Milinković-Savić - Wojtkowiak, Janicki, Nunes, Wawrzyniak - Gamakow - F.Paixao, Krasić (78' Kovacević), Mila (71' Wiśniewski), Peszko - Kuświk (82' M.Paixao)
Kamenar - Dankowski, Dvali, Celeban, Grajciar - Kokoszka (83' Idzik) - Alvarinho, Stjepanović, Riera (74' Biliński), Engels 64' Roman)- Morioka

Mecze na żywo: Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
FT'
Dziękuję Państwu za ten wspólnie spędzony czas i serdecznie zapraszam na kolejne relacje w serwisie AllMecz.pl

FT'
Podopieczni trenera Piotra Nowaka dzięki takiemu wynikowi powracają na czoło tabeli Lotto Ekstraklasy, przynajmniej do meczu Jagiellonii Białystok. Trzeba przyznać, że lechiści pomimo wyrównanego spotkania, byli dużo skuteczniejsi od wrocławian i dlatego też wynik wygląda tak a nie inaczej.

FT'
Ostatni gwizdek arbitra! Lechia Gdańsk pokonała Śląsk Wrocław 3:0.

90+4'
Piłkarze Śląska wyglądają na zrezygnowanych.

90+2'
Korner dla lechistów. Piłka ostatecznie wyszła poza plac gry i od bramki zacznie węgierski golkiper gości.

90+1'
Cztery minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

90'
3:0! F.Paixao wykorzystał znakomite dośrodkowanie od swojego brata-bliźniaka, bierną postawę zawodników Śląska i strzałem z powietrza wpakował piłkę do siatki.

89'
Wiśniewski uderzył zza szesnastki, ale został zablokowany.

88'
Za mocne podanie M.Paixao do swojego brata spowodowało przejęcie futbolówki przez Kamenara.

87'
Nieudane zagranie Alvarinho i strata.

85'
Morioka świetnie rozegrał akcję Ślaska na połowie Lechii, ale po chwili niedokładnie podał do Romana i cały trud włożony w tę akcję został zniweczony.

84'
Wrzutka Dankowskiego bez problemu wybita przez Janickiego.

83'
Ostatnia korekta w składzie personalnym Śląska - za Kokoszkę pojawił się Idzik.

82'
Słabe uderzenie Peszki zza pola karnego nie sprawiło najmniejszych problemów Kamenarowi.

81'
Trzecia i zarazem ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk - boisko opuścił Kuświk, a za niego wszedł M.Paixao.

80'
F.Paixao znowu ograł Grajciara, jednak efekt podobny jak cztery minuty temu.

79'
Celeban sfaulował Kuświka czterdzieści metrów od swojej bramki.

78'
Koniec meczu dla Krasicia - decyzją Piotra Nowaka miejsce byłego piłkarza m.in. Juventusu zajął Kovacević.

76'
F.Paixao świetnie oszukał Grajciara, jednak po chwili za bardzo wypuścił sobie piłkę w polu karnym przez co ułatwił interwencję Celebanowi.

75'
Biliński już doszedł do pierwszej sytuacji strzałowej, ale uderzył za słabo, aby pokonać bramkarza Lechii.

74'
Druga korekta w składzie Śląska - plac gry opuścił Riera, a w jego miejsce pojawił się Biliński.

73'
Wiśniewski wszedł zbyt ostrym wślizgiem w Stjepanovicia.

72'
żółta kartkaŻółta kartka dla Krasicia po faulu na Alvarinho.

71'
Mila właśnie zakończył swój udział w tym spotkaniu. Jego miejsce na placu gry zajął Wiśniewski.

70'
Doskonały wślizg Dvalego zatrzymał akcję lechistów.

69'
Rzut rożny dla Lechii. Ostatecznie piłka po tym stałym fragmencie gry znalazła się w rękawicach Kemenara.

68'
Wrzutka Riery do Romana nie miała większych szans powodzenia - świeżo wprowadzony na boisko zawodnik przegrał starcie powietrzne z dużo wyższym Nunesem.

