Sandomierski - Brzyski, Wołąkiewicz, Polczak, Deleu - Covilo, Steblecki (56' Dąbrowski), Budziński, Szczepaniak, Wójcicki (59' Jendrisek) - Piątek (81' Cetnarski)

Mecze na żywo: Wisła Kraków - Cracovia
FT'
Dziękuję uprzejmie za uwagę podczas naszej relacji live i zapraszam na kolejne sprawozdania z polskich boisk.

FT'
Remis z lekkim wskazaniem na Cracovię, która z perspektywy całego meczu miała więcej z gry. Wisła Kraków prawie nie istniała w drugiej odsłonie meczu.
Podział punktów nie powinien cieszyć nikogo, jeśli chodzi o sytuację w tabeli.

FT'
KONIEC SPOTKANIA!

90+5'
Gospodarze zwycięsko wyszli z próby. Centra z rzutu wolnego została zneutralizowana.

90+4'
Goście będą mieli szansę, bo faulowany był Cetnarski.

90+3'
Brlek miał piłkę meczową! Niewiele zabrakło, by jego strzał z kilkunastu metrów zmieścił się w bramce. Piłka powędrowała tuż obok lewego słupka.

90+2'
Dwie minuty bonusowego czasu za nami! Czy któraś z drużyn odmieni losy tego pojedynku?

90+1'
Tomasz Brzyski zdecydowanie przerwał kontrę przeciwnika. Bez kartki.

90'
Derby zostały przedłużone o cztery minuty.

88'

87'
Brlek przechwycił zbyt krótkie wgranie futbolówki ze stałego fragmentu gry.

86'
Bliższa gola jest Cracovia. Zbliżamy się w decydującą fazę meczu.

85'
Maciej Sadlok nie będzie się chwalił swoim wykonaniem rzutu wolnego z 85'. Obrońca posłał futbolówkę na trybunę swojego stadionu. Strzał tylko na statystyki.

84'
Hubert Wołąkiewicz przekroczył powszechnie obowiązujące przepisy. Rzut wolny dla jego rywali.

83'
Kartka z historii...

81'
Jacek Zieliński już bez zmian. Piątek zastąpiony przez Cetnarskiego.

80'
Ondrasek za Pawła Brożka. Snajper dzisiaj niemal bezbarwny na płycie boiska.

79'
Niepewnie Sandomierski przy wyjściu do dośrodkowania z rzutu rożnego. Nikt w koszulce Wisły Kraków nie zdołał wykorzystać błędu.

79'
Wołąkiewicz umiejętnie pod swoją bramką. Korner dla gospodarzy.

78'
Gra przerwana. Któryś z piłkarzy Cracovii zbyt agresywnie walczył o pozycję. Goście mieli okazję z rzutu rożnego.

76'
żółta kartka Damian Dąbrowski wyrzucił się z następnego meczu ligowego. Taktyczny i wyraźny faul w środku pola został dostrzeżony przez arbitra głównego.

75'
Wisła Kraków bez jakiejkolwiek werwy w ofensywie. Cracovia dąży do skarcenia przeciwnika za miedzy.

74'

72'
ZMIANA: Jović już poza placem gry, a swoją szansę otrzymał Bartosz.

71'
1:1! Jest remis! Niefortunna interwencja Jovicia, który wyłożył futbolówkę Piątkowi, a ten z kilkunastu metrów popisał się świetnym strzałem tuż przy prawym słupku.

69'
żółta kartka Krzysztof Piątek i Maciej Sadlok z żółtymi kartkami. Tomasz Kwiatkowski dzisiaj bardzo pobłażliwy.

68'
Krzysztof Piątek bardzo agresywnie! Napastnikowi puściły nerwy, bo przegrał bój z Sadlokiem. Obaj piłkarze chcieli rozwiązać problem siłą.

66'
Erik Jendrisek wysłuchał uwagi od arbitra głównego. Powinien się cieszyć, że sędzia nie wyciągnął żółtej kartki. Napastnik zaliczył nieudany wślizg na nogi przeciwnika.

65'
Marcin Budziński wywołał zawód u swoich kibiców! Pomocnik przegrał rywalizację z genialnie wychodzącym Załuska. Odległość - idealna do zdobycia wyrównującego gola.

64'
"Wiślacy" bardzo często nie bawią się w dośrodkowania z rzutu rożnego, a tylko króciuteńko rozgrywają piłkę.

