Mecze na żywo: Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

90+3'
Koniec meczu!
Piękna seria Mariusza Rumaka oraz Śląska Wrocław ciągle trwa! Jagiellonia znów gra w kratkę. Dzisiaj zaważyła piłkarska dojrzałość.

90+2'
Alvarinho na pozycji spalonej. Nie mam wątpliwości, że sędzia podjął właściwą decyzję.

90+1'
Zmiana. Gosztonyi zastąpił Picha.

90'
Trzy minuty doliczone.

90'
Drągowski z problemami przeniósł piłkę nad poprzeczkę po huknięciu jednego z rywala.

89'
Tomasik z przewinieniem w pobliżu własnego pola karnego.

88'
Kamil Dankowski już na boisku. Grajciar dostał podziękowania od Mariusza Rumaka.

87'
Podopieczni Michała Probierza jeszcze z nadzieją na odmienienie niekorzystnego losu.

84'
żółta kartka W następnej kolejce zabraknie Burligi. Były gracz Wisły Kraków przed chwilą obejrzał żółtą kartkę za faul taktyczny.

82'

80'
Zmiana. Przemysław Frankowski w miejsce Grzyba.

78'
Drągowski pokonał Picha! Słowak zbyt długo wahał się w zamknięciu wybornej okazji. Piłkę zmierzając w lewym kierunku, na rzut rożny sparował bramkarz.

77'

75'
Zmiana. Tomasz Hołota zastąpił Gecova.

73'
Co zrobił Abramowicz?! Młody zawodnik świetnie wybronił mocne uderzenie Cernycha z paru metrów. Litwin doskonale obrócił się z futbolówką, po czym oddał strzał.

72'
3:1! Morioka dobija Jagiellonię! Japończyk kapitalnie opanował piłkę tuż przed polem karnym, a potem skierował ją w prawe okno bramki.

70'
Guti złamał przepisy. W roli poszkodowanego w tej akcji wystąpił Mervo.

68'
Dvali nieźle przedarł się na prawej stronie. Korner dla wrocławian.

66'
W drugim spotkaniu Ekstraklasy, Górnik Zabrze prowadzi 1:0 z Podbeskidziem. Gola samobójczego zdobył Adam Mójta.

64'
Hateley próbował ratować nieudaną centrę z rzutu wolnego. Uderzenie futbolówki głową poleciało daleko od światła bramki.

62'
Cernych najbliżej bramki w momencie podania od kolegi z klubu.

61'
Wiele wślizgów mamy okazję oglądać podczas dzisiejszego widowiska.

59'
Jakiś faul w polu karnym Śląska Wrocław podczas stałego fragmentu gry. Nową akcję wznowi Abramowicz.

57'
Abramowicz błysnął!
Bramkarz wybornie skrócił kąt Alvarinho, a następnie instynktownie wybronił jego strzał z bliskiej odległości.

56'
Gecov z pełną premedytacją przerwał akcję Jagiellonii. Od rzutu wolnego grę zapoczątkują goście.

54'
Szymonowicz ponownie zablokował piłkarzy Śląska Wrocław. Przed chwilą technicznie akcję chciał zakończyć Morioka.

52'
żółta kartka Piotr Tomasik został ukarany za faul na Grajciarze. Można mieć lekkie wątpliwości związane z decyzją arbitra.

51'
Słupek uratował Abramowicza po zagraniu Tomasika. Bramkarz znów nieudolnie próbował łapać futbolówkę.
Masa szczęścia po jego stronie...

50'
Mervo na kolejnym ofsajdzie.

48'
Mervo w ocenie sędziego liniowego znajdował się na pozycji spalonej.

47'
Abramowicz z dobrą interwencją. Nieoczekiwanym uderzeniem błysnął Cernych, lecz piłkę bez problemu zatrzymał młody goalkeeper.

46'

46'
II część gry!

45+1'
Koniec I połowy!
Śląsk wraz z Jagiellonią tworzą jak na razie kapitalne widowisko. Brawa za grę w pierwszej odsłonie należą się Hateley'owi oraz Mervo.

44'
Abramowicz pokazał kunszt po zagraniu Grzelczaka. Huknięcie z okolic pola karnego mogło zagrozić Śląskowi Wrocław.

