Sandomierski - Brzyski, Malarczyk, Polczak, Wójcicki - Dąbrowski, Covilo, Cetnarski (87' Steblecki), Szczepaniak (46' Jendrisek), Budziński - Piątek (71' Vestenicky)

Mecze na żywo: Śląsk Wrocław - Cracovia
FT'
Dziękuję ślicznie Państwu za uwagę.

FT'
Cracovia rzutem na taśmę wywalczył punkt z Wrocławia. Gospodarze będą pluli sobie w brodę, że nie osiągnęli dzisiaj maksimum z tego, co mieli.

90+4'
2:2!
Pewnie wyegzekwowana jedenastka przez Dąbrowskiego. Spokojny strzał w prawy, dolny róg bramki.

90+3'
RZUT KARNY DLA CRACOVII! Jendrisek dał się wziąć w kleszcze!

90+2'
żółta kartka Kamenar otrzymał żółtą kartkę. Sędzia uznał, że bramkarz zbyt wolno inicjuje nową akcję.

90+1'
Pozycja spalona u "Pasów".

90'
TRZY MINUTY DŁUŻEJ!

89'
Genialna robinsonada w wykonaniu Kamenara! Goalkeeper w dobrym stylu wyciągnął piłkę po soczystym strzale z dystansu. Futbolówka leciała tuż przy prawym słupku.

89'
Dankowski podjął próbę kopii swojego wyczynu z ostatniego meczu ligowego z Koroną Kielce. Niestety, ale przed chwilą, piłka kopnięta zdecydowanie niecelnie.

88'
żółta kartka Alvarinho zaliczył subtelny upadek na murawę. Jednak, faul Jendriska był wyraźny i taktyczny, bo Portugalczyk mógł uderzać z dobrego miejsca.

87'
Steblecki wpuszczony w celu pomocy linii ofensywnej. Na ławkę został ulokowany Mateusz Cetnarski.

86'
Piotr Polczak z faulem. Za rękę był trzymany Riera.

84'
Riera już na boisku. Bence Mervo z płaczem poza na nim. Jakiś uraz dopadł zmiennika Bilińskiego.

82'
Covilo w ocenie kibiców był łapany za koszulkę w szesnastce Wrocławian. Do protestów dołączył również Jacek Zieliński.

80'
Brawa dla Grajciara! Bohater dostał czas na odpoczynek, a w jego miejsce został wydelegowany Stjepanović.

78'
Dzieje się, dzieje się... Vestenicky z celnym uderzeniem na bramkę. Kropnięcie z dosyć ostrego kąta zatrzymał Kamenar.

77'
Brzyski "przekręcony" przez Dankowskiego. Obrońca najpierw świetnie zablokował rywala, a potem doprowadził do tego, że ten musiał popełnić przewinienie.

75'
Obrona Śląska Wrocław nie wyciąga wniosków... Po raz kolejny, do strzału doszedł Covilo. Przed momentem, na jej szczęście, nieznacznie się pomylił głową.

73'
Trafienie na 2:2 wisi w powietrzu. Technicznie próbował Tomasz Brzyski. Ekwilibrystyczny strzał z głębi pola karnego, powędrował w bliskiej od prawego słupka bramki.

71'
Krzysztof Piątek bez gola w dzisiejszym meczu. Jego już na murawie nie ma, Jacek Zieliński dał szansę Vestenicky'emu.

69'
KAMENAR SHOW!
Bramkarze ekipy gospodarzy pokazał naprawdę klasę! Dwukrotnie wybronił swój skład z opresji! Najpierw z uderzenia Piątka, a potem zatrzymał silną dobitkę od kolegi napastnika Cracovii.

68'
Nieoczekiwana próba w wykonaniu Augusto zrobiła dużo zamieszania. Soczyste kropnięcie z dalszej odległości, z trudem na rzut rożny sparował Grzegorz Sandomierski.

66'
Tak jak wspomniałem, nadzieja wróciła do gości. Jakub Wójcicki spróbował zgrabnie asystować z prawego skrzydła boiska. Jego zagranie okazało się jednak zbyt głębokie. Pewny chwyt zaprezentował Kamenar.

