Onana - Tete, Sanchez, Viergever, Sinkgraven - Schöne, Klaassen, Ziyech - Traoré (73' Kluivert) (86' Westermann), Dolberg, Younes

Mecze na żywo: Legia Warszawa - Ajax Amsterdam
Dziękuję uprzejmie Państwu za blisko dwugodzinną obecność. Dobrego i spokojnego wieczoru Państwu życzę.

FT'
Rewanż w Amsterdamie odbędzie się w następny czwartek o godz. 19:00.

FT'
Legia Warszawa, w mojej ocenie, zagrała dobry mecz i osiągnęła niezły rezultat. Martwi oczywiście brak Radovicia w rewanżu, ale uważam, że "Wojskowych" stać na zdobycie gola na holenderskiej ziemi.
Ajax Amsterdam dzisiaj nie miał szczęścia w ofensywie, ponieważ klub z Holandii stworzył sobie kilka naprawdę klarownych sytuacji.

FT'
LEGIA WARSZAWA 0:0 AJAX AMSTERDAM

90+2'
Legia próbuje coś zrobić w ofensywie. Desperackie ataki na bramkę Onany.

90+1'
Ajax przy piłce. Myślę, że remis będzie "na rękę" ekipie z Amsterdamu.

90'
Sędzia główny postanowił, że zawody zostaną przedłużone o trzy minuty.

89'

88'
Kolejny spalony został wyłapany przez zespół sędziowski. Zakazanej pozycji nie uniknął Miroslav Radović.

86'
Zmiana taktyczna. Z boiska zszedł Kluivert, a na boisko szybko został wydelegowany Westermann.

85'
Ponad pięć minut gry - tyle czasu zostało Legii na wykorzystanie przewagi na boisku.

84'
żółta kartka Za dyskusje z sędzią głównym żółtą kartkę obejrzał również Klaassen.

84'
żółta kartka Czerwona kartka w rękach arbitra. Drugą żółtą kartkę w tym meczu obejrzał Tete.

82'
Na ostatni ruch zdecydował się Jacek Magiera. Odjidja Ofoe zaliczył udany występ. Belga na boisku zmienił Fin, Hamalainen.

81'
Remis w ilości zmian w składach. Van de Beek w miejsce Ziyecha.

80'
Onana niepewnie wyszedł do piłki, którą bił Legionista z rzutu rożnego. Na szczęście bramkarza, nikt w koszulce Legii, nie wygrał powietrznej rywalizacji.

80'
Za chwilę dojdzie do kolejnych zmian na boisku.

79'
Dynamiczna akcja gości mogła zakończyć się golem! Trzech zawodników Ajaxu szybko rozklepała blok obronny Legii. Ją uratował Arkadiusz Malarz, który wykonał zgrabną interwencję nogami.

77'
Sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną, na której był Odjidja Ofoe.

76'
Kolejny stały fragment gry dla Legii.

75'
Piłkarz gości zwija się z ogromnego bólu. Niefortunnie na murawie stanął Sinkgraven.

73'
Kluivert w miejsce Traore. Justin Kluivert jest synem znanego niegdyś napastnika, Patricka.

72'
Guilherme nie zdołał pokonać dobrze ustawionego muru. Legia będzie miał jeszcze jedną okazję, ale już od rzutu rożnego.

71'
żółta kartka Tete ratował się faulem, w niemal straconej sytuacji. Legia Warszawa będzie wykonywała rzut wolny z bardzo bliskiej odległości od bramki Onany.

70'
żółta kartka Legia bez Radovicia w rewanżowym starciu. Serbski gwiazdor zupełnie niepotrzebnie zagrał łokciem, podczas powietrznego boju o futbolówkę.

69'
Bosz, szkoleniowiec gości, czeka z przeprowadzeniem zmiany w składzie. Przypominamy, że gospodarze mają jeszcze jedną roszadę do dyspozycji.

67'
Gwizdek arbitra. Sędzia z Hiszpanii dopatrzył się przewinienia w wykonaniu Guilherme, który w nieprzepisowy sposób walczył o miejsce na boisku z rywalem.

66'
Dobra interwencja szczupakiem w wykonaniu Macieja Dąbrowskiego. Ajax w natarciu.

65'
Szybko gra Ajax w ofensywie. Obrońcy Legii muszą mieć się na baczności. Za chwilę rywale zaczną od rzutu rożnego.

64'
Pressing z obu stron.

62'
żółta kartka Spóźniona reakcja Brozia. Boczny obrońca polskiego klubu nie mógł uniknąć żółtej kartki, za swój nieudany wślizg.

61'
Piękna szarża Kucharczyka na prawej stronie boiska! Ogromnie bliski finalizacji akcji był Radović, jednak Serba ubiegł jeden z obrońców, który mało co, a nie wpakował futbolówki do własnej bramki.