67'
Wrzutka Portugalczyka została wybita przez Peszkę.

66'
Od rzutu wolnego na połowie Lechii Gdańsk rozpocznie Alvarinho.

65'
Korner dla "Wojskowych". Obyło się jednak bez większego niebezpieczeństwa w szesnastce.

64'
Pierwsza zmiana w Śląsku - za Engelsa wszedł Roman.

63'
A teraz Kuświk przekroczył przepisy w ofensywie w starciu z Dvalim.

62'
Engels sfaulował w ofensywie Wawrzyniaka.

60'

59'
Po raz kolejny sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło - niewykorzystane sytuacje się mszczą.

58'
2:0! Kuświk technicznym strzałem podwyższył prowadzenie gospodarzy! Napastnik otrzymał dobre podanie od Krasicia, który sekundę wcześniej ze spokojem przedryblował kilku piłkarzy gości, i z zimną krwią pokonał Kamenara.

57'
Morioka! Japończyk miał dużo miejsca przed polem karnym gospodarzy po kontrze podopiecznych Mariusza Rumaka, nie przymierzył jednak dostatecznie dobrze i jego uderzenie chybiło celu.

56'
Kompletnie nieudane wykonanie tego stałego fragmentu przez Słowaka.

55'
Grajciar faulowany na wysokości pola karnego lechistów. Od rzutu wolnego rozpocznie sam poszkodowany.

54'
Nie najlepsza centra Krasicia nie spowodowała większego zagrożenia w polu karnym "Wojskowych".

53'
Korner dla gospodarzy.

52'
Lechiści nie mogą przedrzeć się za bardzo przez mocne zasieki obronne Śląska.

51'
Krasić przekroczył przepisy w ofensywie w walce z Celebanem.

50'
Kokoszka za mocno podał do Morioki. Japończyk nie miał najmniejszych szans, aby móc cokolwiek zdziałać po tym zagraniu.

49'
Po interwencji sztabu medycznego gości Czarnogórzec postanowił kontynuować grę.

48'
Sędzia Bednarek przerwał grę - na murawie leży Stjepanović.

47'
Alvarinho źle zagrał Rierze w pole karne, przez co kontra Śląska spaliła na panewce.

46'
Druga połowa rozpoczęta! Obie drużyny w niezmienionych składach personalnych.

Statystyki...

Podopieczni Piotra Nowaka do przerwy prowadzą jedną bramką w meczu ze Śląskiem Wrocław. Patrząc jednak z perspektywy tego minionego czasu, to mecz jest bardzo wyrównany, a jedynie skuteczność lechistów powoduje, że to oni prowadzą do przerwy.

Koniec pierwszej części spotkania.

45+1'
Morioka! Przepiękny strzał z woleja Japończyka zza pola karnego, jednak Milinković-Savić spisał się dobrze i obronił to uderzenie.

45'
Pierwsza połowa została przedłużona o dwie minuty.

44'
Zderzenie Wojtkowiaka z Rierą - zdaniem sędziego nie było faulu.

42'
Engels za ostro potraktował Peszkę. Sędzia to zauważył i przerwał grę. Nie zdecydował się jednak na pokazanie żółtej kartki.

41'
Stjepanović przekroczył przepisy w walce o piłkę z Wawrzyniakiem przy szesnastce Lechii.

40'
Janicki z łatwością zatrzymał na skrzydle Engelsa.

39'
Kuświk zagrał za mocno do F.Paixao i futbolówka padła łupem Kamenara.

38'
Przewinienie Dankowskiego na Peszce.

37'
Piłkarze Piotra Nowaka spokojnie rozgrywają piłkę od kilkudziesięciu sekund.

36'
Gdyby Celeban lepiej przewidział, gdzie doleci piłka, to miałaby doskonałą sytuację do wyrównania po tej centrze Alvarinho. A tak tylko strzał niecelny...

35'
Krasić podciął Engelsa niedaleko własnego pola karnego.