64'
2:1! Krakowscy kibice mają jeszcze nadzieję!
Covilo... Pomocnik wygrał powietrzny bój z dwoma obrońcami Śląska Wrocław. Chirurgiczny strzał głową z bliskiej odległości okazał się nie do obrony dla Kamenara.

63'
Dobra i ważna obrona w wykonaniu Dvaliego. Stoper niezbyt efektownie, ale za to skutecznie, przerwał podanie z prawego skrzydła boiska.

62'

60'
Grajciar mocno ucierpiał po przypadkowym starciu z Piątkiem.

59'
Zapowiadana korekta. Mervo na placu gry zmienił Bilińskiego.

57'
2:0! Grajciar Show!
Drugi gol Petera Grajciara! Słowak wykorzystał genialnie odegranie od Morioki, który efektownie zwiódł dwóch rywali. Pomocnikowi Śląska Wrocław, pozostawało tylko troszeczkę podciąć piłkę nad interweniującym Sandomierskim.

56'
Za chwilę ujrzymy zmianę w składzie gospodarzy.

55'
żółta kartka Jakub Wójcicki został nadepnięty na stopę przez Dvaliego. Sędzia uznał, że czas pokazać żółtą kartkę.

53'
Jendrisek bez pardonu zablokował Goncalvesa. Za chwilę, obejrzymy stały fragment gry dla "Wojskowych".

52'
Faul w środku pola. Niego dopuścił się Goncalves.

50'
Gorąco, gorąco było pod bramką Sandomierskiego! Dankowski znakomicie dograł do swoich kolegów w polu karnym. Instynktownie strzał Morioki z paru metrów wybronił bramkarz. Ale... wcześniej, arbiter liniowy wskazał ofsajd.

48'
Alvarinho za wszelką cenę usiłował dograć do wbiegającego Bilińskiego. Zagranie z lewego skrzydła zostało szybko przerwane.

47'
W przerwie doszło do pierwszej zmiany w składzie przyjezdnych. Mateusz Szczepaniak został zastąpiony przez Erika Jendriska.

46'
II CZĘŚĆ MECZU!

Kibice zgromadzenie we Wrocławiu nie mają większych powodów do odczucia nudy. Początek meczu należał do gospodarzy, a już potem inicjatywę przejęli podopieczni Jacka Zielińskiego. Krakowianom brakowało konkretności pod bramką Kamenara.

45'
KONIEC I POŁOWY MECZU!

44'
Udało się zakończyć strzałem sytuację po rzucie wolnym. Niezłe wgranie Brzyskiego głową zakończył Polczak. Temu zabrakło zdecydowanie precyzji.

43'
Adam Kokoszka taktycznie przerwał atak gości.

42'
Coraz bliżej gola dla Cracovii! Mateusz Cetnarski w gąszczu obrońców z Wrocławia, dotknął piłkę głową. Strzał z bliskiej odległości poleciał w zasięgu rękawic Kamenara.

40'
Cetnarski przetrzymywał rywala za koszulkę. Nie mogło być innego werdyktu, jak przyznanie gospodarzom rzutu wolnego.

39'
Zamieszanie po kornerze dla Śląska Wrocław. Kokoszce zabrakło dokładnego przyjęcia piłki.

36'
Goście w nataciu! Covilo ponownie wygrał powietrzną rywalizację! Strzał Bośniaka powędrował minimalnie nad poprzeczką. Koledzy do niego mieli pretensje, ponieważ oczekiwali oni zgrania do Piątka.

34'
Kamenar po raz kolejny wystawiony na ciężką próbę! Groźny i soczystym kropnięcie z okolic szesnastki błysnął Budzińskiego. Uderzenie skierowane w lewy, dolny róg bramki, doskonale zatrzymał Kamenar.

32'
Okazja dla Cracovii! Nie ma mocny na Covilo w powietrzu! Defensywny pomocnik oddał kapitalny strzał głową po centrze z lewego narożnika boiska. Refleksem błysnął Kamenar, parując piłkę.

31'
Chaos wkradł się w obronę gości. Rzut rożny dla gospodarzy po przypadkowym wybiciu Wójcickiego.

30'
Kamil Biliński zdziwiony. Arbiter główny zasygnalizował, że napastnik Śląska Wrocław, przewrócił Piotra Polczaka, w jego polu karnym.

