdańskiego stadionu bardzo ożywione.

20'
Filip Starzyński posłał bombowy strzał z bardzo ostrego kąta! Piekielnie uderzoną piłkę na korner udało się wybić dobrze dysponowanemu Kuciakowi!

19'
Todorovski nabawił się lekkie urazu. Jednak boczny obrońca jest zdolny do kontynuowania zawodów.

18'

16'

15'
Kompletna nieudolność w szeregu obronnym gości mógł się skończyć dla nich tragicznie. Marco Paixao zdjął piłkę Krasiciowi, który już przymierzał się do strzału z naprawdę bliskiej odległości.

14'
Do sytuacji strzeleckiej doszedł zespół z Lubina. Piątek będąc zupełnie niekryty oddał bardzo sygnalizowane uderzenie głową. Pewna interwencja Kuciaka.

13'
W środku pola bardzo aktywny jest Arkadiusz Woźniak. Napastnik przyjezdnych zaangażował się w odbiór futbolówki.

12'
Z obrotu próbował Marco Paixao. Zupełnie nieprzygotowany strzał powędrował bardzo wysoko nad bramką Zagłębia Lubin.

12'

10'
Guldan przytomnie zatrzymał Marco Paixao, który chciał dotrzeć do prostopadłego podania od Krasicia. Futbolówkę przejął Martin Polacek.

9'
Jakub Wawrzyniak otrzymał brawa za skuteczną obronę. Doświadczony defensor pewnym zagraniem głową wyjaśnił sytuację po stałym fragmencie gry.

8'
Rzut wolny dla Zagłębia. Zaowocował wysoki pressing na połowie Lechii Gdańsk.

6'
Arkadiusz Woźniak sfaulowany przez rozpychającego się Krasicia. Cała sytuacja miała miejsce w środkowej strefie boiska.

5'
Sam początek spotkania bardzo energetyczny. Miejmy nadzieję, że zawodnicy nie odpuszczą w kolejnych fragmentach.

3'
Marco Paixao zbyt agresywnie walczył o piłkę w powietrzu. Portugalczyk popełnił przewinienie.

3'
Janicki wraz ze Stolarskim zablokowali rozpędzonego Woźniaka.

2'
Martin Polacek został szybko sprawdzony przez rywala! Soczyste kropnięcie z dystansu zaprezentował Rafał Wolski! Z trudem udało się piłkę zbić na rzut rożny.