Sommer - Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez - Behrami, Dzemaili, Xhaka, Shaqiri, Embolo (73' Seferović) - Mehmedi (85' Lang)
Lloris - Sagna, Rami, Koscielny, Evra - Sissoko, Cabaye, Pogba - Coman (62' Payet), Griezmann (77' Matuidi), Gignac

90+3'
Dziękuję uprzejmie Państwu za wspólną uwagę. Życzę dobrej nocy.

90+3'
Rozległ się ostatni gwizdek arbitra!
Francja zwycięzcą swojej grupy. Szwajcaria drugą reprezentacją, która wchodzi bezpośrednio do fazy pucharowej.

90+2'
Dzemali faulował rywala w polu karnym Francji. Pomocnik usiłował zamknąć długie dośrodkowanie z prawego sektora boiska.

90+2'

90'
Mecz 3.kolejki grupy "A" został przedłużony o dwie minuty.

88'
Mur świetnie ustawiony przez Sommera. Strzał Payeta z rzutu wolnego odbił się od... swojego kolegi z reprezentacji.

87'
Ręką zagrał Schar. Przewinienie miało miejsce blisko pola karnego Szwajcarii.

85'
Zmiana. Lang zastąpił Mehmediego.

84'
Ofsajd Seferovicia. Jeśli się przeanalizuje powtórkę, to ciężko o jakąkolwiek wątpliwość.

82'
żółta kartka Koscielny upomniany kartką. Chodziło o groźne wejście na nogi Lichsteinera.

80'
Payet znów spróbował szczęścia z niełatwej pozycji. Tym razem strzał z pierwszej piłki powędrował w pobliżu prawego słupka. Gwiazdor Francji próbował tuż sprzed szesnastki.

79'
Shaqiri zmieniony został przez Fernandesa.

77'
Zmiana. Matuidi pojawił się na boisku, a miejsce na nim udostępnił mu Griezmann.

75'
Payet blisko kosmicznego gola! Pomocnik kończył akcję, którą doskonale na prawym skrzydle rozprowadził Sissoko. Efektowny wolej z głębi pola karnego obił poprzeczkę bramki.

73'
Seferović już na murawie. Embolo otrzymał podziękowania od swojego szkoleniowca.

70'
Jak na razie Szwajcaria z minimalną przewagą. Podopiecznych Petkovicia częściej możemy oglądać w akcjach ofensywnych.

67'
Niezły rajd Sissoko na prawej stronie. Pomocnik już przymierzał się do dośrodkowania, ale w porę wślizgiem popracował defensor rywala.

66'
Dobre wgranie piłki przez Payeta. Ostra centra jednak została skutecznie przecięta przez stopera Szwajcarii.

64'
Z rzutu rożnego próbował bezpośrednio wkręcać Shaqiri. Piłka po jego efektownej próbie powędrowała minimalnie nad poprzeczką.

62'
Zmiana. Payet przywitany ogromnymi brawami. Z boiska zdjęty został Coman.

60'
Minęła godzina gry. Żaden ze szkoleniowców jeszcze nie zdecydował się na przeprowadzenie jakiejkolwiek zmiany w składzie.

59'
Faul taktyczny w środkowej strefie boiska zaliczył jeden ze Szwajcarów.

57'
Griezmann pokazał show!
Zawodnik Atletico z Pogbą bliscy rozmontowania bloku defensywnego. Silne uderzenie tego pierwszego z okolic pola karnego zostało fantastycznie sparowane przez Sommera.

56'
Umiejętne wyjście z bramki pokazał Lloris. Goalkeeper w odpowiednim momencie uprzedził Embolo, który starał się dotrzeć do prostopadłego podania.

54'
Piłka do wymiany. Futbolówka ucierpiała po starciu Griezmanna ze szwajcarskim obrońcą.

52'
Celne kropnięcie Gignaca z dalszej odległości. Sommer nie mógł się zbytnio denerwować, bo futbolówka została kopnięta w sam środek bramki.

49'
Tak się przedstawia tabela grupy "A" w tym momencie

47'
Embolo groźnie zacentrował z prawej flanki boiska. Sytuację we własnym polu karnym uspokoił Koscielny, który mocno wybił piłkę.

46'
Druga połowa meczu!

Z ogromną niecierpliwością oczekuję drugiej odsłony!

45+2'
Koniec I części spotkania!
Francja z wielką przewagą. Paul Pogba dość łatwo dochodzi do sytuacji strzeleckich.

45+1'
Sędzia uznał, że 1 minuta będzie odpowiednim wymiarem doliczonego czasu.

45'
Zdecydowanie niecelny strzał oddał Dzemali z dalszej odległości. Futbolówka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

44'
Crossowe zagranie w kierunku Gignaca. Podanie okazało się trochę za mocne, co ułatwiło skuteczny chwyt Sommerowi.

42'
Sommer został zmuszony do dalekiego wyjścia z bramki. Bramkarz w odpowiednim momencie przerwał dobrze obiecujący się kontratak "Trójkolorowych".