60'
Druga roszada dokonana przez sztab szkoleniowy "Wojskowych". Guilherme w miejsce Kazaishviliego.

60'
Faul w polu karnym Legii. Adam Hlousek był bardzo wyraźnie odepchnięty przez skaczącego do piłki Traore.

59'
Jacek Magiera uznał, że prawie godzina gry dla Necida to za dużo. Napastnika na placu gry zastąpił Michał Kucharczyk.

58'
Ajax prowadził w statystyce, która odnosi się do ilości rzutów rożnych. Holenderski klub ma na koncie siedem kornerów.

56'
Klaassen znowu zawiódł swoich kibiców! Younes wykonał przepiękny rajd na lewej flance, a potem idealnie dograł na nogę swojemu koledze, ale ten w dogodnej sytuacji, kopnął wysoko nad bramką.

55'
Gospodarze bardzo chaotycznie w obronie. Wysoki pressing ze strony holenderskich graczy daje efekt.

53'
Odjidja Ofoe złapał się za głowę! Belg przyjął bezpańską piłkę tuż przed polem karnym rywala! Do realizacji celu brakowało jednak dużo lepszego strzału z dystansu. Belgijski pomocnik koszmarnie spudłował.

52'
Younes próbował przebojem przedrzeć się przez lewą stronę boiska. Dwóch zawodników z defensywy Legii wystarczyło, aby dalekosiężne plany Younesa legły w gruzach.

51'
Necid znalazł się na pozycji spalonej, w momencie zagrania. Muszę się Państwu przyznać, że jestem skłonny do opinii, że Czech na ofsajdzie nie był.

49'
Obie drużyny do gry po przerwie, przystąpiły w niezmienionych składach.

48'
Hlousek dobrze popracował w obronie. Boczny obrońca Legii doskonale przerwał groźną akcję, którą rywale zbudowali na prawym skrzydle boiska. Korner.

46'
Piłkarze wrócili do gry!

Legia Warszawa bezbramkowo remisuje do przerwy z Ajaxem Amsterdamem. Muszę przyznać, że polska drużyna miała bardzo wiele szczęścia, bo rywale tworzyli bardzo groźne i szybkie akcje.
Legia Warszawa też była zdolna do konstrukcji sytuacji podbramkowych. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Necid.

45'
Sędzia dał znak - Koniec pierwszej odsłony meczu w Warszawie!

44'
Goście mają czego żałować! Dolberg spudłował w 100% sytuacji na strzelenie gola! Traore sprezentował mu genialne podanie z lewego skrzydła boiska, napastnik Ajaxu z kilku metrów od bramki Malarza, posłał piłkę wysoko nad poprzeczką!

42'
Znowu czegoś zabrakło w szesnastce Ajaxu. Kazaishvili za wszelką cenę szukał możliwości do strzału w polu karnym rywala, ale w czasie dryblingu stracił równowagę.

40'
Do czeskiego napastnika świetnie dogrywał Odjidja Ofoe.

39'
Legia Warszawa miała dobrą szansę na wyjście na prowadzenie w tym spotkaniu! Chwilę nieudolności obrony Ajaxu próbował wykorzystać Necid. Czech przepięknie przyjął sobie futbolówkę na klatkę piersiową, a potem huknął niczym z armaty! Klub z Holandii wyratował Onana, świetnie zatrzymując silny strzał.

37'
Schone na vivat huknął z dystansu. Futbolówka wylądowała na jednej z trybun stadionu. Zagranie wykonane chyba po to, aby Legia nie zdołała wyprowadzić kontrataku.

36'
Arek Malarz musiał zaprezentować czujność, bo groźnie z kilkunastu metrów od jego bramki, kropnął Traore. Ajax będzie zaczynał od prawego narożnika boiska.

34'
Legia miała ogromne szczęście, że Ajax nie zdołał szybciej rozegrać piłki, po łatwym odbiorze na połowie gospodarzy. Younes strzelał z naprawdę ostrego kąta, jego uderzenie pewnie wyłapał Malarz.

32'
Traore postanowił, że spróbuje zaskoczyć Malarza, uderzając zza pola karnego. Brawa za podjęcie wielkiego ryzyka, jednak kopnięcie w żaden sposób nie mogło zagrozić spokoju polskiego bramkarza. Piłka poleciała bardzo daleko od światła bramki.

31'
Pół godziny gry w Warszawie już za nami. Legia Warszawa realizuje swoje założenia.

29'
Miroslav Radović, chyba nie miał pomysłu na to, jak rozegrać futbolówkę na prawym skrzydle boiska. Serb próbował wrzucać, ale zamiast tego, wyszło nieudolne uderzenie na bramkę.
Onana patrzył, jak futbolówka ląduje za jego bramką.

