Kasprzik - Matuszek, Danch, Kopacz, Oss - Kallaste, Przybylski, Kurzawa, Cerimagić, Gergel (85' Skrzypczak) - Kante (77' Steblecki)

Mecze na żywo: Górnik Łęczna - Górnik Zabrze

90+5'
Koniec meczu!
Łęczna nad kreską na ten moment rozgrywek. Pojedynek w mojej ocenie na remis.

90+5'
Jakub Świerczok nieudanie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka po jego strzale powędrowała nad poprzeczką.

90+4'
Ostatnia szansa Łęcznej. Rzut rożny.

90+3'
żółta kartka Mierzejewski skupiony na przerwaniu kontry rywala. Musiała być kartka.

90+2'

90'
Cztery minuty szans dla obu drużyn na zmianę wyniku tego spotkania.

89'
Słupek uratował Prusaka. Oss bliski znakomitego sfinalizowania stałego fragmentu gry. Obrońca kapitalnie oddał strzał głową.

88'
żółta kartka Jakub Świerczok wracał do defensywy. Niestety napastnik zbyt mocno się zaangażował w odbiór piłki.

86'
Faul gospodarzy w polu karnym Górnika Zabrze. Któryś zawodnik w niewłaściwy sposób walczył o pozycję.

85'
Zmiana. Skrzypczak za Gergela.

83'
Jakub Świerczok mógł dobić zabrzan. Napastnik dostał piłkę na ósmy metr przed bramką, ale defensywa Łęcznej sprawiła, że snajper nie mógł uderzyć na bramkę.

82'
Kibice na stadionie użyli jakieś pirotechniki.

80'
Ambitna szarża Kallaste na lewym skrzydle boiska. Ale w porę sytuację wyjaśnili obrońcy, przechwytując futbolówkę.

78'
Druga roszada u gospodarzy. Jakub Świerczok zmienił na placu gry Pitrego.

76'
żółta kartka Zabraknie Bartosza Kopacza w następnym spotkaniu ligowym. Defensor został ukarany za popełnienie klasycznego przewinienia taktycznego.

75'
5415 widzów na stadionie.

74'
Zatrzymany strzał Bonina z okolic pola karnego. Ofiarnie zainterweniował Kopacz.

73'
Czas nagli bohaterów dzisiejszego meczu. Remis nic wprawdzie nie daje.

71'
Zmiana w szeregach gospodarzy. Bartosz Śpiączka zastąpiony przez Grzegorza Piesio.

70'
Cerimagić pięknie z woleja przymierzył! Kropnięcie z niełatwej pozycji kapitalnie sparował na bok Sergiusz Prusak.
Mamy mecz bramkarzy!

68'
Kasprzik bohaterem zabrzan! Bramkarz wybornie odczytał intencje Śpiączki, rzucając się w lewy, dolny róg bramki. Interwencja być może na wagę utrzymania w lidze.

67'
Przemysław Pitry przewrócony przez Kopacza. Gospodarze mają rzut karny!

65'
Matuszek przed dobrą okazją na gola. Jednak wcześniej rozległ się gwizdek sędziego, sygnalizujący spalonego. Ale i tak Prusak fantastycznie skrócił kąt Matuszkowi w polu karnym.

64'
Bartosz Śpiączka pozostawiony na ofsajdzie. Wraz z nim był jeszcze jeden z zawodników gospodarzy.

63'
Dobrą rotację miała piłka po kopnięciu Nowaka z rzutu wolnego. Jednak żaden z jego klubowych partnerów nie potrafił zamknąć podania. Świetna praca bloku defensywnego.

62'
Tomasz Nowak nieprzepisowo zatrzymany przez Dancha. Cała akcja miała miejsce tuż przy linii bocznej.

60'

57'
Bonin spowolnił dobrze zapowiadający się kontratak. Ogromny dystans wykonał Bartosz Śpiączka, ale jego wielką pracę zmarnował Bonin, który niezdarnie zacentrował z lewego skrzydła.

55'
Górnik Zabrze wykazuje się dużo większą aktywnością w ofensywie. Górnicy z Łęcznej czekają na przeprowadzenie kontrataku.

52'
Cóż za uderzenie Kurzawy. Strzał z kilkudziesięciu metrów lecący w lewe okno został perfekcyjnie wyciągnięty przez Sergiusza Prusaka.

51'
Dobry powrót Bonina do defensywny. Skuteczny wślizg pomocnik przerwał groźną akcję przyjezdnych.

49'
Bojowo przystąpiły obie ekipy do drugiej połowy. Teraz czekamy na odblokowania ofensywne.

47'
Próba kombinacyjnej akcji w wykonaniu gości. Prostopadłe podanie w kierunku Kante, ale napastnik zabrzan był skutecznie powstrzymywany przez obronę.

46'
Wznawiamy grę po przerwie!

Szału nie ma...

45+2'
Koniec I części gry!
Nuda jak na razie. Górnik Zabrze coś usiłuje zrobić pod bramką Prusaka, lecz brakuje zimnej krwi. Z kolei Górnik Łęczna dość topornie buduje swoje akcje ofensywne. Mam nadzieję, że II połowa przyniesie nam więcej emocji.

