Fabisiak - Udovicić, Markowski, Vezalov, Sierczyński - Matusiak, Dudek, Pribula (80' Wilk), Fidziukiewicz, Ryndak (41' Bartczak) - Arak (80' Paluchowski)
Burić - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar (90+2' Gumny) - Trałka, Tetteh, Lovrencsics, Gajos, Jevtić (62' Linetty) - Nielsen (Jóźwiak)

Mecze na żywo: Zagłębie Sosnowiec - Lech Poznań
90+4'
Dziękuję ślicznie za uwagę.

90+4'
Koniec meczu!
Lech Poznań w finale Pucharu Polski! Brawa należą się Zagłębiu Sosnowiec za wielką ambicję. Rywalem podopiecznych Jana Urbana w ostatniej fazie PP najprawdopodobniej będzie Legia Warszawa.

90+2'
Zmiana. Gumny na ostatnie minuty. Kadar trafił na ławkę.

90+1'
Udovicić z żółtą kartką.

90'
Trzy minuty szans dla gospodarzy na zmianę swojego położenia w tym dwumeczu.

88'
Prostymi środkami operuje pierwszoligowiec. Poznaniacy muszą uważać na zmasowane ataki.

86'
Niedokładna wrzutka w realizacji Jóźwiaka. Młody piłkarz nie wytrzymał ciśnienia.

84'
Podopieczni Dembina wciąż wierzą w odmianę losu. Cała jedenastka Lecha już we własnym polu karnym.

82'
1:1! Paluchowski na granicy spalonego. Były snajper m.in. Legii świetnie wyszedł na pozycję, a następnie wygrał rywalizację z Buriciem. Bośniak próbował nogami wybić piłkę, ale ta wpadła do jego bramki.

81'
Burić efektownie wychwycił futbolówkę po mocnym uderzeniu Matusiaka. Zagranie z dalszej odległości mogło się podobać.

80'
Dwie zmiany u gospodarzy. Paluchowski za Araka oraz Wilk za Pribulę.

78'
Lovrencsics w ostatniej chwili wyblokowany. Niezłą, indywidualną szarżą błysnął świeżo wprowadzony na boisko - Jóźwiak.

77'
48% - 52% w statystyce posiadania piłki.

75'
Na ofsajdzie złapany przed chwilą został Karol Linetty.

74'
Zmiana. Nielsen bez gola. Na murawę wkroczył Jóźwiak.

72'
Pribula wysoko nad poprzeczką. Pomocnik świetnie odnalazł się w głębi szesnastki, jednak piłka po jego dotknięciu poszybowała daleko od światła bramki.

71'
Przypominamy, że w tej chwili Zagłębie Sosnowiec potrzebuje trzech goli do awansu.

69'
0:1! Lech znalazł sposób na obronę gospodarzy! Maciej Gajos łatwo minął Vezalova, a potem efektownym strzałem w prawy dolny róg, przybliżył swoją drużynę do finału PP.

67'
Gajos odepchnął jednego z zawodników Zagłębia Sosnowiec.

67'
Dużo luzu rywalom daje defensywa z Poznania.

65'
Trochę się nam spotkanie uspokoiło. Lech próbuje coś skonstruować.

62'
Karol Linetty dostał swoją szansę. Boisko opuścił Darko Jevtić.

61'
1:3 - statystyka dot. ilości celnych strzałów w światło bramki.

59'
Burić zatrzymał miękką centrę Bartczaka. Futbolówka w rękawicach bośniackiego goalkeepera.

57'
Jevtić kończył wrzutkę z prawego sektora boiska. Wolej Szwajcara poleciał blisko lewego słupka bramki Fabisiaka.

56'
Arajuuri jest tam, gdzie powinien. Fin ponownie dobrze przecina groźną centrę.

55'
Kolejne wgranie Udovicicia z lewego sektora boiska. Tym razem wrzutkę skutecznie nogami odbił Burić.

53'
Arajuuri z dobrym blokiem strzału przeciwnika. Korner dla Zagłębia.

51'
Mocno niedokładna centra w wykonaniu Lovrencsicsa z prawego skrzydła. Piłka po jego zagraniu opuściła plac gry.

49'
Żółta kartka dla Tetteha. Faul w środku pola na Sierczyński spokojnie nadawał się na kartkę.

47'
Artur Derbin dość intensywnie przemawia do swoich podopiecznych.

46'
II połowa meczu!

45+1'
Koniec I części.
Kwestia awansu do finału PP jest ciągle otwarta.

