Stekelenburg - Karsdorp, Bruma, Van Dijk, Blind - Wijnaldum, Klaassen, Strootman (79' Classie) - Sneijder (46' Propper), Janssen (84' Dost), Promes
Gorbunov - Polyakov, Sivakov, Politevich, Bordachev - Maevski (46' Hleb), Korzun - Gordeichuk (74' Volodko), Krivets (66' Kislyak), Rios - Kornilenko

Mecze na żywo: Holandia - Białoruś
FT'
Dziękuję ślicznie Państwu za uwagę.

FT'
Holandia w pełni zasłużenie sięgnęła po komplet punktów w tym starciu. Zbyt dużo błędów indywidualnych po stronie Białorusi. Promes - w mojej ocenie MVP dzisiejszych zawodów.

FT'
KONIEC MECZU!

90+1'
Gospodarze jeszcze chcą dobić przeciwnika. Promes znów zaangażowany w dobrą akcję ofensywną. Jego podanie do Dosta zostało w porę powstrzymane przez jednego ze stoperów.

90'
Arbiter główny dorzucił dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

89'
Promes w świetnym momencie został zablokowany.

88'
Holandia w kolejnej serii gier zagra z Francją. Ten pojedynek już dziś elektryzuje piłkarską Europę.

86'
Chyba już wszyscy Holendrzy mają przynajmniej jeden strzał na bramkę w aktualnie rozgrywanym widowisku. Przed chwilą oglądaliśmy soczyste kropnięcie piłki przez Blinda. Syn selekcjonera "Oranje" jednak nieczysto uderzył w futbolówkę.

84'
Napastnik Sportingu Lizbona, Dost, w miejsce Janssena. Drugi z wymienionych spełnił swoją misję na boisku.

83'
Van Dijk najwyżej wyskoczył do centry od rzutu rożnego. Środkowy obrońca niedokładnie nakrył futbolówkę głową.

82'
Przewidywalny strzał Proppera. Korner.

81'
Obie reprezentacje już wyczekują ostatni gwizdek arbitra. Holandia bawi się piłką, a Białoruś nie wierzy w odmianę niekorzystnej sytuacji.

79'
Zmiana. Strootman otrzymał gromkie brawa od kibiców. Classie wydelegowany przez swojego selekcjonera.

78'
Ponownie na pozycji spalonej znalazł się Janssen. Ofsajd naprawdę bardzo minimalny.

77'
Strootman postraszył przeciwnika z bardzo dużej odległości. Huknięcie bez większego przygotowania minimalnie minęło światło bramki Gorbuova.

76'
Niezłą szarżą na dwudziestym metrze błysnął Promes. Jego strzał w ostatniej chwili wślizgiem odbili obrońcy z Białorusi.

75'
Gorbanov końcówkami palców wyratował swoich kolegów przed utratą kolejnego gola! Bramkarz sprawnie sparował na słupek piłkę, którą z siedemnastego metra uderzył Wijnaldum.

74'
Niżej wspomniana zmiana... Volodko dostał szansę, a na boisku zastąpiony został Gordeichuk.

72'
Szykuje się trzecia zmiana w ekipie gości.

71'
No,no...

69'
Przyjezdni próbują jakoś odebrać piłkę przeciwnikom, którzy ją w bardzo sprawny sposób operują.

67'
Gospodarze w poszukiwaniu kolejnego trafienia! Propper dopadł do bezpańskiej piłki tuż przed szesnastką rywala. Jednak... Kropnięcie wysoko nad bramką.

66'

63'
4:1! Liczne próby dały efekt!
Swojej bramki w tym spotkaniu doczekał się Janssen. Dobry rajd z piłką zakończony fenomenalnym strzałem z dystansu. Napastnik Holandii posłał futbolówkę tuż przy prawym słupku.

61'
Janssen znów zza pola karnego. Ładny strzał z pół obrotu został pewnie zneutralizowany przez Sketelenburga.

59'
Janssen zdecydował się podjąć ryzyko z dalszej odległości. Próbę dzielnie swoim ciałem zatrzymał Politevich.

58'
Przyjezdni w tym momencie powinni spróbować zaatakować. Bramka na 3:2 może wnieść dużo zamieszania.

56'
żółta kartka Strzelec gola dla Białorusi, Rios, otrzymał żółtą kartkę. Pomocnik nie wytrzymał ciśnienia podczas próby odbioru.