41'
Przewinienie w wykonaniu Dzemaliego. Pomocnik spóźnił się ze wślizgiem na piłkę. Całe zdarzenie miało miejsce w środku pola.

39'
Gra przerwana, gwizdy na stadionie. Coman w ocenie sędziego nieprzepisowo odebrał futbolówkę tuż przed polem karnym Szwajcarów.

37'
Coraz bliżej gola dla gospodarzy tego turnieju. Pogba wraz z Gignacem dość zaborczo zachowują się w pobliżu pola karnego Sommera.

36'
Jak na razie Szwajcaria świetnie sobie radzi z zagrożeniami z tytułu rzutów rożnych.

35'
8 - tyle rzutów rożnych wykonała Francja w przeciągu 35. minut spotkania.

32'
Rodriguez zagrał piłkę ręką. Arbiter okazał się czujny i szybko odgwizdał złamanie powszechnie obowiązujących przepisów.

30'
Gignac ambitnie starał się sfinalizować wrzutkę Comana z lewego skrzydła. Zabrakło jednak paru centymetrów, aby napastnik właściwie nakrył piłkę głową.

29'
Zablokowane uderzenie Embolo. Jego ekipa będzie wznawiać akcję od rzutu rożnego.

27'
Coman faulowany na wysokości własnego pola karnego. Lichtsteiner winowajcą całej sytuacji.

25'
żółta kartka Zdecydowanie za agresywnie o piłkę walczył Rami. Środkowy obrońca próbował zagrać efektownymi nożycami. Ale mógł trafić w interweniującego obrońcę.

24'
Zamieszanie po rzucie rożnym dla Francji. Schar efektownie wybił piłkę poza plac gry.

22'
Rami przetrzymywał przeciwnika za koszulkę. Na faul na Embolo sędzia musiał zareagować.

20'
Sommer z udaną obroną. Gignac zagraniem głową usiłował zamknąć dośrodkowanie z lewego skrzydła boiska. Piłka powędrowała wprost w rękawice goalkeepera.

18'
Fenomenalne huknięcie Pogby z kilkudziesięciu metrów. Bombowe uderzenie powędrowało na poprzeczkę bramki Sommera. Coś czuję, że w tym meczu Pogba wpisze się na listę strzelców.

17'
Gignac w ostatniej chwili powstrzymany przez kapitalnie ustawionego stopera. Gdyby nie wybicie piłki przez Schara, to wiele kłopotów miałby Sommer.

15'
Efektowna interwencja Llorisa. Goalkeeper w niezłym stylu uratował piłkę przed opuszczeniem boiska. Interwencja bardzo ważna, bo Szwajcarzy sprawiają wiele problemów ze stałych fragmentów.

13'
Sommer wystawiony na kolejną próbę przez Pogbę! Pomocnik oddał bardzo silny strzał z głębi pola karnego. Futbolówkę zmierzającą w prawy, dolny róg, skutecznie wybił bramkarz.

12'
Pogba z bardzo dobrym uderzeniem z dystansu! Zawodnik Juventusu soczyście huknął z dwudziestego metra. Na posterunku jednak był Sommer, który umiejętnie sparował futbolówkę na korner.

10'
Mehmedi zmienił koszulkę. W tym celu musiał na chwilę opuścić plac gry.

8'
Szczęście po stronie Francji! Pogba był bliski "samobója"! Skrzydłowy nieudolnie wybijał futbolówkę, którą wcześniej z narożnika boiska zacentrował Xhaka. Na pomoc koledze ruszył Lloris, umiejętnie blokując Embolo.

7'
Rzut rożny dla "gospodarzy". Kocielny wybił piłkę, która była zagrana z prawego skrzydła boiska.

5'
Ryzykowna interwencja Koscielnego. Obrońca był bliski urazu głowy, bo wyciągniętą nogą piłkę próbował opanować Mehmedi. Stoper z polskimi korzeniami mógł się nadziać na przypadkowe uderzenie.

3'
Sędzia liniowy wskazała spalonego po stronie Szwajcarii. Na małym ofsajdzie w momencie podania znajdował się Embolo.

1'
Zablokowana próba Pogby zza pola karnego. Świetnie ustawiony obrońca powstrzymał zagrożenie.

*'
Wszyscy na stadionie oraz kibice przed tv liczą na kapitalne widowisko.

*'
Czas na hymny! Pierwszy będzie Szwajcarów.

*'
Znamy nazwisko sędziego, który poprowadzi spotkanie!

*'
Tak to wyglądało w historii...

*'
Jeszcze niecała godzinka do pierwszego gwizdka!

*'
Szwajcarii do wyjścia z fazy grupowej wystarczą (warianty):
1) wygrana lub remis z Francją,
2) porażka lub remis Rumunii z Albanią,

*'
Didier Deschamps zdecydował się na korekty w składzie w stosunku do poprzednich meczach.

*'
Kończymy zmagania w grupie "A". Pewna awansu Francja podejmie Szwajcarię, która już jedną nogą jest w fazie pucharowej rozgrywek.
Początek spotkania o 21:00