Putnocky - Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Kadar - Trałka, Gajos, Makuszewski, Jevtić (78' Jóźwiak), Majewski (75' Tetteh) - Kownacki (63' Robak)
Kamenar - Dankowski, Celeban, Dvali, Augusto - Kokoszka, Madej (83' Mervo), Morioka (80' Stjepanović), Alvarinho, Riera - Biliński (54' Idzik)

Mecze na żywo: Lech Poznań - Śląsk Wrocław
FT'
Dziękuję ślicznie Państwu za prawie dwie godziny uwagi. Ze swojej strony życzę Państwu spokojnego wieczoru.

FT'
Trzecia wygrana z rzędu ekipy Lecha Poznań stała się faktem. Gospodarze w dzisiejszym starciu zdetronizowali swojego rywala. Kolejne gole do swojego bogatego dorobku dopisał Marcin Robak.
Przed Mariuszem Rumakiem sporo analizowania.

90+2'
KONIEC!

90+1'
Gra przerwana. Arbiter główny dostrzegł przewinienie w wykonaniu Arajuuriego.

89'
Dwie minuty bonusowe od zespołu sędziów.

88'
Kokoszka z taktycznym faulem. Jego koledzy już chyba pogodzeni z porażką.

87'
Alvarinho zdecydowanie przeciął wgranie od stałego fragmentu gry. Putnocky dostał szansę na popełnienie dobrej interwencji na przedpolu. Pewny chwyt.

85'
Przewinienie w centralnej części boiska. Ofiarą nieprzepisowego ataku ze strony rywala był Riera.

83'
Obaj szkoleniowcy wyczerpali limit zmian. Łukasz Madej zastąpiony przez Mervo.

82'
Tak po golach radowali się gracze Bjelicy

81'
Łukasz Madej podjął próbę zaskoczenia Putnocky'ego ze sporej odległości. Soczysta próba w niewielkim stopniu powędrowała tuż obok prawego słupka bramki.

80'
Ostoja Stjepanović zameldował się na poznańskim stadionie. Riota Morioka już poza placem gry.

79'
Adam Kokoszka ponownie zwycięski w starciu ze skaczącymi przeciwnikami. Wygrana w starciu jednak nie sprawiła, że Śląsk złapałby kontakt. Piłka po uderzeniu głową poszybowała obok lewego słupka.

78'
Trzecia korekta w składzie Poznania: Kamil Jóźwiak w miejsce Darko Jevticia.

77'
Piękna wymiana piłki tuż przed polem karnym gości. Darko Jevtić sprytnie urwał się obronie, lecz nie udało się dojść do sytuacji strzeleckiej, bo genialnym wyjściem błysnął Kamenar.

75'
Tetteh już na płycie boiska. Na ławkę został zesłany Majewski.

74'
3:0! Marcin Robak z dziesiątym trafieniem w sezonie! Pewnie wyegzekwowany rzut karny! Zagranie w prawy sektor bramki.

73'
Tomasz Musiał wskazał na "wapno". Arbiter dostrzegł "rękę" Dvaliego.

71'
Putnocky wybitnie interweniował, po przepięknym, technicznym uderzeniu Riera. Bramkarzowi z ogromnymi problemami udało się sparować podkręconą piłkę.

70'
Idzik w kapitalnej sytuacji spudłował! Młody snajper trafił w prawy słupek bramki "Kolejorza".

69'
Makuszewski centrą z lewego sektora boiska szukał Radosława Majewskiemu. Skrzydłowy przy wysokich obrońcach był bezradny.

68'

66'
2:0! Marcin Robak! Doświadczony napastnik idealnie sfinalizował sytuację z prawego skrzydła boiska. Robak ładnie zwiódł Celebana, a potem płaskim strzałem w prawy, dolny róg, zaskoczył Kamenara.

65'
Łukasz Madej przewrócił się w atrakcyjnej lokalizacji dla jego drużyny. Arbiter główny po krótkiej analizie doszedł do wniosku, że przewinienia na nim nie było.

63'
Kibice Lecha Poznań z pewnością czekają na kolejne gole autorstwa Robaka. Snajper, na murawie zmienił Kownackiego.

62'
Łukasz Trałka w taktyczny sposób przerwał atak rywala. Sędzia Musiał okazał ogromną wspaniałomyślność, nie pokazując doświadczonemu pomocnikowi kartki.

60'
Adam Kokoszka w roli stopera. Pomocnik wrocławian dobrym zagraniem głową, udaremnił akcję ofensywną Lecha na lewym skrzydle.

58'

56'
Chaos w polu karnym Śląska Wrocław. Niepewna interwencja na przedpolu w wykonaniu Kamenara mogła dużo kosztować jego kolegów. Na jego szczęście, oponenci, a dokładniej Gajos, nie wykorzystał błędu.

54'
Zmiana u przyjezdnych. Idzik w miejsce Bilińskiego.

52'
Łukasz Trałka leży na murawie, i trzyma się za nogę. Kapitan gospodarzy został zahaczony tuż przy własnym polu karnym.

50'
Śląsk Wrocław w aktualnie rozgrywanym sezonie ligowym tylko raz przegrał na wyjeździe. Porażka miała miejsce 13 sierpnia, kiedy to wrocławski klub musiał uznać wyższość Arki Gdynia.

