Malarz - Jędrzejczyk, Lewczuk, Pazdan, Hlousek - Duda (66' Guilherme), Borysiuk, Jodłowiec, Kucharczyk - Prijović (90+1' Hamalainen), Nikolić (83' Aleksandrov)

Mecze na żywo: Lech Poznań - Legia Warszawa
90+16'
Dziękuję ślicznie w imieniu redakcji za wspólnie spędzony czas.

90+15'
Koniec spotkania!
Legia po raz osiemnasty triumfatorem Pucharu Polski. Warszawski klub okazał się dzisiaj bardziej konkretny w sytuacjach bramkowych. W tej chwili Lech musi się przyłożyć w lidze, jeśli chce zagrać w europejskich pucharach.

90+14'
Aleksandrov zablokowany na prawym skrzydle. Futbolówka w rękawicach Buricia.

90+11'
Jóźwiak powstrzymany przez dobrze ustawionego obrońcę. Młody piłkarz mógł próbować technicznie rozwiązać akcję z ostrego kąta.

90+10'
żółta kartka Guilherme za niesportowe zachowanie (gra po gwizdku) otrzymał żółty kartonik.

90+9'
Kadar w odpowiednim momencie wygarnął piłkę skaczącemu Hamalainenowi.

90+8'
Gajos przeniósł piłkę nad poprzeczką. Zmiennik Trałki usiłował głową pokonać bramkarza, jednak zagranie z powietrza poleciało poza światło bramki.

90+7'
Kibice nie zaprzestają w dopingu. W tej chwili wicemistrzowie Polski starają się murować własną bramkę.

90+6'
Hlousek perfekcyjnie zatrzymał strzał Kamińskiego z kilku metrów. Bardzo groźny rzut wolny wykonali podopieczni Jana Urbana.

90+5'
Jest spalony Hamalainena. Były piłkarz Lecha nie zbyt uważał na ustawienie bloku defensywnego rywala.

90+3'
żółta kartka Michał Pazdan został oszukany przez Pawłowskiego. Obrońca naszej kadry narodowej za swój faul otrzymał kartkę.

90+2'
Zmiana. Kamil Jóźwiak zastąpił Lovrencsicsa.

90+1'
Na murawie zameldował się Hamalainen. Boisko opuścił Prijović.

90'
12 minut dłużej potrwa mecz.

89'
Znowu pojawiły się race. Najwięcej leci w pobliże bramki Legii.

88'
Zmiana. Darko Jevtić za Kownackiego.

87'
Coś ruszyło w grze Lecha Poznań. W ostatnich minutach możemy ujrzeć jakieś śmielsze ataki na bramkę Malarza.

85'
Kamiński celnie z rzutu wolnego. Futbolówka jednak odbiła się od gracza ustawionego w murze i wpadła w rękawice Arkadiusza Malarza.

84'
Piłkę ręką zagrał Ariel Borysiuk.

83'
Zmiana. Nikolić zesłany na ławkę rezerwową. Swoją szansę za to otrzymał Aleksandrov.

82'
Za chwilę ujrzymy zmianę po stronie warszawskiej.

80'
Gra została wznowiona. Na pewno mecz zostanie przedłużony o dosyć długi dorobek czasu.

78'
Na plac gry został wydelegowany Maciej Gajos. Trener Urban zdjął kapitana - Łukasza Trałkę.

77'

75'
Jest to dobry moment dla trenerów, by przekazać jakieś uwagi w kierunku swoich piłkarzy.

74'
Chwila przerwy. Słaba widoczność na stadionie. Sympatycy przesadzili z racami.

72'
Kadar ze zbytnią agresją przy odbiorze piłki na połowie rywala.

70'
0:1! Kompletne zamieszanie pod bramką Buricia. Przypadkową asystę zaliczył Guilherme po błędzie Linetty'ego. Akcję efektownym strzałem z paru metrów zakończył Prijović.