55'
3:1! Klassen z bramką!
Prosty błąd w obronie popełnił Sivakov. Strata tuż przed swoim polem karnym okazała się bardzo zgubna. Futbolówkę przejął Janssen i uderzył na bramkę, piłka odbiła się od prawego słupka i trafiła pod nogi Klassena, który z bliska się nie pomylił.

54'
Dobrą sytuację na gola miał Daley Blind. Obrońca Manchesteru United był niekryty, co spowodowało, że spróbował swoich sił z okolic pola karnego. Jego uderzenie bez jakiegokolwiek przyjęcia poszybowało obok lewego słupka.

53'
Promes mocno wgrał piłkę na szesnastkę po rzucie wolnym. Janssen w bardzo trudnych warunkach starał się zaskoczyć bramkarza Białorusi. Piłka powędrowała wysoko nad bramką.

52'
Gra przerwana. Sivakov wykazał się nadmierną agresją w pobliżu własnego pola karnego.

50'
Gol dla Białorusi powinien nam przynieść dużo dynamiczniejszy zwrot akcji na płycie murawy.

49'
Faul na piłkarzu Holandii. W bezwzględnej walce nieczysto został powstrzymamy Janssen.

47'
2:1! I jest kontakt!
Dynamiczna akcja na lewej flance. Kornilenko na nogę Riosa, a ten z bliskiej odległości, ulokował piłkę tuż przy lewym słupku bramki.

46'
Roszada również u gości. Hleb w miejsce Maevskiego.

46'
Zmiany dokonał trener Blind. Sneijdera na placu gry zastąpił Propper.

46'
Ruszamy z drugą odsłoną!

Ktoś z Państwa jest zaskoczony?

Holandia prowadzi zasłużenie. Jednak trzeba docenić Białoruś za kilka niezłych, składnych akcji pod holenderskim polem karnym.
Obrona gospodarzy dzisiaj nie jest monolitem, co najlepiej pokazały sytuacje, w których Kornilenko mógł zaliczyć dwa trafienia.

2:0 do przerwy!

44'
Ciekawa centra w realizacji Korzuna. Bliski przecięcia toru lotu piłki był Kornilenko, jednak w porę ją wyłapał bramkarz z Holandii.

43'
Chaos pod bramką Stekelenburga. Dobre uderzenie z dystansu podjął Korzun. Futbolówka po jego dotknięciu poleciała tuż nad poprzeczką bramki.

42'
Jest chęć ofensywnej gry u przyjezdnych. Jak na razie brakuje postawienia kropki nad "i".

40'
100% dla gości! Krivets wybitnie zagrał prostopadle do Kornilenki. Snajper wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem, lecz w kulminacyjnej części akcji, zagrał bardzo nieczysto. Piłka wylądowała obok lewego słupka.

38'
Rios z nawet niezłym dośrodkowaniem z prawej flanki boiska. Do piłki ruszył Kornilenko, jednak w starciu z jednym ze stoperów był na straconej pozycji.

36'
Kornilenko otrzymał słowną reprymendę od sędziego głównego. Napastnik po gwizdku arbitra zachował się nie zbyt sportowo.

35'
Janssen złapany na pozycji spalonej. Napastnik nie dosłyszał gwizdka, bo jeszcze chciał kontynuować przerwaną akcję.

33'
Milimetrów brakowało, aby Białoruś zdobyła kontaktową bramkę! Krivets idealnie na wolne pole do Maevskiego, a ten z ostrego kąta posłał futbolówkę tuż obok bramki Steketelnburga.

32'
2:0! Holandia ma podwyższenie!
Promes autorem dosyć kuriozalnego gola! Soczysty wolej zza pola karnego minęło wszystkich w polu karnym i ostatecznie wylądowała obok nóg zaskoczonego i zasłoniętego Gorbunova.

31'
Wijnaldum bliski podwyższenia wyniku! Pomocnik bardzo solidnie przymierzył się do uderzenia z kilkunastu metrów, jednak skutecznie popracował obrońca, który ofiarnie zblokował huknięcie.

30'
Gwizdek arbitra. Bordachev wbrew przepisom zatrzymał dobrze szarżującego przeciwnika.

28'
Faul na połowie Białorusi. Cenny rzut wolny wypracował Wijnaldum.

27'
Podanie do bramkarza z rzutu rożnego przedstawił Sneijder. Kompletnie zmarnowana szansa na zagrożenie rywalowi po stałym fragmencie.

26'
Polyakov skutecznie wyczyścił sytuację w swojej strefie. "Oranje" zaczną grę od lewego narożnika boiska po interwencji bocznego obrońcy.

