Gostomski – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste – Palanca (82' Alabo), Możdżeń, Cebula (53' Zając), Aankour, Pyłypczuk – Sekulski (68' Gabovs)
Jałocha – Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak – Błąd (46' Yussuff), Łukasiewicz, Marciniak (64' Siemaszko), Bozok (75' Abbott) – Szwoch – Zjawiński

Mecze na żywo: Korona Kielce - Arka Gdynia
Dziękuję ślicznie Państwu za wspólnie spędzony czas.

FT'
Korona z kolejnym zwycięstwem w lidze!

90+4'
Diaw świetnie zablokował strzał Szwocha z okolic pola karnego. Niepewną interwencją błysnął Gostomski.

90+3'
Bardzo długi wyrzut piłki z autu zaprezentował Warcholak. Pechowo dla niego, że zagranie szybko głową wybił obrońca klubu przeciwnego.

90+3'
Szanują futbolówkę piłkarze z Kielc.

90+1'
Za wysokie wgranie futbolówki z lewego narożnika boiska. Żaden z piłkarzy w niebieskich koszulkach nie miał szans na zamknięcie dośrodkowania.

90'
Cztery minuty doliczone.

89'
Frustracja w szeregach drużyny z Gdyni.

87'
Mateusz Szwoch zbyt głęboko wrzucał bezpośrednio od rzutu wolnego. Maciej Gostomski mógł sie pochwalić dobrym chwytem piłki.

86'
żółta kartka Radek Dejmek upomniany kartką za nieudolnie wyprowadzony atak na piłkę.

85'
Zepsuta kontra w wykonaniu Korony Kielce. Zabrakło zdecydowanie szybkości Zającowi. Później Alabo niedokładnie dogrywał z prawego skrzydła.

84'
Ogromne gwizdy na stadionie. Rymaniak spóźnił się ze wślizgiem na piłkę. Chwilę wcześniej, sędzia liniowy wskazał spalonego.

83'
żółta kartka Ken Kallaste drugim piłkarzem z kartką. Blok obrońcy nie zbyt się klasyfikował na pokazanie żółtej kartki. Ale to już historia...

82'
Dani Alabo za Palancę. Ta roszada oznacza, że obaj szkoleniowcy dokonali wszystkich zmian.

81'
Yussuff podjął rękawice. Pomocnik spróbował szczęścia z dystansu. Zagranie bardziej przypominało zagranie piłki w rugby.

80'

78'
Abbott w walce wręcz z Rymaniakiem. Sędzia uznał, że świeżo wprowadzony napastnik faulował obrońcę Korony Kielce.

77'
Tak trochę bez konceptu atakuje aktualny beniaminek LOTTO Ekstraklasy.

75'
Miroslov Bozok zmieniony przez Pawła Abbotta.

73'
Radek Dejmek jest zawsze groźny w powietrzu! Środkowy obrońca zdołał oddać strzał głową. Kibice się zawiedli, bo piłka pofrunęła wysoko nad poprzeczką.

71'
Brak komunikacji na linii stoperów Arki. Gabovs bliski przejęcia bezpańskiej piłki.
Zając w starciu z Jałochą nabawił się drobnego urazu.

70'
Podopieczni Grzegorza Nicińskiego próbują przejąć inicjatywę.

68'
Zmiana. Gabovs na placu gry za Sekulskiego. Tomasz Wilman chce bronić wyniku.

67'
Soczysta próba Sołdeckiego z 20. metrów. Piłka zmierzała w lewy, dolny róg bramki, ale doskonałą robinsonadą popisał się Gostomski. Zbyt dużo swobody dostał obrońca Arki.

65'
Konrad Jałocha zaliczył fachowy chwyt po groźnym kropnięciu Możdżenia z dystansu.

64'
Zmiana. Długo awizowany Siemaszko w miejsce Adama Marciniaka.

62'
Co zrobił Zjawiński?! Przepiękny strzał z głębi szesnastki! Futbolówka odbiła się od prawego słupka bramki. Gdyby piłka zmierzała kilka centymetrów w lewo, to Gostomski byłby bez szans na skuteczną obronę.

61'
Ogromną owację za swoją pracę odebrał Diaw. Senegalski stoper pokazał, jak czysto odebrać rywalowi piłkę. A tym rywalem przed momentem był Szwoch.

60'
Mateusz Szwoch zagrywał z prawego skrzydła. Pomocnik głęboko wierzył w powodzenie swojego podania. Niestety, ale futbolówka posłana zdecydowanie za głęboko.

58'
Gostomski asekuracyjnie sparował silne dośrodkowanie z lewego skrzydła. Patrząc na to, jak piłka leciała, to interwencja była raczej niepotrzebna.

56'
Diaw próbował zaskoczyć Jałochę, lobując go z dalszej odległości. Piłka nawet miała niezłą rotację, lecz w końcówce wpadła w rękawice bramkarza.

55'
Ewentualna wygrana gospodarzy jedno. Trzecia wygrana w lidze z rzędu!

53'
Zmiana. Cebulę zastąpił Zając.

51'
Jałocha zachował klasę! Pylypchuk z dziecinną łatwością urwał się gdyńskiej obronie. Ukrainiec uderzał głową na bramkę, jednak w punkt, gdzie stał bramkarz Arki.

50'
Strzał na dobicie statystyki wykonał Antoni Łukasiewicz. Solidne huknięcie z dalszej odległości ulokowane w centralną część bramki.

49'
Maciek Gostomski otrzymał prezent od Bozoka. Piłkarz Arki wyrzucił piłkę z autu wprost w rękawice goalkeepera.

