KONIEC SPOTKANIA. GOL KRZYSZTOFA PIĄTKA DAŁ CRACOVII UPRAGNIONE TRZY PUNKTY.

Sekundy dzielą Cracovię od zdobycia kompletu oczek.

Bez pomysłu jest Ruch Chorzów. Silne centry na pole karne Grzegorza Sandomierskiego.

Cztery minuty dłużej potrwa dzisiejsze widowisko.

89'
Roszada u "Niebieskich". Trojak za Mazka.

88'
0:1! GOL! Krzysztof Piątek! Mihalik swoim podaniem z prawego skrzydła otworzył Piątkowi drogę do zdobycia gola, z paru metrów! Hrdlicka był bezradny, przy strzale z kilku metrów.

87'
Brakuje precyzji pod obiema szesnastkami.

86'
Przewrotka Visnakovsa, który próbował finalizować podanie z prawego skrzydła boiska. Łotewski snajper koszmarnie skiksował z siedemnastego metra.

85'
Marcin Kowalczyk, obrońca Ruchu Chorzów, zdecydowanie za mocno kopnął futbolówkę ze stałego fragmentu gry. Piłka wyszła poza plac gry.

83'
Marcin Budziński nie zdołał dobrze wybić rzutu wolnego. Piłka wyraźnie zeszła mu z nogi, bo jego strzał powędrował bardzo daleko od światła bramki.

82'
Będzie rzut wolny dla Cracovii, z nawet niezłej odległości na bezpośrednie zaskoczenie.

80'

79'
Na boisko został wpuszczony Gamakov, na ławkę wylądował Łukasz Surma.

78'
Na stopę nadepnięty został Adam Pazio. Gracz głośno krzyknął.

76'
Celna próba w realizacji Visnakovsa. Łotewskiego napastnika trzeba docenić za oddanie celnego strzału z dystansu, lecz można mieć poważne zarzuty w kierunku lokalizacji, bo piłka kopnięta wprost w Sandomierskiego.

75'
Ostatni kwadrans gry przed nami!

73'
Wcześniej zapowiadana korekta w składzie gospodarzy: Visnakovs w miejsce Niezgody.

72'
Jaroszyński niecelnie zza pola karnego. Hrdlicka spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

71'
Rzut wolny dla przyjezdnych. Zobaczymy na wrzutkę w pole karne Hrdlicki.

69'
Na wejście na boisko czeka Visnakovs. Najprawdopodobniej z murawy zejdzie bezbarwny Jarosław Niezgoda.

68'
Goście z Krakowa zmuszeni do gry w głębokiej defensywie. Na placu gry leży piłkarz Ruchu Chorzów - Moneta.

67'
Coraz odważniejsze akcje gospodarzy. Trzeba poprawić dokładność wrzutek z obu stron boiska, ponieważ każda próba jest łatwo zatrzymywana przez obronę.

66'
Pierwsza zmiana w składzie gości. Trener Zieliński z placu boju zdjął Szczepaniaka, a wydelegował Piątka.

65'
Zapowiada się na pierwszą zmianę w składzie Cracovii.

63'
Diego po raz kolejny obity futbolówką. Graz odczuł całe zdarzenie.

62'
Patryk Lipski w momencie centry z rzutu wolnego znajdował się na pozycji spalonej. Szybka reakcja sędziego liniowego o zatrzymaniu akcji.

61'
Gwizdek sędziego. Od stałego fragmentu zaczną "Niebiescy".

60'
Pewny chwyt piłki przez Hrdlickę. Bramkarz znakomicie przechwycił futbolówkę, którą z lewego skrzydła zagrał jeden z zawodników Cracovii.

58'
Obaj szkoleniowcy zwlekają z dokonaniem roszad w składach.

57'
Gra przerwana. Sztab medyczny opatruje Wójcickiego.

56'
Jakub Wójcicki leży na murawie. Potrzebna będzie natychmiastowa interwencja medyczna.

54'
Stałe fragmenty gry nie są jak na razie silną stroną żadnej z drużyn. Przed chwilą, nieudaną centrą z lewego narożnika boiska zabłysnęli zawodnicy Waldemara Fornalika.

53'
Korner dla gospodarzy. Zablokowany strzał z dystansu.