25'
Kibice Holandii już wstali z krzesełek! Ich pupil umieścił piłkę w siatce po wrzutce od rzutu wolnego. Sędzia jednak gola nie uznał, ponieważ na pozycji spalonej znajdował się Van Dijk.

24'
Sneijder na pole karne Białorusi... Pewna interwencja jednego z zawodników w koszulce gości.

22'
Janssen po raz kolejny poszukiwany w polu karnym. Snajper oddał strzał głową, ale piłka po jego próbie poleciała obok prawego słupka.

21'
Korner dla gospodarzy. Powstrzymana wrzutka Promesa z linii końcowej boiska.

20'
71%:29% - statystyka (posiadanie piłki).

18'
Inicjatywa po stronie Białorusi. Chwilowa... Holandia rusza z nowym atakiem.

16'
Udało się zakończyć sytuację po rzucie wolnym. Kornilenko oddał niezbyt przygotowany strzał z niełatwej pozycji. Piłka ostatecznie wylądowała obok światła bramki.

14'
1:0! Goool!
Promes kapitalnie odnalazł się w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Białorusi. Zawodnik sprytnym, płaskim uderzeniem z kilku metrów pokonał bramkarza gości.
Futbolówka umiejscowiona w prawym sektorze bramki.

12'
Wesley Sneijder zakończył rzut wolny bardzo indywidualnie. Soczyste kropnięcie z kilkudziesięciu metrów pofrunęło wysoko nad poprzeczką bramki Białorusi.

11'
Świetnie wykonany stały fragment gry. Maevski idealnie wyszedł w powietrze, aby zamknąć wrzutkę z rzutu wolnego. Doszedł do sytuacji strzeleckiej, lecz zagranie głową powędrowało obok lewego słupka bramki.

10'
Bruma popełnił przewinienie w środkowej strefie boiska. Szkocki arbiter przyznał przyjezdnym rzut wolny.

8'
Kolejna akcja gospodarzy. Klassen solidnie przymierzył z paru metrów. Goalkeeper mógł odetchnąć z ulgą, ponieważ w genialnym momencie strzał wyblokowali jego obrońcy.

6'
Gorbunov fantastycznie zainterweniował na linii. Bramkarz idealnie sparował bardzo kąśliwe uderzenie z kilkunastu metrów w wykonaniu Janssena. Piłka leciała w prawy, dolny róg bramki.

5'
Przerzut piłki na prawe skrzydło w wykonaniu Sneijdera. Karsdorp był bardzo zdeterminowany, jednak zabrakło dokładności w podaniu od doświadczonego pomocnika.

4'
Próbę zza pola karnego wykonał Strootman. Silny, płaski strzał z dystansu powędrował tuż obok prawego słupka bramki Gorbunova.

3'
Dwie groźne wrzutki na głowę Janssena. Napastnik próbował skutecznie finalizować podania, ale zabrakło mu precyzji.

2'
Goście próbują wywrzeć pressing w pobliżu pola karnego gospodarzy.

1'
Holandia w ataku pozycyjnym.

*'
Start!

*'
Nadchodząca batalia będzie rozgrywana w Rotterdamie.

*'
Przed nami hymny państwowe!

*'
Ten mecz w roli arbitra będzie obsługiwać Craig Thomson. Szkockiemu sędziemu w efektownej i efektywnej pracy będzie pomagać zespół w składzie: David McGeachie, Francis Connor oraz John Beaton.

*'

*'
Zestawienie "Oranje" już znamy! Lada chwila powinien pojawić się skład gości.

*'
Oba teamy w pierwszej serii gier zanotowany remisy. Holandia ze Szwecją (1:1), a Białoruś bezbramkowo skończyła mecz z wyżej notowaną Francją.

*'
W historii odbyło się sześć starć pomiędzy obiema ekipami. Czterokrotnie lepsi z boiska schodzili Holendrzy, a dwa razy ze zwycięstwa cieszyła się reprezentacja Białorusi.

*'
Pojedynek zostanie rozegrany w ramach el.Mistrzostw Świata 2018. W grupie "A" oprócz dwóch wyżej wymienionych zespołów występują również: Bułgaria, Francja, Luksemburg oraz Szwecja.

*'
Nudy w piątkowy wieczór raczej nie będzie...

*'
Witam Państwa serdecznie! I bez większych oporów zapraszam na naszą relację tekstową LIVE z meczu: Holandia - Białoruś. Spróbujemy Państwu jak najbardziej przybliżyć wydarzenia w nadchodzącym spotkaniu.