Kante (56.) żółta kartka
Wasilewski (90+3.) żółta kartka

Mecze na żywo: Arsenal Londyn - Leicester
90+5'
Koniec meczu! Arsenal lepszy w szalonym starciu! Patrząc przez pryzmat wydarzeń boiskowych, to uważam, że londyńska ekipa wygrała w pełni zasłużenie. Gospodarze wskakują na pozycję wicelidera.

90+5'
2:1! Arsenal zdobywa gola w ostatniej minucie doliczonego czasu! Ozil perfekcyjnie wrzucił w kierunku swoich kolegów. Zagranie głową sfinalizował Welbeck, który trafił w lewy sektor bramki. 17 asysta Ozila w tym sezonie.

90+3'
Marcin Wasilewski z żółtą kartką. Polski defensor sprowadził do parteru Monrala.

90+2'
Monreal dośrodkował w pole karne. Znowu dobrze blokowali obrońcy, a w tym przypadku tym obrońcą był Marcin Wasilewski.

90+2'
Gracze Wengera grają o pełną pulę! Mimo wszelkich starań dzisiaj w ofensywie nie idzie.

90+1'

90'
4 minuty dłużej potrwa jakże ciekawe widowisko. Mieliśmy dużo przerw.

89'
Dzieje się, dzieje się pod bramką Schmeichela. Najpierw bramkarz wykazał się kunsztem, broniąc groźny strzał Giroud, a potem Ramsey oddał minimalnie niecelne uderzenie.

87'
Welbeck przestraszył kibiców gości. Mocne uderzenie skutecznie zatrzymał Schmeichel.

86'
Mertesacker bliski wykorzystania swojego wielkiego wzrostu. Niemiecki obrońca dobrze uwolnić się od krycia, lecz stoper raczej nie miał sposobności, by lepiej nakryć piłkę i umieścić ją w siatce.

85'
Marcin Wasilewski dobrze we własnej strefie. Będzie rzut rożny dla Arsenalu.

83'

82'

79'
Niełatwa sytuacja podopiecznych Ranieriego. Arsenal co chwilę atakuje bramkę jego drużyny. Przed chwilą "Lisy" miały szczęście, ponieważ w dogodnej sytuacji skiksował Sachez, który niedokładnie nakrył futbolówkę.

77'
Kante znów z dystansu. Francuz dostał podanie od Vardy'ego. Kopnięcie zza pola karnego minęło minimalnie prawy słupek.

75'
Sanchez w wybornej sytuacji! Chilijczyk otrzymał perfekcyjne podanie na lewe skrzydło, gdzie wspomniany piłkarz walczył z Wasilewskim. Polski obrońca dobrze zastosował pressing, bo jego rywal posłał futbolówkę daleko od prawego słupka

73'
Gospodarze bliscy prowadzenia! Giroud efektownymi "nożycami" chciał zmienić wynik spotkania, ale został skutecznie podtrzymany przez Hutha. Potem strzał z pierwszej piłki zaprezentował Ramsey, jednak próba była minimalnie niecelna.

72'
Robert Huth ucierpiał podczas starcia z Chamberlainem. Niemiecki stoper będzie mógł kontynuować mecz.

70'
1:1! Giroud w roli asystenta! Francuski napastnik doskonale głową przedłużył dośrodkowanie z prawego skrzydła. Sprytne zagranie od Francuza przejął niekryty Walcott, który silny uderzeniem z bliska pokonał bramkarza.

69'
Przewinienie popełnił Marcin Wasilewski. Ale faul Polaka w żaden sposób nie klasyfikował się na kartkę.

68'
Alexis Sanchez na spalonym. Chilijczyk zbyt wcześniej wybiegł.

66'
Monreal wyratował futbolówkę przed opuszczeniem boiska. Dośrodkowanie okazało się nawet zgrabne, bo obrońcy musieli się natrudzić, by przeciąć tor lotu piłki.