62'
Budziński próbował płasko zagrać pomiędzy kilku obrońców. Niestety, nie udało się... Piszę z perspektywy kibiców Cracovii.

61'
Wójcicki zszedł z boiska z powodów zdrowotnych.

59'
Druga korekta przeprowadzona przez Jacka Zielińskiego. Wójcicki udostępnił miejsce Jendriskowi.

58'
Po sytuacji Głowackiego, to jak na razie marnie wygląda praca obu ekip w ofensywie.

56'
Zmiana. Steblecki zastąpiony przez Dąbrowskiego.

55'
żółta kartka Tomasz Brzyski obejrzał żółty kartonik. Przewrócony został rozpędzony Patryk Małecki.

54'
Centry z rzutów rożnych nie przynoszą większego zagrożenia pod bramką Załuski.

53'
Damian Dąbrowski za chwilę pojawi się na murawie. W tej chwili dobiera wskazówki od sztabu szkoleniowego.

52'
Covilo dobrze ustawił się w polu karnym Wisły. Do pełni szczęścia zabrakło szczęścia, ponieważ ten minął się troszeczkę z lecącą futbolówką.

51'
Sandomierski genialnie zatrzymał strzał Głowackiego z naprawdę bardzo bliskiej odległości od bramki. Goalkeeperowi udało się zatrzymać futbolówkę na linii!

50'
Przyjezdni poradzili sobie z rzutem rożnym. Covilo pewnie głową wyjaśnił chaotyczną sytuację w swojej szesnastce.

49'
Bilans pięciu ostatnich "Derbów Krakowa": Trzy zwycięstwa Cracovii - jeden remis - jedna wygrana Wisły Kraków.

47'
Oba zespoły do drugiej połowie przystąpiły bez zmian.

46'
Druga odsłona rozpoczęła się od faulu na Brleku.

46'
Wróciliśmy!

Jak to wszystko wyglądało pod kątem statystyk?

Wisła Kraków prowadzi w bardzo prestiżowym dla siebie meczu! Nudno nie było, ale mogłoby być trochę więcej sytuacji bramkowych. Trzeba nagrodzić zawodników za ambicję. Chodzi mi o liczne próby z dystansu.
Myślę, że po przerwie zobaczymy dużo bardziej energiczne spotkanie.

45'
Przerwa!

43'
żółta kartka Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu! Błąd techniczny musiał naprawiać faulem Sebastian Steblecki.

42'
Zbliżamy się do końca pierwszej połowy spotkania.

40'
Marcin Budziński po raz kolejny postraszył z okolic szesnastki. Pomocnik dopadł do bezpańskiej piłki, którą bezwiednie przed siebie odbili obrońcy. Futbolówka poleciała tuż obok lewego słupka.

38'
Inicjatywa "Pasów". Będzie kolejny korner.

37'
Z dystansu próbują piłkarze trenera Zielińskiego. Najpierw soczysty strzał Stebleckiego został zatrzymany przez Głowackiego, a następnie skiksował Marcin Budziński.

36'
Rafał Boguski bardzo ambitnie w szesnastce przeciwnika. Wielki opór nic nie dał... Futbolówka w rękawicach Grzegorza Sandomierskiego.

34'
Kolejny ofsajd po stronie "Białej Gwiazdy". Czujny jest zespół sędziowski.

32'
Mateusz Szczepaniak przed kolejną, dobrą sytuacją. Napastnik mógł trochę lepiej złożyć się do strzału głową. Miał okazję, bo niezłym dośrodkowanie od rzutu wolnego błysnął Brzyski. Futbolówka powędrowała daleko od lewego słupka.

31'
Jakub Wójcicki bez pardonu zaatakowany przez Patryka Małeckiego. Upiekło się skrzydłowemu Wisły, bo nie zobaczył żółtej kartki.

30'
Pół godziny gry już za nami. Na nudę narzekać nie możemy.

29'
Paweł Brożek powalony na murawę z pełną premedytacją. Przewinienie na nim miało miejsce w okolicach centralnej części boiska.

28'
Marcin Budziński otrzymał szansę na strzał od defensywy rywala. Popularny "Budzik" w dosyć dogodnej pozycji, posłał futbolówkę wysoko nad bramką. Uderzenie zza pola karnego.