28'
Ekipa z Krakowa coraz bardziej się rozkręca! Przed momentem, oglądaliśmy niecelne uderzenie z głębi pola karnego. Starał się bodajże Mateusz Szczepaniak.

26'
Piątek pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki. Snajper zagrał ją ręką.

25'
Marin Budziński podjął ryzyko. Popularny "Budzik" spróbował zaskoczyć bramkarza, strzelając zza pola karnego. Piłka, po jego dotknięciu, wylądowała nad poprzeczką bramki.

24'
Szanse na swoją pierwszą dobrą interwencję dostał Kamenar. Goalkeeper Wrocławian z ogromnym spokojem wyłapał piłkę po dośrodkowaniu jej od rzutu wolnego.

23'
Crossową piłkę w kierunku swoich napastników posłał Dvali. Panowie, chyba się nie zrozumieli...

21'
Bardzo niebezpiecznie z prawego sektora boiska zagrał Kamil Dankowski. Adresatem podania był wbiegający Morioka, jednak ten nie doszedł do piłki, bo ona zagrana minimalnie za mocno.

19'
Morioka wybitnie dostrzegł Kamila Bilińskiego. Napastnik w polu karnym rywala zbyt długo się wahał, co błyskawicznie wykorzystał Polczak, wytrącając mu futbolówkę spod nóg.

18'

17'
Przewinienie w wykonaniu Szczepaniaka. Grajciar umiejętnie zszedł przed napastnika Cracovii, i wymusił na nim faul.

15'
Ofsajdu doszukał się zespół sędziowski. Na pozycji spalonej znalazł się Kamil Biliński, napastnik Śląska Wrocław.

14'
Kuba Wójcicki nieprzepisowo atakowany we własnej szesnastce. Obrońca mógł liczyć sędziego, który doskonale widział całą sytuację.

13'
Marcin Budziński z faulem na własnej połowie. Alvarinho wystąpił w roli ofiary.

11'
Celeban był tam, gdzie miał być. Środkowy obrońca świetnie głową przerwał groźną centrę z lewego skrzydła boiska.

10'
Coś drgnęło u gości. Polczak dosyć wysoko, bo pod bramką Kamenara. W jego kierunku leciało prostopadłe podanie, ale stoper spóźnił się ze wślizgiem.

8'
"Wojskowi" z zamiarem podwyższenia. Morioka oddał niezbyt przygotowany strzał z dalszej odległości. Chwilę wcześniej, ambitnie w walce o górną piłkę wyglądał Piotr Celeban.

7'
1:0! To się nazywa kontra!
Nieudanie wybity rzut rożny przez Cracovię zakończył się dla niej tragiczne. Podanie otrzymał Grajciar, a potem zza pola karnego, przepięknie przymierzył tuż przy lewym słupku bramki.

5'
Grajciar posłał piłkę w dobre miejsce. Kilku jego kolegów z klubu skakało do lecącej futbolówki, jednak genialnym piąstkowaniem popisał się Grzegorz Sandomierski.

4'
Jakub Wójcicki faulował w niezbyt dobrym miejscu dla swojego zespołu. Gospodarze będą mieli okazję na centrę w pole karne.

3'
Kąśliwe dośrodkowanie z prawej flanki wykonał Grajciar. Sytuację próbował ratować Alvarinho, ale jego strzał z ostrego kąta został skutecznie powstrzymany.

2'
Śląsk Wrocław próbuje na obu skrzydłach.

1'
Augusto po raz pierwszy w tym meczu zagrywał piłkę z lewego skrzydła. Szybko akcję przerwali obrońcy.

*'
Gramy!

*'
Minuta ciszy poświęcona Ryszardowi Urbankowi.

*'
Za odpowiedni przebieg wydarzeń na płycie boiska będzie dbał Piotr Lasyk.

*'

*'
Na dobre tory wracają "Pasy". Klub z Krakowa w ostatnich trzech pojedynkach ligowych zgromadził aż siedem punktów. Taki stan rzeczy musi cieszyć, ponieważ wcześniej Cracovia nie potrafiła wygrać od...sześciu spotkań.

*'
Ekipa Mariusza Rumaka, Śląsk Wrocław, ostatnim zwycięstwem przerwał bardzo niekorzystny ciąg wyników - 4 mecze bez wygranej. Wrocławscy kibice będą mieli nadzieję na to, że i dziś nie zawiodą.