65'
Ozil starał się przedrzeć na lewym skrzydle. Brawa za odważny rajd, jednak pomocnik zbyt daleko wypuścił sobie piłkę.

64'
Vardy z celnym uderzeniem. Napastnik został nieźle wypuszczony w uliczkę przez Kante, ale strzał z ostrego kąta skutecznie wyłapał Petr Cech.

63'
Oblężenie bramki Schmeichela! Zawodnicy Arsenalu w natarciu! Zablokowana próba Ozila z krawędzi pola karnego.

61'

60'

59'
Ozil powinien uderzać w dogodnej sytuacji! Niemiecki pomocnik dostał podanie przed pole karne od Chamberlaina. Jednak w odpowiedniej chwili futbolówkę Niemcowi wygarnął obrońca.

57'
Wasyl już na placu gry! Polski zawodnik zmienił Mahreza.

56'
Żółta kartka dla Kante. Pomocnik popełnił książkowy faul taktyczny w środku pola.

55'
Marcin Wasilewski za chwilę wejdzie na boisko!

53'
Leicester w 10-kę! Simpson przetrzymywał Giroud. Sędzia musiał pokazać drugą żółtą kartkę.

51'
Mocne wgranie Chamberlaina w 16-kę rywala. Płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła było kierowane w stronę wbiegającego Ozila, lecz podanie okazało się zbyt głębokie.

50'
Mahrez ambitnie szarżował na krawędzi pola karnego Arsenalu. Mahrez jednak musiał uznać wyższość dwóch przeciwników.

49'
Niewłaściwy blok w wykonaniu Simpsona. Za ten czyn sędzia Atkinson wyciągnął żółtą kartkę.

48'
Nieudane dośrodkowanie Chamberlaina z prawego skrzydła. Wrzutka powędrowała nad poprzeczką bramki.

47'
Zagotowało się pod bramką Leicesteru! Najpierw przed szansą na dobre uderzenie stanął Sanchez, ale został skutecznie wyblokowany wślizgiem, a potem próbował Ramsey, jednak jego uderzenie poleciało obok lewego słupka.

46'
Zmiana w składzie Arsenalu. Chambers zastąpił Koscielnego.

46'
II połowa spotkania!

45+2'
Koniec I części meczu.

45+1'
Ramsey z żółtą kartką. Arbiter musiał wyciągnąć kartkę, ponieważ Walijczyk wykazał się nadmierną agresją podczas próby odbioru.

45'
Laurent Koscielny dołączył do Coquelina. Francuski stoper za swój faul obejrzał żółty kartonik.

44'
0:1! Świetnie wykonana jedenastka przez Vardy'ego. Snajper gości umieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki.

43'
Rzut karny dla Lisów! Vardy przewrócony w polu karnym przez Monreala. Troszeczkę aktorstwa zaprezentował nam napastnik.

41'
Pozycja spalona po stronie "Kanonierów". Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, ponieważ Chamberlain dał się nabrać defensywie Leicesteru.

39'
Petr Cech zachował się fenomenalnie po zaskakującym strzale Kante. Czeski bramkarz musiał się wyciągnąć, ale ta interwencja uratowała Arsenal przed utratą gola, bo futbolówka zmierzała pod poprzeczkę.

37'
Giroud po raz kolejny niebezpieczny przy stałym fragmencie gry. Tym razem zawodnika udało się upilnować. Będzie kolejny korner dla gospodarzy.

35'
Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Coquelin zaliczył nieudany wślizg w nogi rozpędzonego rywala.

33'

30'
Giroud trafił do siatki! Gol jednak nie może zostać uznany. Ozil błysnął profesorską centrą na głowę wbiegającego kolegi. Francuski napastnik jeszcze wykłócał się z arbitrem, lecz na powtórkach było wyraźnie widać, że znajdował się na ofsajdzie.