52'
Hrdlicka w opałach! Steblecki wykonał przepiękny drybling tuż pod polem karnym przeciwnika! Młody zawodnik pokusił się o techniczną próbę, jednak futbolówka finalnie wylądowała tuż obok prawego słupka bramki.

51'
Piłka w nogach zawodników Cracovii. Ci poszukują sposobu na zaskoczenie linii defensywnej "Niebieskich".

49'
Dwie próby dośrodkowań w wykonaniu przyjezdnych. Dwukrotnie z opresji udało się wyjść chorzowianom.

48'
Przewinienie w środkowej strefie boiska. Od rzutu wolnego zacznie chorzowska ekipa.

47'
Obie drużyny do drugiej odsłony gry przystąpiły w niezmienionych składach.

46'
II część gry rozpoczęta!

Pierwsze czterdzieści pięć minut pod kątem statystyk

Pierwsza odsłona dzisiejszego spotkania nie rozpieściła kibiców na stadionie. Nie brakuje motywacji oraz piłkarskiej ambicji, jednak nie zobaczyliśmy wielu klarownych okazji na strzelenie gola.
Mam nadzieję, że któryś z klubów podejmie większe ryzyko w działaniu ofensywnym.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY SPOTKANIA W CHORZOWIE. DO PRZERWY WYNIK BEZBRAMKOWY.

44'
Dowiedzieliśmy się przed chwilą, że pierwsza część gry zostanie przedłużona o jedną minutę.

43'
Aut. Szczepaniak został idealnie wyblokowany na prawej stronie boiska. Wchodzimy w końcową fazę pierwszej połowy zawodów.

42'
Lepszy moment "Pasów". Ekipa Jacka Zieliński aktywniejsza w ostatnich minutach. Rywale z Chorzowa również próbują coś w ofensywie.

40'
Pierwsza odsłona coraz bardziej niebezpieczna. Łukasz Surma został przed chwilą powalony na murawę.

39'
żółta kartka Arbiter główny zmienił swoją optykę na wcześniejszą sytuację - Piotr Malaraczyk otrzymał żółtą kartkę.

38'
Malarczyk z pełną premedytacją wywrócił biegnącego rywala.

36'
Niezgoda padł w polu karnym gości! Kibice z Chorzowa liczyli na odgwizdanie jedenastki, ale sędzia główny dał jasny sygnał, że gra ma być toczona dalej.
Pierwsza większa kontrowersja w tym meczu.

35'
Po raz kolejny udało się wybronić Cracovii, po centrze Lipskiego.Gwiazdor "Niebieskich" musi popracować nad celnością swoich dośrodkowań ze stałych fragmentów gry.

34'
Mazek nadział się na ostry wślizg w wykonaniu Wołąkiewicza.

33'
Diego przy pomocy kolegi wstał z murawy. Brazylijczyk podczas swojej ofiarnej interwencji, został mocno obity lecącą futbolówką.

32'

30'
Kolejne celne uderzenie w tych zawodach. Dosyć przewidywalny strzał z dwudziestego metra oddał Damian Dąbrowski. Hrdlicka zainterweniował bez większego problemu, bo futbolówka została posłana w centralną część bramki.

29'
Jaroszyński na pole karne. Ofiarnym zagraniem głową zagrożenie od własnej bramki oddalił Marcin Kowalczyk.

28'
Gra przerwana. Jarosław Niezgoda został nieprzepisowo zatrzymany na własnej połowie boiska. Coraz więcej fauli w tym spotkaniu.

26'
Jęk zawodów u kibiców Ruchu. Jarosław Niezgoda będąc w pobliżu pola karnego, miał doskonałą sposobność na oddanie strzału, ale ten zamiast tego, to próbował jeszcze dogrywać do kolegów. Nie była to dobra decyzja, ponieważ wracający Dąbrowski zneutralizował zagrożenie.

25'
Festiwal rzutów wolnych. Piłkarz Cracovii zagrał nakładką. Gospodarze przed kolejną szansą na to, aby groźnie zacentrować.

24'
Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu! Patryk Lipski popisał się kapitalnym uderzeniem z okolic pola karnego. Podkręconą próbę w prawy sektor bramki, wyśmienicie na bok boiska sparował Grzegorz Sandomierskiego.

