Cillessen - Vidal, Mascherano, Umtiti, Digne - D.Suarez, Gomes, Iniesta (60' Rafinha) - Messi, Alcacer, Turan (74' Cardona)
Sommer - Vestergaard, Christensen, Jantschke - Korb, Strobl, Dahoud (59' Kramer), Schulz (59' Johnson - Hazard (72' Raffael), Hahn

Mecze na żywo: Barcelona - Borussia M'gladbach
FT'
Dziękuję Państwu za ten wspólnie spędzony czas i już teraz serdecznie zapraszam na kolejne relacje.

FT'
Koncertowy mecz Barcelony, rywala z Niemiec nie mieli zbyt wielkich szans w tym starciu, tym bardziej, że ich postawa pozostawiała bardzo dużo do życzenia.

FT'
Koniec spotkania!

90+1'
Bardzo sprytne zagranie Rafinhi do Alcacera nie przeszło Vestergaarda.

90'
Do regulaminowego czasu gry została doliczona minuta.

89'
Kompletnie nieudane uderzenie zza pola karnego Digne'a.

88'
Dośrodkowanie D.Suareza nie sprawiło kłopotów w wybiciu obrońcom gości.

87'
Korner dla podopiecznych Luisa Enrique.

86'
Doskonała interwencja Umtitiego w starciu z Hahnem.

84'
D.Suarez został dobrze powstrzymany w polu karnym przez Jantschke.

83'
Dośrodkowanie Christensena w kierunku Hahna, ale Niemiec nie zdołał dojść do tej wrzutki.

82'
Raffael w szesnastce gospodarzy, jednak partnerzy nie zdołali przyjść z pomocą Brazylijczykowi na czas i akcja spaliła na panewce.

81'
Johnson! Amerykanin zdołał wyszedł do dobrego podania Raffaela, minął Cillessena, ale za bardzo wygonił się do boku, przez co nie dał rady oddać strzału ani dobrze dośrodkować.

80'
Messi nie zdołał dojść do górnego zagrania od D.Suareza.

79'
Nieprecyzyjne podanie Messiego do Vidala na połowie Borussii.

77'
Raffael bez najmniejszego kłopotu powstrzymany w środku pola.

76'
Pewny wślizg Jantschke zatrzymał Cardonę.

75'
Piłkarze Blaugrany spokojnie rozgrywają teraz piłkę na własnej połowie.

74'
Bohater Katalończyków kończy swój udział w tym meczu. Miejsce Turana na boisku zajął Cardona.

73'
Co za obrona Sommera! Doskonała parada Szwajcara po główce Messiego.

72'
Ostatnia zmiana w Borussii. Plac gry opuścił Hazard, a w jego miejsce wszedł Raffael.

71'
Nieudane wyprowadzenie kontry przez piłkarzy gości. To nie jest ich dzień...

70'
Centra padła łupem defensywy "Źrebaków".

69'
Vidal dośrodkował wprost na głowę Vestergaarda, ale będzie korner dla podopiecznych Luisa Enrique.

68'
Faul na Hazardzie w środku pola.

67'
4:0! Hattrick Turana! Szybkie składne rozegranie piłki, Rafinha podał do Alcacera, ten zgrał przed pole do tureckiego skrzydłowego, który nie zastanawiał się długo i wpakował ją do siatki.

64'
Niebezpieczna strata w środku pola, kontra Borussii, Hazard uruchomił Hahna, ten wpadł w pole karne i został podcięty w polu karnym po wślizgu Mascherano. Gwizdek sędziego milczy...

63'
Zagranie z pierwszej piłki D.Suareza, ale to podanie nie znalazło adresata w polu karnym Borussii M'gladbach.

62'
Przewinienie D.Suareza na Hazardzie na połowie gospodarzy.

61'
Johnson już starał się przedrzeć się przez zasieki obronne Barcelony, jednak nie zdołał przejść Mascherano.

60'
Mamy także korektę w składzie gospodarzy - miejsce Iniesty zajął Rafinha.