68'
Zablokowane uderzenie Borysiuka zza pola karnego. Piłka odbiła się od kilku przeciwników i wyszła poza plac gry.

67'
Marcin Kamiński swoim wślizgiem wyratował Lecha. Naprawdę groźne było wgranie piłki z lewego skrzydła.

66'
Zmiana. Guilherme zastąpił Dudę.

65'
Nikolić sprytnie do wbiegającego Jędrzejczyka. Chorągiewka sędziego poszła w górę, bo boczny obrońca był na spalonym.

63'
Brakuje okazji bramkowych po obu stronach. Zdecydowanie lepiej ze swojego zadania wywiązują się kibice, którzy przygotowali kapitalną oprawę.

61'
Jan Urban dosyć sugestywnie przekazuje uwagi swoim podopiecznym.

59'

57'
Spalony Igora Lewczuka. Świetnie w tej interwencji zorganizowali się obrońcy Lecha Poznań.

56'
żółta kartka Łukasz Trałka z żółtą kartką. Klasyczny faul taktyczny.

55'
Lovrencsics nieudanie z okolic pola karnego. Węgierski napastnik zamiast w światło bramki, to trafił w... Trałkę.

53'
Niedokładne wgranie Ondreja Dudy z prawej flanki. Prijović nie miał szans, by dotknąć piłki.

51'
Malarz zmuszony do poważniejszej interwencji. Bramkarz idealnie zatrzymał wbiegającego Lovrencsicsa, który próbował finalizować podanie z prawego sektora boiska. Ofiarna interwencja goalkeepera przyniosła efekt.

50'
Chaos w szesnastce gospodarzy. Zakończyć akcję Prijovicia z lewego skrzydła usiłowali Duda oraz Nikolić, ale skuteczniejsza była obrona.

49'
Jakaś sprzeczka na stadionie. Michał Pazdan się zdenerwował po pojedynku z Linetty'm.

47'
Prijović wystąpił w roli faulującego. Rzut wolny dla poznańskiej drużyny.

46'
Kontynuujemy grę!

45'
Koniec I części gry!
Atmosfera wokół spotkania jest kapitalna, ale brakuje bramkowych sytuacja. Najgroźniej wyglądały próby z dystansu (Pawłowski oraz Nikolić). Liczę, że druga odsłona będzie ciekawsza.

43'
Prijović bliski celu. Napastnik Legii najlepiej odnalazł się w zamieszaniu, lecz w kulminacyjnym fragmencie akcji piłka mu zeszła.

42'
żółta kartka Szymon Pawłowski nie miał innego wyjścia, jak tylko podciąć rozpędzonego Jędrzejczyka.

40'
Zawodnicy Legii skutecznie wyjaśnili sytuację po rzucie rożnym dla Lecha. O piłkę walczył m.in. Kownacki, ale defensywa gości wykonała swoje zadanie bardzo dobrze.

38'
żółta kartka Żółta kartka dla Prijovicia za faul w ofensywie. Na atak Szwajcara nadział się Tetteh.

37'
Niecelnie Nikolić z dystansu. Tym razem Węgier przesadził z mocą uderzenia. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

36'
Na pozycji spalonej schwytany Nikolić. Jak pokazują kamery tv, to ofsajd był minimalny.

34'
Arajuuri profesorskim wślizgiem pokonał Hlouska. Naprawdę ryzykowana decyzja.

32'
Kownacki zmarnował szansę na dobry kontratak. Młody pomocnik zbyt długo zastanawiał się jak rozwiązać akcję. Dobry powrót zaliczył Pazdan, który szybko wykorzystał niezdecydowanie rywala.

31'
Hlousek został zatrzymany na lewej flance. Kolejny rzut rożny dla jego zespołu.

29'
Nieudana wrzutka Kucharczyka. Futbolówka z narożnika boiska powędrowała wprost w rękawice Buricia.