43'
Łokciem zagrał Piotr Grzelczak.

41'
Kokoszka w roli faulującego. Rzut wolny dla swojego klubu wywalczył Vassiljev.

40'
Drągowski instynktownie nogami odbił piłkę po próbie podcinki w wykonaniu Picha.

38'

36'
Tomasik umiejętnie zblokował Grajciara na prawym skrzydle boiska.

34'
2:1! Mervo po raz drugi! Cała akcja wzięła się od dalekiego wyrzutu piłki z autu. Napastnik dopadł do piłki i posłał ją w lewy, dolny róg.

32'
W równolegle rozgrywanym meczu...

31'
Burliga wygrał powietrzne starcie z Pichem. Pomocnik usiłował zamknąć długie zagranie z prawego skrzydła.

30'
Morioka faulowany przez Grzyba. Od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

28'
Mervo w indywidualnym starciu z Szymonowiczem.

26'
Abramowicz się zrehabilitował. Pechowiec z 21.minuty wybornie zatrzymał niebezpieczne uderzenie Cernycha z głębi pola karnego. Po profesorsku do Litwina podał Grzelczak.

24'
Mocne wstrzelenie Hateley'a z lewej flanki. Piłkę umiejętnie przeciął Szymonowicz.

23'
Drągowski pokazał klasę! Najpierw wybronił kąśliwy, płaski strzał Hateley'a, a następnie zatrzymał dobitkę Picha. Masę szczęścia i umiejętności po stronie młodego bramkarza.

21'
1:1! Gol kuriozum! Abramowicz nie poradził sobie z łatwym chwytem piłki. Jego błąd z zimną krwią wykorzystał Vassiljev, umieszczając futbolówkę do pustej bramki.

20'

18'
Szymonowicz dobrym wślizgiem przerwał wgranie Grajciara do Mervo. Korner dla gospodarzy.

17'
Vassiljev mocno z kilkudziesięciu. Soczyste kropnięcie z niemal miejsca pewnie wyłapał Abramowicz.

16'
Dynamiczna gra po stronie "Wojskowych". Szczególnie "szaleje" Robert Pich, próbując w efektowny sposób minąć rywali.

14'
1:0! Idealny odbiór w wykonaniu Picha. Skrzydłowy kapitalnie dograł do wbiegającego Mervo, który sprytnym zagraniem z paru metrów zaskoczył Drągowskiego.

12'
Grajciar zacentrował z lewego skrzydła boiska. Pewnie zagranie oddalił Szymonowicz.

10'
Piotr Grzelczak złapany na ofsajdzie. Przytomne zachowanie bloku defensywnego gospodarzy, który w porę wyszedł ze strefy.

8'
Groźne wgranie Vassiljeva od rzutu wolnego. Całą sytuację we własnej strefie wyjaśnił Celeban, wybijając piłkę poza pole karne.

7'
Robert Pich przewrócony w okolicach środka pola.

6'
Próba Vassiljeva z 40 metrów. Kopnięcie z rzutu wolnego bez problemu zablokowali defensorzy Śląska Wrocław.

4'
Morioka dopadł do bezpańskiej piłki. Japończyk nie czekał i z wielkim entuzjazmem huknął na bramkę. Futbolówka poleciała obok lewego słupka.

3'
Drągowski ryzykownie wyszedł daleko z bramki. Na jego szczęście obrońcy wybili piłkę na korner.

2'
Nieudane uderzenie z dystansu jednego z graczy Jagiellonii.

*'
Startujemy z meczem we Wrocławiu!

*'
Śląsk Wrocław za kadencji Mariusza Rumaka notuje całkiem niezłą serię - 5 spotkań bez porażki (2 wygrane - 3 remisy).

*'

*'

*'
Ławka rezerwowa "Jagi": Baran, Mystkowski, Tarasovs, Wasiluk, Frankowski, Sirok, Alvarinho

*'
Piłkarską środę z Ekstraklasą kończymy we Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk podejmie Jagiellonię Białystok. Przypomnijmy, że jest to spotkanie w grupie spadkowej.
Początek pojedynku o 20:30