26'
Blisko było, aby Tomasz Kwiatkowski pokazał żółtą kartkę. Jeden z pomocników przyjezdnych otrzymał słowne ostrzeżenie.

25'
Dostrzeżono pozycję spaloną u piłkarza gospodarzy. Po przeanalizowaniu powtórek telewizyjnych, mogę się zgodzić z arbitrem liniowym.

24'
Deleu zdecydował się na uderzenie z dystansu. Brazylijczyk włożył dużo siły, jednak piłka nie przedarła się przez blok obronny Wisły Kraków.

22'
Goście mają trochę lepszą statystykę posiadania piłki. W tej chwili "Pasy" cieszą się 56%. Rywale za miedzy - 44%

21'
Małecki próbował zagrać na obieg do Macieja Sadloka. Pomysł bardzo dobry, ale już podanie nie było. Zbyt mocno. Piłka przekroczyła linię końcową.

19'
Krzysztof Mączyński wywalczył rzut rożny. Jego podanie z prawego skrzydła nie przeszło przez dwóch interweniujących obrońców.

18'
Pojedynek się wyrównał. Po dominacji Wisły do ataków ruszyła również Cracovia.

17'
Zaostrzają się Nam zawody. Uryga z faulem, a chwilę wcześniej oglądaliśmy bardzo groźny wślizg na nogi zawodnika przyjezdnych.

16'
Mateusz Szczepaniak miał fenomenalną sytuację na wyrównanie! W doskonałym położeniu na gola, przegrał rywalizację z Załuską. Wójcicki błysnął dobrym, prostopadłym podaniem.

15'
Podopieczni Kazimierza Kmiecika bardzo w akcję ofensywne angażują Patryka Małeckiego.

13'
Popović zagrał niską piłkę. Jego centrę od rzutu wolnego efektownym szczupakiem odbił Deleu. Można było lepiej wykonać stały fragment.

12'
Rzut wolny dla gospodarzy. Covilo spóźnił się z atakiem na piłkę, przy której znajdował się Małecki.

11'
Złe zachowanie Covilo. Od bramki nową akcję wznowi Łukasz Załuska.

10'
Covilo dał się złapać na ofsajdzie. Defensywny pomocnik znajdował się najbliżej bramki Załuski, w momencie wrzutki z rzutu wolnego.

9'
Jović nie wyrobił się z atakiem, i sfaulował. Stały fragment gry dla gości.

8'
Małeckiemu udało się dośrodkować futbolówkę z lewego skrzydła boiska. Piłkę pewnie przejął Sandomierski, ponieważ centra okazała się wielce niedokładna.

7'
Piłka krąży w pobliżu szesnastki Sandomierskiego.

5'

3'
1:0! Wisła objęła prowadzenie! Kapitalny strzał zza pola karnego oddał Brlek! Przy uderzeniu w lewy sektor bramki, bezradny był Sandomierski.

2'
Walka o każdy centymetr boiska.

1'
Kibice od samego początku pracują!

*'
Gramy!

*'
Swój czas mają kibice Wisły! Hymn się rozległ na stadionie.

*'
Trenerzy gości nie mogą skorzystać z jedenastu piłkarzy (kontuzje). Różne są powody ich absencji.

*'
W rundzie jesiennej z bezpośredniej potyczki zwycięscy wyszli piłkarze Cracovii, którzy wygrali 2:1. Szkoleniowcem Wisły Kraków w tamtym czasie był Dariusz Wdowczyk.

*'
Wisła Kraków przy dzisiejszym zwycięstwie może wskoczyć na 7.lokatę w tabeli ligowej.
Z kolei Cracovia w przypadku dzisiejszego sukcesu, ma szansę na awans na 12.miejsce.

*'
Do prowadzenia "Derbów Krakowa" został przydzielony Pan Tomasz Kwiatkowski.

*'

*'

*'
Karty odkrył również Jacek Zieliński - opiekun "Pasów".

*'
Na ławce rezerwowej gospodarzy zasiedli: Miśkiewicz, Żemło, Guzmics, Bartosz, Mójta, Cywka, Ondrášek

*'
Sztab szkoleniowy "Białej Gwiazdy" zdecydował się na taki wyjściowy skład.

*'
Dobry wieczór Państwu! Czeka na Nas mecz, o którym w Krakowie mówi się od dobrego miesiąca, czyli "Wielkie Derby". Wisła Kraków mierzyć się będzie z Cracovią.