28'
Kiks Kamińskiego przy próbie wybicia piłki. Od kornera zaczną goście.

26'
Igor Lewczuk przesadził z ostrością. Rzut wolny dla ekipy z Poznania.

24'

23'
Koszmarna wrzutka Ondreja Dudy z narożnika boiska. Piłka minęła wszystkich piłkarzy ustawionych w polu karnym.

22'
Karol Linetty przewinił w ofensywie. Stały fragment gry dla drużyny Stanisława Czerczesowa.

20'
Bohaterowie walczą o każdy metr murawy. Nikt nie odpuszcza.

18'
Przecięta centra Nikolicia z lewego skrzydła. Dobrą pracę wykonała para stoperów z Poznania.

17'
Faul Trałki w środku pola. Od rzutu wolnego grę wznowią Legioniści.

15'
Kamiński postraszył przeciwnika. Środkowy obrońca uderzył z paru metrów, jednak piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. Chaotycznie wygląda obecnie defensywa gości.

14'
Lovrencsics w porę zablokowany przez Pazdana. Stoper ofiarnym wślizgiem powstrzymał strzał niekrytego skrzydłowego. Korner dla Lecha.

13'
Piłkarze Legii się nie patyczkują z rywalem. Widać wielką zawziętość w próbach odbioru.

11'
Burić z klasą! Bramkarz z Bośni wyciągnął soczyste uderzenie Nikolicia z dystansu. Futbolówka zmierzała w lewy sektor bramki, ale goalkeeper efektownie ją sparował.

10'
Podopieczni Jana Urba próbują grać kombinacyjnie. Dużo podań idzie w kierunku skrzydłowych.

8'
Arajuuri bliski popełnienia ogromnego błędu. Nieudolne przyjęcie chciał wykorzystać Prijović, jednak w ostatnim momencie stracił równowagę.

6'
Nieudolna próba Kucharczyka z dalszej odległości. Skrzydłowy stołecznej ekipy niewłaściwie nakrył futbolówkę. Piłka po jego dotknięciu powędrowała daleko od zamierzonego punktu.

6'
Zablokowany strzał Jodłowca zza pola karnego. Legia w natarciu.

5'
Słupek uratował Legię przed stratą gola! Z okolic pola karnego technicznie zaskoczyć Malarza próbował Pawłowski, ale minimalnie chybił.

4'
Kamiński nieprzepisowo zatrzymany przez Borysiuka. Rzut wolny dla gospodarzy.

3'

2'
Ciekawe dośrodkowanie Jędrzejczyka od rzutu wolnego. Mimo dobrej centry, to defensywa Lecha potrafiła oddalić zagrożenie.

1'
Zagranie piłki ręką przez gracza Lecha Poznań.

*'
Startujemy z finałem PP!

*'
Na Narodowym rozbrzmiał hymn Polski - "Mazurek Dąbrowskiego".

*'
Piłkarze już wyszli z tunelu.

*'
62.edycja PP w statystykach...

*'

*'
Finał Pucharu Polski poprowadzi Szymon Marciniak.

*'
Ławka rezerwowa mistrza Polski: Kotorowski, Volkov, Jevtić, Gajos, Ceesay, Wilusz, Jóźwiak

*'

*'
Pierwsze minuty spotkania na ławce rezerwowej Legii spędzą: Cierzniak, Bereszyński, Brzyski, Vranjes, Guilherme, Aleksandrow, Hamalainen

*'
Legia Warszawa w swojej historii Puchar Polski zdobywała siedemnaście razy. Z kolei Lech Poznań triumfował w tych rozgrywkach pięciokrotnie.

*'

'

FINAŁ PUCHARU POLSKI: LECH - LEGIA NA ŻYWO

W finale Pucharu Polski zmierzą się Lech Poznań i Legia Warszawa. Transmisja TV w Polsat i Polsat Sport.