59'
Dwie zmiany w zespole "Źrebaków" - Za Schulza i Dahouda pojawili się Johnson i Kramer.

58'
Jantschke w ostatniej chwili zatrzymał szarżującego Messiego.

57'
Strzał Alcacera z pola karnego! Dobrze broni Sommer.

55'
Vidal próbował wywalczyć rzut rożny w starciu z Elvedim, jednak ta sztuka mu się nie udała.

54'
żółta kartkaŻółta kartka dla Dahouda.

53'
3:0! Dublet Turana! Perfekcyjnie rozegranie akcji przez trójkę Messi-Vidal-Turan. Ten ostatni pewnie wykończył podanie Hiszpana i podwyższył prowadzenie Blaugrany.

52'
Ostry, ale czysty wślizg Jantschke zatrzymał Alcacera.

50'
2:0! Turan strzałem głową podwyższył prowadzenie Barcelony!

50'
Alcacer dostał świetne, górne prostopadłe podanie, ale do piłki szybciej doszedł Sommer.

49'
Dośrodkowanie Hazarda było bardzo groźne, jednak nikt nie zamknął tego podania.

48'
Rzut rożny dla Gladbach.

47'
Dobry wślizg Korba i Borussia przejęła piłkę.

46'
Druga połowa meczu rozpoczęta! Obie drużyny bez zmian personalnych.

Statystyki...

Przewaga Katalończyków w pierwszej części meczu jest niepodważalna, choć sytuacji do zdobycia gola wcale nie mieli mnóstwo. Borussia stara się wyprowadzać pojedyncze kontry, ale pomimo prób, do tej pory nie oddali nawet jednego strzału na bramkę Cillessena.

Koniec pierwszej połowy. Arbiter nie zdecydował się przedłużać ani o minutę regulaminowego czasu.

45'
Obyło się bez większego zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

44'
Rzut rożny dla Barcelony.

42'
Messi! Uderzenie z pola karnego jednego z najlepszych piłkarzy świata została zablokowane.

41'
Centra ze skrzydła francuskiego lewego obrońcy Blaugrany nie sprawiło kłopotów obrońcom gości.

40'
Prostopadłe podanie do Iniesty do Digne'a zatrzymało się na Christensenie.

39'
Hazard sfaulowany na własnej połowie.

38'
Sprytne podanie Messiego do Turana nie przeszło defensywy Gladbach.

37'
"Źrebaki" do tej pory nie oddali żadnego strzału na bramkę gospodarzy.

36'
Hahn pada przed polem karnym Barcelony! Sędzia uznał jednak, że Niemiec przegrał pojedynek siłowy z Mascherano, a obrońca nie przekroczył przepisów.

35'
Messi nie zdołał minąć w polu karnym Messiego. Dobra interwencja Duńczyka zastopowała akcję Barcy.

34'
Pierwszy od dłuższego udany wypad spod własnej bramki gości, dośrodkowanie Korba zostało jednak zablokowane przez Digne'a.

33'
Przewinienie w ofensywie Iniesty na Dahoudzie.

32'
A teraz doskonały wślizg tego samego obrońcy, który pewnie zatrzymał szarżującego D.Suareza.

31'
Dośrodkowanie Messiego padło łupem Jantschke.

30'
Turan podał do Messiego, ale futbolówka doszła do bramkarza Borussii, Sommera.

29'
Kolejna nieudana akcja "Źrebaków", tym razem Schulz zatrzymany w środkowej strefie boiska.

28'
Turan zagrał "na klepę" z Messim, jednak późniejsze podanie wychowanka gospodarzy nie znalazło Turka, ponieważ wpadł on w Christensena.

27'
Sommer bez problemów złapał futbolówkę po uderzeniu z dystansu Turana.

26'
Doskonałe ustawienie Mascherano uniemożliwiło rozpoczęcie kontry Hahnowi.

25'
Niecelny strzał Iniesty zza szesnastki.

24'
Schulz bez problemów zatrzymany w środku przez zawodników Blaugrany.