48'
Alvarinho z lewego narożnika boiska. Niestety, ale nic groźnego nie przyniósł niedawno rozegrany korner. Pewna interwencja defensywy ekipy z Poznania.

47'
Nie ujrzeliśmy w przerwie żadnych roszad w składach.

46'
Rzut wolny dla gości. Adam Kokoszka w ocenie arbitra głównego był nieprzepisowo powstrzymywany.

46'
Druga odsłona gry!

I są już dane statystyczne!

Lech Poznań po golu Darko Jevticia prowadzi w "hicie kolejki". W mojej ocenie widowisko dosyć wyrównane. Mankamentem niedawno zakończonej połowy była nieskuteczność, co najlepiej pokażą nam statystyki.

PRZERWA!

45+2'
Madej z dobrym powrotem. Doświadczony pomocnik w wybitnym stylu przerwał ciekawie zapowiadający się atak Lecha Poznań.

45'
Trzy minuty dorzucone do regulaminowego czasu gry w pierwszej części.

44'
Pierwsza odsłona zbliża się ku końcowi.

42'
Przed chwilą, znakomitą akcję na lewej flance pokazali piłkarze z województwa dolnośląskiego. Augusto świetnie do Bilińskiego, a ten w dobrym położeniu, przegrał bój z obroną przeciwnika.

40'
Goście coś próbują zmienić... Jak na razie brakuje dokładności i piłkarskiej jakości.

38'
Łukasz Madej prostopadle do klubowego partnera. Pomysł w teorii genialny, jednak patrząc od strony praktycznej, to już nie było tak kolorowo. Piłkę łatwo przejął Putnocky.

37'
Statystyka gości już nieaktualna. Morioka oddał celny, ale w pełni przewidywalny strzał na bramkę Putnocky'ego.

36'
Podopieczni Mariusza Rumaka jeszcze bez celnego uderzenia na bramkę.

34'
Tomasz Kędziora nieźle popracował w powietrzu. Mało brakowało, aby obrońca groźnie sfinalizował dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

33'
Maciej Makuszewski upadł na murawę. Skrzydłowy został wzięty w kleszcze przez kilku zawodników Śląska.

32'
Słychać głośny doping ze strony kibiców.

31'
Jevtić dalej straszy wrocławian. Przed chwilą, w tarapatach udało się powstrzymać Szwajcara.

29'
Arajuuri faulowany. Kamil Biliński z kolejnym przewinieniem.

27'
Dawid Kownacki ucierpiał w pobliżu szesnastki Śląska Wrocław.

25'
Koledzy Bilińskiego ciągle szukają go w polu karnym Lecha Poznań. Jak na razie nici z tego, ponieważ doskonałą pracę wykonuje duet stoperów.

23'
Alvarinho starał się bezpośrednio od rzutu wolnego. Piłkarz z Portugalii jednak nie wygrał ze świetnie ustawionym murem.

22'

20'
Dość kontrowersyjna sytuacji. Augusto sprawcą upadku przeciwnika w polu karnym? Tak by chcieli kibice Lecha, ale sędzia uznał, że zamiast jedenastki, to będzie rzut rożny.

18'
Gospodarze przy takim wyniku wskakują na 4.pozycję w ligowej tabeli.

16'
1:0! Gooool! "Kolejorz"! Efektowna akcja na jeden kontakt okazała się nie do przerwania dla defensywy Śląska Wrocław. Bezradny również okazał się Kamenar, przy dokładnym przymierzeniu Jevticia z kilkunastu metrów.

14'
Radosław Majewski spróbował swojego szczęścia z dalszej odległości. Koledzy oczekiwali od niego zagrania, ale skrzydłowy miał zupełnie inny plan. Kamenar bez interwencji.

13'
Tak było parę minut temu...

11'
Zamieszanie pod bramką poznaniaków. Groźna centra z prawego sektora boiska wywarła ogromną konsternację w szeregu obronnym gospodarzy. Finalnie, Arajurii wraz z kolegą zażegnali niebezpieczeństwo.

10'
Tomasz Musiał nakazał kontynuację zawodów.

9'
Mariusz Rumak, coach przyjezdnych, przekazuje swoje taktyczne uwagi.

8'
Bardzo mgliście na stadionie. Gra przerwana.

7'
Dobry przechwyt piłki w środku pola przyniósł dużo pozytywnego dla gospodarzy. Maciej Gajos oddał soczysty strzał zza pola karnego. Kropnięcie powędrowało minimalnie obok prawego słupka.

5'
Maciej Makuszewski próbował się "wstrzelić". Silne uderzenie z dystansu jednak nie zrobiło większego wrażenia na Kamenarze. Goalkeeper spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

4'

2'
Tomasz Kędziora zbyt agresywnie walczył o futbolówkę w pobliżu pola karnego rywala. Sędzia odgwizdał faul.

1'
Akcja gospodarzy na prawej flance boiska. Maciejowi Makuszewskiemu zabrakło dokładności przy podaniu.

*'
START!

*'
Piłkarze wyszli na murawę. Swoje "pięć minut" mają kibice Lecha.

*'
Do Poznania wraca Mariusz Rumak. Obecny szkoleniowiec gości, w przeszłości trenował "Kolejorza" (2012-14). W tym czasie udało mu się raz sięgnąć po Mistrzostwo Polski (2014/15).