48'
Bomba Dariusza Zjawińskiego z dystansu. Na pomoc swojemu bramkarzowi ruszył Kallaste, ofiarnie zatrzymując silnie uderzoną piłkę.

46'

46'
Zmieni się wynik spotkania? Między innymi na takie pytanie odpowie nam druga połowa, która już się rozpoczęła!

Korona Kielce w mojej ocenie zasłużenie prowadzi po pierwszych czterdziestu pięciu minut. Jednak dobra postawa Gostomskiego pozwoliła uchronić gospodarzy przed utratą gola w ekstremalnych sytuacjach.

45+2'
Koniec pierwszej połowy!

45'
1 minuta - taki komunikat od spikera.

44'
Za chwilę się dowiemy, o ile arbiter przedłużył pierwszą odsłonę.

42'
Darek Zjawiński pomylił się o kilka centymetrów! Napastnik beniaminka był bliski tego, aby domknąć zagranie kolegi z woleja. Zabrakło naprawdę paru centymetrów.

41'
Dośrodkowanie piłki z narożnika boiska przez zawodnika Arki. Gwizdek Daniela Stefańskiego, który zasygnalizował, że piłka przekroczyła linię końcową.

39'
Arka mogła szybko odpowiedzieć!
Silne uderzenie z głębi pola karnego zostało skutecznie odbite przez Macieja Gostomskiego!

38'
1:0! Co oni zrobili?!
Fenomenalna akcja kilku zawodników Korony Kielce! Jacek Sekulski zakończył akcję na jeden kontakt. Napastnik gospodarzy nie mógł spudłować głową z paru metrów!

36'
Na pozycji spalonej Mateusz Szwoch. Ofensywny piłkarz nie za bardzo uważał na ustawienie bloku defensywnego.

34'
5:1 - statystyka odnosząca się do ilości poddanych prób na bramkę.
1:0 - statystyka, która bierze pod uwagę celność uderzeń.

32'
Sekulski miał genialną sytuację na otworzenie wyniku! Strzał z niemal miejsca instynktownie odbił przed siebie Jałocha. Kropnięcie zostało oddane z dwunastego metra!
W tej sytuacji niezłym zmysłem błysnął Aankour.

31'
Cross w kierunku Sekulskiego. Dobre zagranie, ale w porę piłkę głową na aut wybił Marcjanik.

28'
Brak sytuacji, które wzbudziłyby zainteresowanie publiczności. Jak na razie oglądamy dużo przewinień.

26'
Zawodnik Korny Kielce uniemożliwił rywalowi wyrzut piłki z autu. Sędzia nie pokazał żółtej kartki.

24'
Ofsajd. Sędzia liniowy zasygnalizował spalonego zawodnika z Gdyni. Muszę przyznać, że arbiter wykazał się genialną obserwacją, bo ofsajd był naprawdę minimalny.

23'
Gwizdek arbitra. Pylypchuk spóźnił się z odbiorem piłki. Zamiast w piłkę, to trafił w nogę przeciwnika.

22'
Przyjezdni są niepokonani od czterech kolejek!

19'
Arka Gdynia dosyć biernie w ofensywie. Dużo lepiej na tym polu wygląda drużyna prowadzona przez Tomasza Wilmana.

17'
Nieudany blok w wykonaniu Antoniego Łukasiewicza. Rzut wolny dla gospodarzy.

16'
Uderzenie na vivat w realizacji gracza Korony Kielce. Futbolówka zdecydowanie zeszła z nogi Rymaniaka. Któryś z kibiców otrzymał darmową piłkę.

15'
Kolejna wrzutki Palanki ze stałego fragmentu gry. Ponownie wysoko poszli zawodnicy Korono, jednak znów przegrali oni rywalizację w powietrzu.

14'
Sołdecki w faulu taktycznym. Goście zaostrzyli grę na własnej połowie.

12'
Chaos w szesnastce Arki po rzucie wolnym. Kilku piłkarzy Korony wysoko wyskoczyło do lecącej piłki, lecz żadnemu z nich nie udało się oddać strzału na bramkę.

11'
Warcholak zaczepił Pylypchuka. Ten pierwszy ma pretensje do arbitra, że przerwał grę.

8'
Marcin Cebula walczy o to, aby kontynuować zawody. Pomocnik wraz ze sztabem medycznym opuścił boisko. Mamy nadzieję, że za chwilę wróci.

7'
żółta kartka Żółta kartka dla Adama Marciniaka. Daniel Stefański zauważył w jego ocenie niebezpieczną nakładkę.

6'
Mateusz Możdżeń faulował w indywidualnym starciu. Sędzia przyznał rzut wolny ekipie z województwa pomorskiego.

4'
Palanca ładnie z dystansu. Ale nieprzygotowane uderzenie... Piłka poleciała daleko od prawego słupka bramki Jałochy.

2'
Długa piłka w kierunku Diawa. Senegalczyk został najbliżej bramki Jałochy, jednak nie zdołał skutecznie opanować lecącej futbolówki.

1'
Korner dla Korony! Groźne zgranie piłki przez Sekulskiego narobiło trochę zamieszania...

*'
Mecz na Kolporter Kielce rozpoczęty!

*'

*'
Rozjemcą tego spotkania będzie Daniel Stefański.

*'
Klub z Gdyni ma szansę na wskoczenie na fotel lidera w tabeli. Do realizacji tego celu potrzebne jest zdobycie kompletu punktów w nadchodzących zawodach.

*'

*'
Rezerwa Korony Kielce: Pesković, Wierchowcow, Gabovs, Marković, Zając, Przybyła, Abalo

*'
W drugim sobotnim meczu 8.kolejki LOTTO Ekstraklasy, Korona Kielce zagra u siebie z Arką Gdynia.