23'
Nie najlepsze podanie Umtitiego do Vidala i piłka opuściła linię końcową.

22'
Alcacer zniweczył starania Messiego, który chciał zagrać z nim na jeden kontakt, ale Hiszpan źle przyjął sobie futbolówkę i akcja spaliła na panewce.

21'
Uderzenie zza pola karnego Gomesa przeszło wysoko nad poprzeczką.

20'
Iniesta szarżował w szesnastkę gości, próbował odgrywać do Alcacera, jednak nic z tego nie wyszło.

19'
Barca z pełnym spokojem rozgrywa teraz piłkę na własnej połowie. Pełna kontrola spotkania.

18'
Messi z dystansu! Instynktownie broni Sommer.

17'
Hazard przedzierał się bokiem boiska, jednak nic wynikło z tej akcji Borussii.

16'
1:0! Messi celnym strzał z pola karnego pokonał Sommera! Argentyńczyk dostał dobre podanie od Turana i z łatwością wyprowadził Barcelonę na prowadzenie.

14'
Przewaga gospodarzy jest niepodważalna, podopieczni Andre Schuberta ograniczają się do pojedynczych kontr.

13'
Ależ było blisko gola dla Barcelony! Turan dostał świetne podanie w pole karne, czekał aż partnerzy z jego drużyny wpadną w pole karne, w końcu zdecydował się na zagranie, jednak nikt nie zdołał z najbliższej odległości wcisnąć futbolówki do bramki.

12'
Techniczne podanie Messiego do Turana nie przeszło przez szczelną obronę Borussii.

11'
Schulz przegrał pojedynek szybkościowy z Vidalem, przez co kontra Gladbach zakończyła się niepowodzeniem.

9'
Nieudane zagranie Iniesty do Messiego, choć Barcelona wciąż utrzymuje się w posiadaniu futbolówki.

8'
Kapitalne prostopadłe podanie D.Suareza do Vidala, ten starał się dorzucić piłkę na środek pola karnego, ale Vestergaard dobrze interweniował.

7'
Zablokowane dośrodkowanie Turana zakończyło nieźle rozwijającą się kontrę podopiecznych Luisa Enrique.

6'
Dahoud próbował zagrać piłkę do wbiegającego w pole karne Hahna, jednak defensorzy Barcelony nie dopuścili, aby to podanie doszło do napastnika gości.

5'
Borussia ma spore problemy z wyjściem spod pressingu Katalończyków.

4'
Hazard zagrał doskonale do Hahna, Niemiec jednak, zdaniem sędziego liniowego, był na spalonym, przez co akcja została przerwana.

3'
Strzał głową Messiego, ale Argentyńczyk nie trafił w światło bramki.

2'
Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Jantschke.

1'
Zaczynamy!

*'
Minuta ciszy dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej w Kolumbii.

*'
Zawodnicy na murawie. Czas na hymn Ligi Mistrzów!

*'
Pierwszy gwizdek sędziego już za niecałe dziesięć minut.

*'
Ławka rezerwowych gospodarzy: Masip, Busquets, L.Suarez, Rafinha, Alba, Roberto, Cardona

*'

*'

*'
Oba zespoły mierzyły się ze sobą 3. kolejce LM. W Mönchengladbach "Źrebaki" poległy w starciu z Katalończykami 1:2.

*'
Rozjemcą tej potyczki będzie Pan Sergei Karasev.

*'
Zawodnicy Luisa Enrique przystępują do tego meczu jako zwycięzca Grupy C, natomiast goście nie mają już szans na awans do kolejnej rundy, ale wciąż mogą zagrać w 1/16 finału Ligi Europy. Aby to osiągnąć, wystarczy remis.

*'
Cały rozkład jazdy dzisiejszego dnia...

*'
Dobry Wieczór. Zapraszam Państwa serdecznie do śledzenia naszej relacji tekstowej ze spotkania Ligi Mistrzów. Pojedynek pomiędzy Barceloną a Borussią M'gladbach będzie rozgrywany w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej w obecnym sezonie Champions League.