28'
Monreal fenomenalnie wygarnął futbolówkę spod nóg Okazakiego. Japończyk już mógł mieć znakomitą szansę, ale w ostatniej chwili piłkarz Arsenalu wślizgiem przejął piłkę.

27'
Chaotyczny fragment gry. Kibice zawiedzeni decyzją sędziego, bo w ich oczach faulowany był Giroud.

25'
Giroud dobrze znalazł się w pobliżu bramki podczas stałego fragmentu gry. Centrę z rzutu rożnego próbował sfinalizować Francuz, jednak jego zagranie głową poleciało nad poprzeczką. Snajper mimo dobrego krycia zdołał dojść do sytuacji strzeleckiej.

24'
Jedna z nielicznych prób z dystansu. Taką przed chwilą podjął Kante, który wykorzystał bierność w obronie rywala. Uderzenie bardzo mocne, lecz piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

23'
Ozil posłał miękkie dośrodkowanie pod bramkę Schmeichela. Niestety żaden z jego kolegów nie potrafił wygrać starcia powietrznego z obrońcami.

22'
Petr Cech dobrze na przedpolu. Wrzutka Drinkwatera okazała się zbyt głęboka, by Vardy mógł zamknąć akcję.

20'
Chamberlain kapitalnie odebrał piłkę od Fuchsa, a następnie zaliczył szaleńcy speed pod pole karne. W pewnym momencie zawodnik pokusił się o wgranie w pole karne, jednak w sytuację wmieszali się obrońcy, którzy przecięli skutecznie lot futbolówki.

18'
Ozil w sytuacji strzeleckiej. Ale nie.. bo niemiecki gwiazdor w chwili podania był najbliżej bramki. Mimo wszystko Schmeichel dobrze wybronił strzał z bliskiej odległości.

17'
Simpson ma kłopoty zdrowotne. Obrońca lidera ucierpiał w pojedynku z Monrealem.

15'
Cech na posterunku! Czeski bramkarz popisał się niezłym refleksem po bardzo niebezpiecznej główce Vardy'ego. Snajper przyjezdnych wygrał starcie powietrzne z Bellerinem. Zagranie napastnika poleciało w lewy dolny róg.

14'
Schmeichel w stylu Neuera. Bramkarz gości musiał daleko wyjść z bramki, aby przeciął bardzo groźne podanie w kierunku Giroud.

13'
Przepiękny cross wykonał Albrighton w kierunku Okazakiego. Jednak piłkarz z Azji w momencie zagrania był na spalonym. Powtórki tv utwierdziły mnie w przekonaniu, że to błędny osąd sędziego liniowego.

11'
Simpson nie dał się ograć na lewym skrzydle. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

10'
Powtórki tv pokazały, że Kante dotknął piłkę ręką. Decyzję sędziego trzeba uznać jako błąd.

9'
Kontrowersja w 16-ce Leicesteru! Zawodnicy Arsenalu domagają się rzutu karnego, ponieważ ich zdaniem jeden z przeciwników zagrał piłkę ręką.

7'
Simpson bez pardonu próbował odebrać piłkę. Arbiter znów nie dopatrzył się złamania przepisów.

6'
Ramsey popychany przez Kante. Gwizdek arbitra jednak milczy. Wszystko było czyste.

5'
Drinkwater dość ostro potraktował Sancheza. Sędzia Atkinson nie miał innego wyjścia, musiał odgwizdać faul.

3'
Vardy złapany na pozycji spalonej. Dobre ustawienie bloku defensywnego "Kanonierów".

2'
Alexis znów przed szansą. Tym razem zawodnik z Chile nieźle wyskoczył do centry z rzutu rożnego, ale jego strzał minimalnie minął lewy słupek.

1'
To mógł być gol! Alexis Sanchez popisał się genialnym prostopadłym podaniem do wbiegającego w pole karne Chamberlaine'a, który jednak w kulminacyjnym momencie posłał niedokładną piłkę do Giroud. Sytuację we własnej strefie wyjaśnił Simpson.