28'
Zamieszanie pod bramką Arkadiusza Malarza. Ajax Amsterdam miał możliwość na stworzenie zagrożenia, po stałym fragmencie gry, jednak najwyżej do futbolówki wyskoczył piłkarz Legii Warszawa.

27'
Necid, w ocenie sędziowskiego składu, nieprzepisowo walczył o pozycję w polu karnym przyjezdnych. Szybka reakcja arbitra głównego, o przerwaniu akcji.

26'

25'
Rzut rożny dla Legii. Odjidja Ofoe solidnie przymierzył z siedemnastego metra. Onan już przygotowywał się do popełnienia interwencji, ale nie miał okazji interweniować, bo szybciej zareagował jego obrońca.

24'
Gwizdy sympatyków z Amsterdamu. Hiszpański sędzia dopatrzył się zagrania nakładką, jednego z zawodników Ajaxu.

23'
Kibice warszawskiej drużyny głośno dopingują.

21'
Korner dla ekipy z Holandii. Obrońcom Legii udało się zatrzymać centrę z lewego skrzydła boiska.

20'
Lepszy fragment gry w wykonaniu mistrza Polski.

18'
Dobry balans ciała Odjidji Ofoe przyniosła wymierny efekt, w postaci celnej próby. Belgijski pomocnik oddał soczyste uderzenie z dystansu. Zagranie było sygnalizowane, więc żadnych problemów ze skuteczną interwencją nie miał Onana.

16'
Prosta strata gości na własnej połowie boiska mogła się dla nich skończyć tragicznie! Gdyby nie szybkość Onany, to do bezpańskiej futbolówki, a później do genialnej sytuacji na gola, dopadł Kazaishvili. Górą okazał się bramkarz.

14'
Hlousek zaliczył bardzo dobry powrót do defensywy. Najpierw znakomicie się zastawił w stosunku do rywala, a następnie wymusił popełnienie faulu przez Dolberga.

13'
Adam Hlousek ucierpiał w batalii powietrznej. Defensor Legii chwilę poleżał na murawie, a potem szybko wrócił do gry.

12'

10'
Kazaishvili zbyt długo dryblował pod polem karnym Ajaxu. Gruzin już chciał przymierzać się do oddania strzału, lecz w porę wrócił Klaassen, który wygarnął mu futbolówkę.

8'
Pierwsze ostrzeżenie dla Legii! Klaassen genialnie uciekł obrońcom, a potem z pierwszej piłki wykończył podanie z lewego skrzydła boiska. Już zapowiadało się na 0:1, ale na posterunku kapitalnie zareagował Malarz, dobrze łapiąc piłkę.

7'
Odjidja Ofoe użył zbyt dużo agresji, podczas odbioru piłki, przy której znajdował się Tete. Rzut wolny dla gospodarzy.

5'
Necid minimalnie za szybko wyruszył do podania od kolegi z klubu. Błąd Czecha szybko zasygnalizował arbiter liniowy, podnosząc w górę chorągiewkę.

4'
Broź miał świetny pomysł, aby prostopadłym crossem uruchomić Necida. Czeski napastnik ruszył do podania, jednak w żaden sposób nie zdołał opanować zbyt mocnej piłki.

2'
Miroslav Radović spróbował dogrywać do Necida. Dośrodkowanie w wykonaniu Serba zostało skutecznie udaremnione przez parę stoperów przyjezdnych.

1'
Gwizdek arbitra. Tomasz Jodłowiec został nieczysto zaatakowany na własnej połowie boiska.

*'
Ajax Amsterdam rozpoczął mecz!

*'
Piłkarze obu drużyn opuścili tunel. Za chwilę wysłuchamy oficjalny hymn Ligi Europy.

*'
Na stadionie rozbrzmiał "Sen o Warszawie"!

*'
Do rozpoczęcia spotkania pozostało pół godziny!

*'

*'
Jacek Magiera przedstawił skład!

*'
Arbitrem meczu w stolicy Polski będzie Pan David Fernandez Borbalan.

*'
Ajax Amsterdam w ostatnio rozgrywanej kolejce w holenderskiej Ekstraklasie pokonali 2:0 Spartę Rotterdam.

*'
Podopieczni Jacka Magiery w ubiegły weekend wygrali na wyjeździe z Arką Gdynia (1:0).

*'
W składzie mistrza Polski na nadchodzące Thibaulta Moulina.

*'
Obie ekipy miały okazję grać ze sobą dwa lata temu, i to na tym samym etapie rozgrywek Ligi Europy (sezon 2014/15). Z tamtej potyczki zwycięsko wyszedł Ajax Amsterdam, który w dwumeczu ograł "Wojskowych" 4:0.