23'
Konczkowski w efektownym stylu przedarł się na prawej flance boiska, po czym dobrze wgrał w pole karne. Piękne plany Niezgody pokrzyżował jednak Malarczyk, doskonale zatrzymując podanie.

21'
Michał Helik dosyć ekwilibrystycznie starał się zamykać dośrodkowanie od rzutu wolnego. Wyglądało to wszystko bardzo efektownie, jednak stoper nie zdołał właściwie nakryć piłkę.

20'
Sędzia główny dopatrzył się przewinienia. Chodzi o zagranie piłki ręką przez Damiana Dąbrowskiego.

18'
Szalony rajd Wójcickiego w pobliżu szesnastki przeciwnika. Bocznemu pomocnikowi udało się wypracować sytuację strzelecką, ale też nie zawiódł jeden z obrońców Ruchu, który ofiarnym wślizgiem, wywarł presję.

17'

15'
Steblecki podjął próbę z dalszej odległości. Silny strzał w jego wykonaniu został skutecznie zablokowany przez stopera rywali.

14'
Zamieszanie pod bramką Hrdlicki. O piłkę z rzutu wolnego wojowało paru graczy, lecz finalnie, jeden z obrońców Ruchu Chorzów oddalił zagrożenie.

14'
Kolejny rzut wolny dla gości.

13'
Prostopadłe podanie do Jaroszyńskiego. Boczny defensor próbował zabrać się z piłką pod pole karne, jednak w porę zareagował obrońca chorzowian.

11'
Paweł Jaroszyński na posterunku. Obrońca świetnie zablokował wrzutkę z prawej strony boiska, którą realizował Lipski.

10'
Duże zagęszczenie na połowie Ruchu Chorzów. Gospodarzom jest bardzo trudno wyprowadzić jakikolwiek atak.

9'
Faul. Jakub Wójcicki ucierpiał po spóźnionej interwencji rywala.

7'
Steblecki bardzo ambitnie walczył o centrę z prawej flanki boiska. Napastnik wyskoczyło bardzo wysoko, jednak lepiej ustawiony przeciwnik, wygrał ten bój.

6'
Cracovia w tym sezonie jeszcze nigdy nie wygrała na wyjeździe.

4'
Groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał Marcin Budziński. O mocno bitą piłkę starało się kilku jego kolegów z klubu, ale żaden z nich nie zdołał zmienić toru lotu lecącej futbolówki.

3'
Michał Urbańczyk popełnił przewinienie w dosyć niebezpiecznej strefie.

3'
Piłkarze z Krakowa stosują wysoki pressing.

1'
Błąd w komunikacji między stoperem a bramkarzem Ruchu Chorzów. Na ich szczęście, napastnik gości nie zdołał dotrzeć do futbolówki.

*'
Start!

*'
Piłkarze już na murawie! Swój czas również mają kibice gospodarzy.

*'
Jacek Zieliński, trener krakowskiej ekipy, wystawił taki skład

*'
Na takie ustawienie taktyczne zdecydował się Pan Waldemar Fornalik, pierwszy szkoleniowiec Ruchu Chorzów

*'
Polski Związek Piłki Nożnej do Chorzowa w roli rozjemcy wydelegował Pana Pawła Raczkowskiego.

*'
Ważne informacje przedmeczowe

*'
"Niebieskim", czyli gospodarzom, odjęto cztery punkty. Taka kara za sprawy finansowe została nałożona przez Komisję ds.Licencji Klubowych PZPN.

*'
W rundzie jesiennej w bezpośrednim starciu padł remis 1:1. Dla chorzowian gola zdobył Jakub Arak, a dla "Pasów" trafił Miroslav Covilo.

*'
Tak przedstawia się stawka przed 21.serią gier w polskiej Ekstraklasie. Muszą Państwo przyznać, że sytuacja w tabeli jest dosyć napięta...

*'
Spotkanie w Chorzowie zostanie rozegrane w ramach 21.kolejki LOTTO Ekstraklasy.

*'
Witam Państwa serdecznie na naszym portalu! Jako pierwszy punkt dzisiejszej oferty mamy w planach relację tekstową z meczu: Ruch Chorzów - Cracovia.