Mecze na żywo: Czarnogóra - Polska
FT'
Dziękuję uprzejmie Państwu za uwagę.

FT'
To był szalony mecz! Obie ekipy grały na dosyć wyrównanym poziomie. Wynik dla Polski jest kapitalny, ale musi martwić coraz słabsza dyspozycja pary stoperów.
Podopieczni Adama Nawałki tym wynikiem umocnili się na pozycji lidera w grupie "E".

FT'
Ostatni gwizdek arbitra! Polska odniosła zwycięstwo z naprawdę trudnej delegacji!

90+7'
Na aferę atakują gospodarze.

90+6'
Symboliczny udział Peszki. Kamil Grosicki zszedł z boiska.

90+5'
Już chyba nic Polsce nie zabierze zwycięstwa!

90+5'
Udało się wyjaśnić sytuację po rzucie rożnym.

90+4'
Czarnogóra z kornerem.

90+2'
Mirko Vucinić został serdecznie przywitany przez kibiców. Marusić otrzymał podziękowania za dzisiejszą grę.

90+2'
Cionek za Krzysztofa Mączyńskiego.

90+1'
5 minut dłużej potrwa ten mecz!

90'
Teodorczyk został nieźle obsłużony podaniem przez Grosickiego. Snajper Anderlechtu nie zdołał celnie zagrać głową na bramkę Czarnogóry.

89'
Krzysztof Mączyński wrócił do gry.

88'
Mączyński poza linią boczną boiska. Przez krótki czas gramy w osłabieniu.

87'
Lewandowski wzięty w kleszcze. Polscy zawodnicy domagali się tego, aby arbiter wyciągnął żółty kartonik.

85'
Scekicia już nie ma na placu gry. Djordjević ma spróbować odmienić losy spotkania.

84'
Rzut rożny dla gospodarzy. Dobra interwencja Piszczka.

82'
1:2! Kapitalny lob w wykonaniu Piszczka! Boczny obrońca udowodnił, że nie zapomniał zachowań, które cechują dobrego napastnika. Ogromną rolę w tej akcji wykonał Piotr Zieliński, posyłając ładnego crossa.

80'
Ivanić za Kojasevicia.

79'
Bozović nieudolnie wyszedł do dośrodkowania. Błąd bramkarz mógł, a nawet powinien wykorzystać Kamil Grosicki! Niestety, ale nieczysto trafił w futbolówkę.

78'
Karol Linetty został zdjęty z murawy. Na boisko został wydelegowany napastnik Anderlechtu Bruksela, Łukasz Teodorczyk.

77'
Kontuzja w szeregach gospodarzy.

75'
Mocno nieudany strzał Kojasevicia. Nasz blok obronny jest ogromnie pogubiony. To może się źle skończyć!

73'
Teodorczyk już przygotowuje się do wejścia na plac gry.

71'
Sofranac nie wykorzystał świetnej sytuacji na gola na 2:1. Stoper Czarnogóry nieudolnie nakrył futbolówkę, która leciała z prawego narożnika boiska. Kolejne złe ustawienie naszej defensywy...

70'
Czarnogóra narzuciła nam swój styl gry. Rzut rożny dla gospodarzy.

68'
żółta kartka Zdenerwowany sędzia Kassai. Kamil Glik został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Defensora nie zobaczymy w następnym meczu eliminacyjnym.

67'
Łukasz Piszczek niefortunnie upadł na murawę. Polska przez chwilę będzie grała w osłabieniu.

66'
Kamil Grosicki po raz kolejny nie popisał się podczas wykonania rzutu wolnego. Defensywa Czarnogóry bez większego szwanku wyszła z zagrożenia.

65'
Robert Lewandowski trafiony w nogę przez Sofranaca. Ten miał ogromne szczęście, że sędzia nie pokazał mu drugiej żółtej kartki.

64'
Polscy obrońcy reklamowi spalonego. Sędzia był innego zdania i uznał gola autorstwa Mugosy.