33'
Górna piłka Krasicia do Kuświka, ale Serb zagrał ją za mocno.

32'
Nieudane podanie Stjepanovicia znalazło adresata w postaci golkipera gospodarzy.

31'
Nieprecyzyjne podanie Alvarinho do Riery spowodowało stratę piłki.

30'
1:0! F.Paixao zdobywa swoją siódmą bramkę w tym sezonie! Peszko przerzucił piłkę do Wojtkowiaka, boczny obrońca zagrał ją przed bramkę do Portugalczyka, który strzałem głową z łatwością pokonał bramkarza Śląska.

29'
Janicki nieco przeciągnął górne podanie do Wojtkowiaka.

28'
Riera złapany na spalonym.

27'
Błąd techniczny Engelsa - złe przyjęcie i piłka opuściła plac gry.

26'
Dankowski skutecznie zablokował dośrodkowanie Peszki.

25'
Gra została wznowiona.

23'
Kibice Lechii Gdańsk odpalili race. Widoczność jest mocno ograniczona, przez co arbiter przerwał na chwilę mecz.

22'
Morioka płasko uderzył zza szesnastki, z problemami ale skutecznie obronił Milinković-Savić.

21'
Obyło się bez większego zagrożenia.

20'
Od rzutu rożnego zaczną lechiści po tym, jak strzał z dystansu F.Paixao został zablokowany.

19'
Groźne wrzucenie futbolówki w pole karne gospodarzy przez Stjepanovicia, ostatecznie obrońcy Lechii zdołali oddalić niebezpieczeństwo.

18'
Alvarinho nie dał się nabrać na prosty drybling Krasicia na skrzydle - Portugalczyk z łatwością zatrzymał Serba.

17'
Milinković-Savić pewnie wypiąstkował piłkę po wrzutce Alvarinho.

16'
Rzut rożny dla gości z Wrocławia.

15'
żółta kartkaGamakow wyraźnie przekroczył przepisy w starciu z Engelsem. Żółta kartka dla piłkarza Lechii.

14'
Za mocne górne podanie Gamakowa do Wawrzyniaka i futbolówka wyszła poza linię końcową. Od bramki rozpocznie Kamenar.

13'
Gamakow staranował Moriokę w polu karnym gości, co spowodowało reakcję sędziego w postaci przerwanej akcji.

12'
Taktyczny faul Riery na Peszce.

11'
Rzut wolny dla Wojskowych. Centra Alvarinho przyniosła podobny efekt jak kilka minut temu.

10'
Ależ było groźnie w szesnastce gości! Lechiści krótko rozegrali ten stały fragment gry, Mila uderzył z linii pola karnego, piłka trafiła w rękę jednego z zawodników Śląska - co oczywiście wpłynęło na to, że gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego. Jak wskazują powtórki, arbiter nie gwiżdżąc jedenastki podjął dobrą decyzję.

9'
Korner dla podopiecznych Piotra Nowaka.

8'
Wrzutka Peszki nie znalazła adresata w polu karnym Śląska.

7'
F.Paixao mógł mieć dobrą sytuację do wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie, ale sfaulował w ofensywie Grajciara i sędzia przerwał grę.

6'
Morioka! Japończyk dostał niezłe dośrodkowanie od Engelsa, uderzył jednak ponad bramką.

5'
Przewinienie Alvarinho na F.Paixao na połowie gospodarzy.

4'
Centra z rzutu wolnego Alvarinho nie stworzyła zagrożenia w szesnastce lechistów.

3'
Engels świetnie przedarł się pod pole karne Lechii, dośrodkował, ale przeciągnął.

2'
Pierwsza akcja Wawrzyniaka i od razu będzie rzut rożny dla gospodarzy. Centra Mili padła jednak łupem Kokoszki.

1'
Zaczynamy!

*'
A teraz moment dla kibiców Lechii Gdańsk - odśpiewanie hymnu klubowego.

*'
Zawodnicy właśnie pojawili się na murawie.