45+1'
Nowak nieźle wybił rzut wolny. Piłkę zagraną z tego stałego fragmentu gry pewnie wypiąstkował Grzegorz Kasprzik.

45'
O 1 minutę przedłużono I odsłonę.

44'
Groźna wrzutka Nowaka z narożnika boiska. O finalizację akcji starało się trzech jego kolegów, jednak żaden z nich nie wygrał starcia powietrznego z przeciwnikiem.

42'
Gergel próbował uratować crossowe zagranie od Kopacza. Słowacki pomocnik silnie kopnął piłkę niemal z linii końcowej, ale również niecelnie. Od bramki grę wznowi Prusak.

41'
Sergiusz Prusak pewnie wychwycił dośrodkowanie z rzutu wolnego. Na piłkę ze stałego fragmentu nabiegał m.in. Adam Kopacz.

39'
Kante poturbowany niemiłosiernie przez Pruchnika. Sędzia Raczkowski w tej sytuacji oszczędził piłkarza gospodarzy i nie pokazał mu kartki.

36'
Górnik Łęczna osłabł w kontekście poczynań ofensywnych. Dużo więcej jak na razie mają podopieczni Jana Żurka.

34'
Nowak usiłował crossem zagrać w kierunku Bonina. Obaj zawodnicy chyba się nie zrozumieli. Poza tym podanie okazało się mocno nieudolne.

32'
Matuszek nie uważał na ustawienie rywala. Skrzydłowy znalazł się na pozycji spalonej.

30'
Kallaste spróbował znaleźć Kante z lewego skrzydła boiska. Futbolówkę posłaną z tamtej części świetnie zatrzymał Pruchnik, pewnie przechwytując ją.

28'
Przecięte wgranie Śpiączki z lewego skrzydła. Szczupakiem jego zagranie powstrzymał Danch.

27'
To mógł być gol! Matuszek znakomicie dograł do Kante, a ten z kilkunastu metrów kopnął w lewy, dolny róg bramki, jego strzał pewnie sparował Prusak. Potem dobijać próbował Cerimagić, ale z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

25'
Tomasz Nowak spróbował szczęścia z dystansu. Piłka uderzona dosyć mocno powędrowała nad poprzeczką bramki Kasprzika.

23'
Adam Danch opatrywany poza boiskiem. Za chwilę powinien wrócić na murawę.

21'
Tomasz Nowak zawzięcie wojował o piłkę z Kante. Pomocnik gospodarzy trochę przesadził z ostrością.

20'
Dobra wrzutka piłki przez Kurzawę. Ale sytuację we własnej strefie znakomicie wyjaśnili obrońcy, wybijając głową poza swoje pole karne.

18'
Cerimagić pomagał sobie ręką przy przyjęciu futbolówki. Złamanie przepisów nie umknęło uwadze sędziowskiemu teamowi.

16'
Sergiusz Prusak skutecznie odbił futbolówkę, którą z głębi pola karnego uderzył Kallaste. Piłka zmierzała w lewy, dolny róg bramki.

15'
Krótko rzut wolny postanowili rozwiązać rzut wolny goście. Pomysł dobry, ale sami piłkarze się pogubili w realizacji zadania.

14'
Pruchnik nieudolnie atakował piłkę, przy której znajdował się Roman Gergel. Rzut wolny dla przyjezdnych.

12'
Górnik Łęczna na ostatnie 10 spotkań w Ekstraklasie wygrał... zaledwie raz.

11'
Soczyste huknięcie Grzegorza Bonina z głębi szesnastki. Mocne uderzenie odbiło się od jednego z rywali i opuściło plac gry. Rzut rożny.

9'
Cerimagić popełnił przewinienie w okolicach środka pola. Stały fragment gry dla gospodarzy.

8'
Bozić faulowany we własnej strefie. Rzut wolny dla podopiecznych trenera Rybarskiego.

6'
Kopacz próbował sprytnie wypuścić Kallaste na prawym skrzydle. Pomocnik zabrzan został jednak skutecznie powstrzymany wślizgiem przez obrońcę Łęcznej.

4'
Nieśmiałe próby ataków w wykonaniu gospodarzy. Dosyć powoli zbliżają się do bramki Kasprzika.

3'
Jak się przełamać nie teraz, to kiedy?

1'
Zablokowane uderzenie Kante z dalszej odległości. Dobrym blokiem zagrania błysnął Pruchnik.

*'
Paweł Raczkowski rozpoczął zawody!

*'
Ławka rezerwowa gospodarzy: Rodić, Nikitović, Piesio, Świerczok, Mierzejewski, Danielewicz, Bogusławski

*'

*'
Wczoraj z prowadzenia Górnika Łęcznej zrezygnował Jurij Szatałow.

*'

*'
Witamy Państwa na naszym portalu! Dzisiaj przygotowaliśmy dla Państwa dwie propozycje. Na początek wyruszamy do Łęcznej, gdzie miejscowy Górnik zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Owe spotkanie obie ekipy traktują jako spotkanie o "życie".
Początek starcia o 18:00