62'
1:1! Niestety... Łukasz Fabiański nie zdołał zatrzymać Mugosy, który kapitalnie urwał się defensywie, a potem ulokował futbolówkę głową w bramce gości. Asystę przy golu zaliczył Kojasević

60'
Polska miała dwie stuprocentowe sytuacje na zmianę wyniku! Najpierw piłkę z linii bramkowej futbolówkę po strzale Lewego wybił Sofranac, a potem zimną krew przy uderzeniu Zielińskiego zachował Bozović.

59'
Grosickiemu nie udało się dopaść do minimalnie zbyt mocnego podania.

57'
Mogło być 1:1! Mugosa niecelnie finalizował podanie z lewego skrzydła boiska. Strzał ze wślizgu powędrował na trybunie stadionu w Podgoricy. Za tę sytuację należy zganić parę środkowych obrońców Polski.

56'
Głośne okrzyki ze strony kibiców.

54'
W równolegle rozgrywanym spotkaniu tej grupy Dania remisuje bezbramkowo z Rumunią.

53'

51'
Artur Jędrzejczyk podczas walki o piłkę w ofensywie popełnił przewinienie. Od rzutu wolnego rozpocznie Bozović.

49'
żółta kartka Sofranac upomniany żółtą kartką. Bezpardonowy wślizg nie mógł się spotkać z inną decyzją sędziowską.

48'
Groźnie zrobiło się pod bramką Fabiańskiego. Na piłkę od rzutu rożnego nadbiegał Savić, ale będąc w pobliżu bramki Polski, nie zdołał skutecznie oddać strzału głową.

47'
Reprezentacja Polski do gry w drugiej odsłonie spotkania przystąpiła w niezmienionym składzie.

46'
Zawodnicy z Czarnogóry rozpoczęli drugą połowę meczu!

Tak wyglądają wyniki do przerwy, w "polskiej" grupie.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania należała do tych bardziej chaotycznych. Oglądaliśmy dużo piłkarskiej walki na boisku.
Ozdobą niedawno zakończonej części gry było przepięknie trafienie Roberta Lewandowskiego.

Koniec pierwszej odsłony. Polska ma prawo do radosnego zejścia na przerwę.

45'
O jedną minutę przedłużono pierwszą część meczu w Podgoricy.

43'
żółta kartka Kolejny kartkowicz po stronie gospodarzy. Mugosa trafił do notesu sędziego Kassaiego.

43'
Błaszczykowski mądrze zachował się w pobliżu linii bocznej boiska. Rzut wolny.

41'
żółta kartka Nerwy puszczają zawodnikom z Czarnogóry. Vesović wykonał bardzo brzydkie wejście na graczu Polski. Kartka w pełni zasłużona.

40'
0:1! Robert Lewandowski strzelił swojego kolejnego gola dla polskiej kadry! Przepiękny strzał bezpośrednio od rzutu wolnego. Futbolówka wylądowała tuż obok lewego słupka bramki kompletnie zaskoczonego Bozovicia.

38'
żółta kartka Savić otrzymał żółtą kartkę. Robert Lewandowski był ofiarą zagrania nakładki przez przeciwnika.

37'
Korner dla Polski. Gospodarzom udało się wyjaśnić sytuację we własnym polu karnym.

36'
Będzie rzut wolny dla gości. Łukasz Piszczek wywalczył cenny stały fragment gry.

35'

33'
Kamil Grosicki zawiódł swoich kolegów i kibiców. Skrzydłowy zbyt mocno oraz niecelnie kopnął z prawego narożnika boiska.

32'
7:5 - statystyka odnosząca się do ilości popełnionych przewinień.

30'
Piotr Zieliński był bardzo bliski zmiany wyniku. Pomocnikowi do skutecznego zakończenia podania Grosickiego zabrakło dużo lepszego przyjęcia pod bramką gospodarzy. Pomocnik był chyba bardzo zaskoczony faktem, że piłka do niego dopadła.