45+1'
Arak niecelnie główkował na bramkę. Defensywa gości dała łatwo zacentrować piłkę z prawego skrzydła.

45'
1 minuta dorzucona.

44'
Nielsen piętką usiłował zaskoczyć Fabisiaka. Dobra akcja Lovrencsicsa na prawej flance.

42'
Udovicić próbuje napsuć krwi obrońcom Lecha. Boczny defensor posyła dużo wrzutek na pole karne.

41'
Pierwsza zmiana w tym meczu. Ryndak zastąpiony przez Bartczaka.

39'
Zablokowane dośrodkowanie Udovicicia. Aut dla Zagłębia Sosnowiec.

38'
Celny strzał Lovrencsicsa zza pola karnego. Interwencję na notę zaliczył Fabisiak, łapiąc pewnie piłkę.

36'
Matusiak przewinił na własnej połowie.

35'
Silne kropnięcie Matusiaka z kilkunastu metrów. Pomocnik ładnie się obrócił z piłką, ale końcowa faza akcji mogła być dużo lepsza.

33'
Słabe uderzenie Dudka ze znacznej odległości.

32'
Nielsen z kolejną szansą! Duńczyk mógł sfinalizować kapitalną akcję swojego zespołu na prawym skrzydle. Jednak strzał z niełatwej pozycji poszybował obok lewego słupka bramki.

30'
Huknięcie Jevticia z dystansu. Futbolówkę dobrze nad poprzeczkę przeniósł Fabisiak. Będzie korner.

28'
Nielsen o krok od zdobycia gola! Napastnik gości zamykał akcję po dośrodkowaniu Lovrencsicsa. Gospodarzy wyratował jednak słupek.

27'
Skuteczne piąstkowanie Fabisiaka po stałym fragmencie gry.

25'
Dudek kąśliwie zagrał w kierunku Araka. Całą sytuację dla Lecha kapitalnie uratował Arajuuri, który popisał się efektownym wślizgiem.

24'
Gajos trafił w dobrze ustawiony mur. Futbolówka kopnięta stanowczo za słabo, aby Fabisiak musiał się martwić.

23'
Fidziukiewicz odepchnął Jevticia. Rzut wolny dla poznaniaków.

21'
Dobre wgranie Lovrencsicsa z prawego skrzydła. Zagranie starał się zamknąć Nielsen, jednak jego "szczupak" na piłkę był minimalnie spóźniony.

20'
Nielsen próbował skutecznie wycofać akcję. I w końcowym etapie... podał do przeciwnika.

18'
Zagęszczony środek pola. Gospodarze starają się skracać pole gry.

15'
Dość niepewnie wygląda Arajuuri. W jego poczynaniach widać dużo chaosu.

13'
Billie Nielsen nieprzepisowo powstrzymany przez przeciwnika tuż przy linii bocznej.

12'
Jak na razie oglądamy nieporadność Lecha w poczynaniach ofensywnych. Brakuje dokładności w wielu aspektach.

11'
Arajuuri powstrzymał Fidziukiewicza. Zawodnik gospodarzy nieźle się przedarł, ale Fin skutecznie zablokował mocny strzał.

9'
Zablokowana próba Lovrencsicsa zza pola karnego. Bez problemu z zagrożeniem poradziła sobie defensywa.

7'
Fidziukiewicz minimalnie chybił z kilkunastu metrów. Zbyt łatwo pierwszoligowiec zbudował niebezpieczną akcję pod bramką Buricia.

6'
Jetvić przegrał rywalizację z Vezalovem na prawym skrzydle. Piłka w rękawicach bramkarza.

4'
Już od początku zawodów widać wielki entuzjazm w obozach obu ekip.

2'
Groźne uderzenie Dudka z rzutu wolnego. Techniczny strzał zmierzał w lewy dolny róg. W ostatniej chwili piłkę na korner sparował Jasmin Burić.

1'
Arajuuri faulował Araka w niebezpiecznej strefie.

*'
Startujemy!

*'
W ostatniej kolejce goście ponieśli porażkę ze Śląskiem Wrocław (0:1). Z kolei Zagłębie Sosnowiec musiało uznać wyższość Miedzi Legnica (0:1).

*'

*'
Obsada ławki rezerwowej gospodarzy: Sołowiej, Perdijić, Fonfara, Bartczak, Martinez, Wilk, Paluchowski

*'
Jan Urban na rezerwie pozostawił: Kotorowskiego, Volkova, Linettiego, Ceesay'a, Dudkę, Jóźwiaka, Gumnego