29'
Grosicki nieudanie zacentrował z lewej flanki. Piłka wpadła tuż pod nogę Savicia.

27'
Scekić pomógł sobie ręką. Nieczyste zagranie dostrzegł arbiter główny.

25'
Leży piłkarz gospodarzy.

23'
Beciraj zbyt agresywnie w pojedynku z Glikiem. Stoper Polaków otrzymał brzydki cios od przeciwnika. W tej sytuacji nie ujrzeliśmy kartki.

22'
Beciraj nie uniknął pozycji spalonej. Dobrze ustawiony blok obronny przyjezdnych.

20'
Polska ma przewagę w statystyce posiadania piłki. "Biało - Czerwoni" mają 58%

19'
Faul taktyczny autorstwa zawodnika Czarnogóry.

17'
Mieliśmy szczęście, że Vesović nie zdołał lepiej zachować się w polu karnym Fabiańskiego. Czarnogóra wyprowadziła groźną akcję.

16'

14'
Łukasz Fabiański wykonał instynktowną robinsonadę! Polski bramkarz odbił piłkę po zaskakującym strzale głową!

13'
Będzie stały fragment gry dla naszych rywali. I to rzut wolny z naprawdę niebezpiecznej strefy.

11'
Przewinienia dokonał Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski wyraźnie przetrzymywał rywala za koszulkę.

10'
Lewandowski reklamował zagranie piłki ręką przez rywala. Arbiter zdecydował, że nie będzie rzutu wolnego dla Polski.

8'
Piszczek próbował prostopadle zagrać do wbiegającego kolegi. Próba okazała się jednak trochę zbyt mocna...

7'

5'
Łukasz Piszczek źle dośrodkował z prawego skrzydła boiska. Posłał futbolówkę w miejsce, gdzie stał Bozović.

4'
Rzut wolny dla gospodarzy. Krzysztof Mączyński nie wytrzymał próby nerwów.

2'
Kamil Glik był bliski skutecznej finalizacji akcji ze stałego fragmentu gry. Piłka po jego uderzeniu z dogodnej pozycji, poleciała tuż obok lewego słupka!

1'
Faul na skaczącym Zielińskim.

*'
Start! Piłkę jako pierwsi kopnęli goście!

*'
Przed chwilą odegrano hymn Czarnogóry.

*'
Czas na hymn Polski - "Mazurek Dąbrowskiego"

*'
Piłkarze już są na murawie!

*'
Pełna "lista płac"!

*'
W niedawno zakończonym spotkaniu tej grupy Armenia wygrała 2:0 z Kazachstanem.

*'

*'
Oba zespoły zagrają na stadionie w Podgoricy.

*'
Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski, przedstawił wyjściowy skład! Ktoś zaskoczony decyzją trenera?

*'
75 minut do rozpoczęcia!

*'
Mamy złą informację dla kibiców Grzegorza Krychowiaka. Defensywnego pomocnika PSG zatrzymała kontuzja, której nabawił się podczas ostatniego zgrupowania kadry.

*'
Historia bezpośrednich spotkań pomiędzy obiema reprezentacjami zamyka się na cyfrze "2".
Tak przedstawia się bilans:

Czarnogóra 2:2 Polska (07.09.2012)
Polska 1:1 Czarnogóra (06.09.2013)

*'
Dla kibiców piłkarskich dzisiejszy wieczór zapowiada się bardzo ciekawie!

*'
Do prowadzenia nadchodzącego pojedynku został wyznaczony Pan Viktor Kassai.

*'
Witamy Państwa serdecznie! Reprezentacja Polski zagra kolejny swój mecz w eliminacjach do Mundialu 2018! Dzisiejszym rywalem "Biało - Czerwonych" będzie Czarnogóra.
Spotkanie rozpocznie się o 20:45